Nasi pływacy na podium!

Nasi pływacy na podium!

Na krytej pływalni w Kamiennej Górze, w dniu 11 marca 2024 rok odbył się Finał Strefy Jeleniogórskiej w pływaniu drużynowym w ramach Licealiady Młodzieży.

Uczniowie płynęli w sztafecie oraz jednej konkurencji indywidualnej: 100 m w stylu dowolnym, 100 m grzbietowym, 100 m klasycznym oraz motylkowym 50m.

Obie reprezentacje naszej szkoły, wywalczyły złote medale i awans na Finał Dolnego Śląska.

Natomiast 19 marca na pływalni Orbita we Wrocławiu odbył się finały sztafet pływackich, na który zjechali najlepsi pływacy naszego województwa. Nasze obie sztafety zajęły bardzo dobre V miejsce!!

Sztafeta męska wystąpiła w składzie: Maciej Kozik, Kuba Knichał, Bartosz Budzik, Maximilian Sitek, Jan Tesarowicz i Maksymilian Bram. 

Sztafeta damska: Maja Oleś, Maja Szymanowska, Aleksandra Chyziak, Martyna Urbaniak, Martyna Fuławaka, Milena Krawczyk, Karolina Mikutaniec. 

 

Indywidualnie swoją konkurencję wygrał Maciej Kozik, który okazał się najszybszy na 50 m stylem motylkowym.

Gratulujemy pływaczkom i pływakom świetnych wyników!!!

Opiekunka reprezentacji – pani Barbara Sobczyszyn

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Dzień Francuski – czyli „Chapeaux bas”

Dzień Francuski - czyli "Chapeaux bas"

Czapki z głów dla organizatorów tegorocznego Dnia francuskiego, czyli dla naszego I Liceum Ogólnokształcącego im. Wł. Broniewskiego i Powiatowego Centrum Edukacji i Kształcenia Kadr w Bolesławcu. Przedstawicielki dwu zaprzyjaźnionych placówek oświatowych przygotowały z tej okazji w naszej szkole...

Jakub Korzeniewicz w międzynarodowym etapie Olimpiady Lingwistyki Matematycznej!

Jakub Korzeniewicz w międzynarodowym etapie Olimpiady Lingwistyki Matematycznej!

Ogromnym sukcesem może pochwalić się  Jakub Korzeniewicz z klasy IVa, który został laureatem VII miejsca w XXII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Lingwistyki Matematycznej we Wrocławiu, tym samym zakwalifikował się do etapu międzynarodowego i będzie reprezentował Polskę, tym razem w stolicy Brazylii...

Książki za „Złotówkę”

Książki za "Złotówkę"

W dniach 07.04 - 19.04. w I LO odbywa się kiermasz książek używanych, pochodzących ze zbiorów szkolnej biblioteki. Prawie siedem tysięcy egzemplarzy czeka na nowe życie. Zapraszamy wszystkich, którzy za symboliczną złotówkę pragną kupić książkę popularnonaukową lub dzieło literatury pięknej, tym...