Do zobaczenia we wrześniu

Do zobaczenia we wrześniu

Kolejny rok szkolny, który upłyną pod znakiem pandemii przechodzi do historii. Tym razem udało się na ostatni miesiąc nauki wrócić do szkoły, a co za tym idzie pożegnać i podsumować minione 9 miesięcy na uroczystości, która odbyła się w szkolnej auli.

I choć większą część z tego czasu spędziliśmy on-line, to przecież wiele udało się wspólnie osiągnąć, mimo dzielonego nas dystansu. Podsumowując miniony rok Dyrektor Cezary Czernatowicz pochwalił wszystkich uczniów klas I i II za odpowiedzialne podejście do nauki, dzięki któremu średnia ocen wszystkich 385 licealistek i licealistów wyniosła 4,31, co jest podstawą do zadowolenia. Na wyróżnienie zasługują zespoły klas II Ag (śr. ocen 4,66), I A (śr. ocen 4,65) oraz II Cp (śr.ocen 4,49).

107 uczennic i uczniów odebrało świadectwo z wyróżnieniem, a najwyższą średnią indywidualną w 3-letnim liceum osiągnęła Katarzyna Ciesiółka kl. II Bg – 5,57, zaś w 4-letnim cyklu nauczania wyróżnić należy już po raz kolejny Karolinę Guzowską z kl. II Ap ze średnią 5,50. Kasia i Karolina są tym samym kandydatkami do Stypendium Prezesa Rady Ministrów.

Warto dodać, że spośród 107 wyróżnionych za średnią ocen 4,75 i powyżej aż 17 licealistek i licealistów może pochwalić się wynikiem 5,20 i powyżej, co tym samym uprawnia ich do ubiegania się o Stypendium Starosty Bolesławieckiego. Gratulujemy!

Poniżej lista wszystkich wyróżnionych uczennic i uczniów, w tym także za 100% frekwencję w roku szkolnym 2020/21.

nagrodzeni za wyniki w nauce 2021

W trakcie uroczystości, na której obecny był także Wicestarosta Bolesławiecki – Pan Mirosław Horzempa, także absolwent I Liceum, oraz wielu rodziców uczniów wyróżnionych – podsumowano także udział w ruchu olimpijskim na szczeblu okręgowym. Aż 15 uczniów reprezentowało naszą szkołę w wielu olimpiadach przedmiotowych.

Poniżej lista nagrodzonych za udział w ruchu olimpijskim, który w tym roku szkolnym odbiegał od tradycyjnych formuł. Serdecznie gratulujemy także nauczycielom – opiekunom olimpiad.

olimpiady 2021

Dziękowano i gratulowano wielu ciekawych inicjatyw, w tym związanych z promocją szkoły oraz sukcesami artystycznymi, sportowymi i charytatywnymi. Brawa otrzymał Stanisław Pachnik z kl. II Ag, który jest kandydatem szkoły do Stypendium Ministra Edukacji Narodowej. Staszek jest wielokrotnym mistrzem Polski w biegach na orientację, jest także członkiem narodowej kadry w tej dyscyplinie.

Wzruszającym momentem było pożegnanie dwóch nauczycielek, które kończą pracę w I Liceum odchodząc na emeryturę. Pani Małgorzata Naglik, absolwentka naszej szkoły – rozpoczęła pracę jako germanistka w 1987 roku. Przez te wszystkie lata z ogromnym zaangażowaniem uczyła kolejne pokolenia języka Goethego, współtworzyła i organizowała uczniów w rodzinną wymianę z Siegburgiem, współpracę z Instytutem Germanistyki na Uniwersytecie Zielonogórskim. Swoim wokalnym talentem wspierała wiele uroczystości szkolnych, w tym piękny spektakl z okazji 70.lecia szkoły.

Pani Barbara Opar rozpoczęła pracę w I Liceum jako nauczycielka geografii w 2003 roku, co także w Jej przypadku było powrotem do szkoły, której była absolwentką. Niestrudzona propagatorka krajoznawstwa, miłośniczka przyrody, zarażała nie tylko swoją pasją, ale także hobby, jakim jest projektowanie i szycie, o czym mogli przekonać się uczniowie na warsztatach prowadzonych pod jej okiem.

I choć pożegnania i rozstania wpisane są w życie szkoły, bo wszak co roku żegnane są ostatnie klasy – to odejście na emeryturę nauczycieli – zawsze wiąże się ze świadomością, że kończy się pewien etap, a zaczyna następny. Życzymy, aby nadchodzący czas był pełen spełnienia, odpoczynku i satysfakcji, ale przed wszystkim Bardzo Dziękujemy za wszystkie lata poświęcone edukacji i wychowaniu młodzieży!

Charakter uroczystości nadała klasa I B wraz z wychowawczynią, panią Magdaleną Zientarą, swoimi występami muzycznymi oraz programem artystycznym wprowadziła wszystkich w dobry, wakacyjny nastrój. Dziękujemy!

Dziękujemy wszystkim za to, że wspólnie udało nam się stawić czoła nowym wyzwaniom – Uczniom i Rodzicom, Gronu Pedagogicznemu, pracownikom administracji i obsługi szkoły. Szczególne podziękowania kierujemy do Wychowawców klas, którzy w zdalnej rzeczywistości starali się być ciągle blisko uczniów.

Poniżej publikujemy List Ministra Edukacji i Nauki – skierowany do Dyrektorów, Nauczycieli, Uczniów i Rodziców z okazji zakończenia roku szkolnego 2020/2021.

Mamy nadzieję, że we wrześniu spotkamy się w murach szkolnych.

Wszystkim życzymy bezpiecznych i radosnych wakacji.

więcej zdjęć z uroczystości

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Wyniki rekrutacji do klas I. Gratulujemy i witamy!

Wyniki rekrutacji do klas I. Gratulujemy i witamy!

Poniżej publikujemy listy zakwalifikowanych do klas I w roku szkolnym 2024/25. Bardzo prosimy o stawienie się w szkole z oryginałami dokumentów (świadectwo i wynik egzaminu ósmoklasisty) - celem potwierdzenia woli uczenia się w I LO. Listy zakwalifikowanych do poszczególnych klas: I...

100% – to świetny wynik naszych Maturzystów! Gratulujemy i dziękujemy!

100% - to świetny wynik naszych Maturzystów! Gratulujemy i dziękujemy!

100% naszych tegorocznych Maturzystów zdało egzamin maturalny! Wynik ten należy do 124 licealistek i licealistów z 4 klas czwartych, którzy w maju przystąpili do egzaminu dojrzałości. Statystycznie każdy, oprócz przedmiotów obowiązkowych, wybierał po 3 przedmioty rozszerzone, kierując się...

Piękny koniec roku i początek wakacji!

Piękny koniec roku i początek wakacji!

W wakacyjno-letnich nastrojach pożegnaliśmy rok szkolny 2023/2024. Zaliczyć możemy go do udanych z wielu powodów. Zrealizowaliśmy to, co zaplanowaliśmy, a nawet więcej. Odnieśliśmy wiele sukcesów, tych indywidualnych i tych zespołowych. Jako szkoła mamy wiele powodów do radości i dumy, co...