Do zobaczenia we wrześniu

Do zobaczenia we wrześniu

Kolejny rok szkolny, który upłyną pod znakiem pandemii przechodzi do historii. Tym razem udało się na ostatni miesiąc nauki wrócić do szkoły, a co za tym idzie pożegnać i podsumować minione 9 miesięcy na uroczystości, która odbyła się w szkolnej auli.

I choć większą część z tego czasu spędziliśmy on-line, to przecież wiele udało się wspólnie osiągnąć, mimo dzielonego nas dystansu. Podsumowując miniony rok Dyrektor Cezary Czernatowicz pochwalił wszystkich uczniów klas I i II za odpowiedzialne podejście do nauki, dzięki któremu średnia ocen wszystkich 385 licealistek i licealistów wyniosła 4,31, co jest podstawą do zadowolenia. Na wyróżnienie zasługują zespoły klas II Ag (śr. ocen 4,66), I A (śr. ocen 4,65) oraz II Cp (śr.ocen 4,49).

107 uczennic i uczniów odebrało świadectwo z wyróżnieniem, a najwyższą średnią indywidualną w 3-letnim liceum osiągnęła Katarzyna Ciesiółka kl. II Bg – 5,57, zaś w 4-letnim cyklu nauczania wyróżnić należy już po raz kolejny Karolinę Guzowską z kl. II Ap ze średnią 5,50. Kasia i Karolina są tym samym kandydatkami do Stypendium Prezesa Rady Ministrów.

Warto dodać, że spośród 107 wyróżnionych za średnią ocen 4,75 i powyżej aż 17 licealistek i licealistów może pochwalić się wynikiem 5,20 i powyżej, co tym samym uprawnia ich do ubiegania się o Stypendium Starosty Bolesławieckiego. Gratulujemy!

Poniżej lista wszystkich wyróżnionych uczennic i uczniów, w tym także za 100% frekwencję w roku szkolnym 2020/21.

nagrodzeni za wyniki w nauce 2021

W trakcie uroczystości, na której obecny był także Wicestarosta Bolesławiecki – Pan Mirosław Horzempa, także absolwent I Liceum, oraz wielu rodziców uczniów wyróżnionych – podsumowano także udział w ruchu olimpijskim na szczeblu okręgowym. Aż 15 uczniów reprezentowało naszą szkołę w wielu olimpiadach przedmiotowych.

Poniżej lista nagrodzonych za udział w ruchu olimpijskim, który w tym roku szkolnym odbiegał od tradycyjnych formuł. Serdecznie gratulujemy także nauczycielom – opiekunom olimpiad.

olimpiady 2021

Dziękowano i gratulowano wielu ciekawych inicjatyw, w tym związanych z promocją szkoły oraz sukcesami artystycznymi, sportowymi i charytatywnymi. Brawa otrzymał Stanisław Pachnik z kl. II Ag, który jest kandydatem szkoły do Stypendium Ministra Edukacji Narodowej. Staszek jest wielokrotnym mistrzem Polski w biegach na orientację, jest także członkiem narodowej kadry w tej dyscyplinie.

Wzruszającym momentem było pożegnanie dwóch nauczycielek, które kończą pracę w I Liceum odchodząc na emeryturę. Pani Małgorzata Naglik, absolwentka naszej szkoły – rozpoczęła pracę jako germanistka w 1987 roku. Przez te wszystkie lata z ogromnym zaangażowaniem uczyła kolejne pokolenia języka Goethego, współtworzyła i organizowała uczniów w rodzinną wymianę z Siegburgiem, współpracę z Instytutem Germanistyki na Uniwersytecie Zielonogórskim. Swoim wokalnym talentem wspierała wiele uroczystości szkolnych, w tym piękny spektakl z okazji 70.lecia szkoły.

Pani Barbara Opar rozpoczęła pracę w I Liceum jako nauczycielka geografii w 2003 roku, co także w Jej przypadku było powrotem do szkoły, której była absolwentką. Niestrudzona propagatorka krajoznawstwa, miłośniczka przyrody, zarażała nie tylko swoją pasją, ale także hobby, jakim jest projektowanie i szycie, o czym mogli przekonać się uczniowie na warsztatach prowadzonych pod jej okiem.

I choć pożegnania i rozstania wpisane są w życie szkoły, bo wszak co roku żegnane są ostatnie klasy – to odejście na emeryturę nauczycieli – zawsze wiąże się ze świadomością, że kończy się pewien etap, a zaczyna następny. Życzymy, aby nadchodzący czas był pełen spełnienia, odpoczynku i satysfakcji, ale przed wszystkim Bardzo Dziękujemy za wszystkie lata poświęcone edukacji i wychowaniu młodzieży!

Charakter uroczystości nadała klasa I B wraz z wychowawczynią, panią Magdaleną Zientarą, swoimi występami muzycznymi oraz programem artystycznym wprowadziła wszystkich w dobry, wakacyjny nastrój. Dziękujemy!

Dziękujemy wszystkim za to, że wspólnie udało nam się stawić czoła nowym wyzwaniom – Uczniom i Rodzicom, Gronu Pedagogicznemu, pracownikom administracji i obsługi szkoły. Szczególne podziękowania kierujemy do Wychowawców klas, którzy w zdalnej rzeczywistości starali się być ciągle blisko uczniów.

Poniżej publikujemy List Ministra Edukacji i Nauki – skierowany do Dyrektorów, Nauczycieli, Uczniów i Rodziców z okazji zakończenia roku szkolnego 2020/2021.

Mamy nadzieję, że we wrześniu spotkamy się w murach szkolnych.

Wszystkim życzymy bezpiecznych i radosnych wakacji.

więcej zdjęć z uroczystości

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Sukcesy w lekkiej atletyce

Sukcesy w lekkiej atletyce

26 września w Oleśnicy odbył się Finał Dolnośląski Licealiady Młodzieży w Lekkiej Atletyce. W zawodach wzięły udział obie reprezentacje naszej szkoły. Bardzo duża liczba szkół, która zgłosiła się do zawodów (25 ekip żeńskich i 27 męskich) podniosła poziom rywalizacji, ale również spowodowała...

Klasy IV a i IV c na Dolnośląskim Festiwalu Nauki

Klasy IV a i IV c na Dolnośląskim Festiwalu Nauki

We Wrocławiu rozpoczął się XXVI Dolnośląski Festiwal Nauki. Tegorocznym hasłem przewodnim jest "Nauka porusza". I choć nasza, regionalna edycja dopiero za miesiąc, to tradycyjnie wybraliśmy się do stolicy Dolnego Śląska po potężny łyk wiedzy. 18 września klasa IV a wraz z wychowawczynią...

O wodzie, która jest źródłem życia

O wodzie, która jest źródłem życia

Woda, źródło życia, czy zastanawiamy się, skąd się bierze, kiedy odkręcamy kran, czy myślimy, że jest nigdy nam jej nie zabraknie, czy wiemy, jak ją użytkować, żeby wystarczyła dla przyszłych pokoleń? 15 września klasa IIc wraz z paniami: Karoliną Jarząbek i Barbarą Jusypenko miała kilkugodzinne...