Nasi pływacy na podium!

Nasi pływacy na podium!

Na krytej pływalni w Kamiennej Górze, w dniu 11 marca 2024 rok odbył się Finał Strefy Jeleniogórskiej w pływaniu drużynowym w ramach Licealiady Młodzieży.

Uczniowie płynęli w sztafecie oraz jednej konkurencji indywidualnej: 100 m w stylu dowolnym, 100 m grzbietowym, 100 m klasycznym oraz motylkowym 50m.

Obie reprezentacje naszej szkoły, wywalczyły złote medale i awans na Finał Dolnego Śląska.

Natomiast 19 marca na pływalni Orbita we Wrocławiu odbył się finały sztafet pływackich, na który zjechali najlepsi pływacy naszego województwa. Nasze obie sztafety zajęły bardzo dobre V miejsce!!

Sztafeta męska wystąpiła w składzie: Maciej Kozik, Kuba Knichał, Bartosz Budzik, Maximilian Sitek, Jan Tesarowicz i Maksymilian Bram. 

Sztafeta damska: Maja Oleś, Maja Szymanowska, Aleksandra Chyziak, Martyna Urbaniak, Martyna Fuławaka, Milena Krawczyk, Karolina Mikutaniec. 

 

Indywidualnie swoją konkurencję wygrał Maciej Kozik, który okazał się najszybszy na 50 m stylem motylkowym.

Gratulujemy pływaczkom i pływakom świetnych wyników!!!

Opiekunka reprezentacji – pani Barbara Sobczyszyn

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Jak nie czytam, jak czytam

Jak nie czytam, jak czytam

W ostatni piątek (12.06.2026) zrobiło się okienko pogodowe, które pozwoliło nam wyjść w plener z książką. Wszyscy uczniowie, którzy tego dnia przynieśli swoje lektury mogli całkiem legalnie wyjść poczytać na świeżym powietrzu. W ramach akcji Jak nie czytam, jak czytam wyszliśmy na szkolny orlik...

„Curiosity killed the cat”, czyli Public speaking contest 2026

„Curiosity killed the cat”, czyli Public speaking contest 2026

9 czerwca w VII Liceum im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego we Wrocławiu odbył się coroczny konkurs krasomówczy w języku angielskim organizowany przez stowarzyszenie nauczycieli języka angielskiego IATEFL Poland. Eliminacje w tym roku odbywają się we Wrocławiu, Krakowie, Lublinie, Gdańsku, Łodzi i...

Fascynująca chemia

Fascynująca chemia

2 czerwca uczniowie klasy 2c oraz 3 c wzięli udział w warsztatach naukowych przygotowanych przez Centrum Nauki Kopernik. Podczas spotkania uczestniczyli w kilku pokazach i doświadczeniach, między innymi „Atrakcyjne cząsteczki”, „O!świecenie” oraz „Naukowe świętowanie”. Warsztaty były częścią...