Piękny koniec roku i początek wakacji!

Piękny koniec roku i początek wakacji!

W wakacyjno-letnich nastrojach pożegnaliśmy rok szkolny 2023/2024. Zaliczyć możemy go do udanych z wielu powodów. Zrealizowaliśmy to, co zaplanowaliśmy, a nawet więcej. Odnieśliśmy wiele sukcesów, tych indywidualnych i tych zespołowych. Jako szkoła mamy wiele powodów do radości i dumy, co podkreślał w trakcie swojego wystąpienia gość akademii, Starosta Powiatu Bolesławieckiego – Tomasz Gabrysiak. Akademię uświetnili swoją obecnością także pani Alina Zarembecka, członkini Zarządu Powiatu oraz pan Maciej Burniak, przewodniczący Rady Rodziców.

Tradycyjnie w trakcie uroczystości Dyrektor Cezary Czernatowicz podsumował mijający rok szkolny. Gratulacje otrzymały klasy, które wypracowały wysokie średnie ocen: I C (4,53), I A(4,43) oraz II C (4,39). Na ten wynik złożyły się także indywidualne sukcesy  licealistek i licealistów, z których aż 100 otrzymało świadectwo z wyróżnieniem, a w tej grupie 28 osób uzyskało średnią 5,20 i powyżej.

Najwyższą średnią w szkole osiągnął z imponującym wynikiem ocen Miłosz Wojtowicz z kl. I A – 5,63, tym samym został nominowany przez Samorząd do Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Drugą średnią w szkole uzyskała Katarzyna Jaworska z kl. II D  ze średnią 4,57, a na trzeciej pozycji Maja Wojtowicz z kl. III D – 5,54.  Serdecznie Gratulujemy!

Oto lista wszystkich 100 wyróżnionych uczennic i uczniów. Cieszy fakt, że znajdują się na niej reprezentanci z każdej klasy!

Wyróżnieni w nauce w roku szkolnym 2023/2024

W trakcie uroczystości wicedyrektorka Katarzyna Żak podsumowała także całoroczny udział w ruchu olimpijskim, wyróżniając szczególnie Apolonię Pohl z kl. III B oraz Pawła Wcisło z kl. I E za osiągnięcia na etapie centralnym. 

Oto lista nagrodzonych za udział w ruchu olimpijskim na etapie centralnym i okręgowym.

Konkursy i Olimpiady w roku szkolnym 2023/24

Pogratulowano także 100% frekwencji na zajęciach szkolnych. Ten wynik należy do Wojciecha Jaworskiego z kl. I D oraz Wojciecha Graczyka z kl. I E. Brawo!

Podziękowania za zaangażowanie w pracę na rzecz biblioteki szkolnej, w tym organizację kiermaszu książek trafiły do klasy III B. Tu nagrodą były ostatnio wydane książki naszego absolwenta Sławomira Gortycha, z dedykacją samego autora.

W imieniu społeczności szkolnej złożyliśmy podziękowania panu Michałowi Szwedowi za ogromne wsparcie i fachową pomoc we wszystkich wydarzeniach licealnych.

Wakacyjny program artystyczny w wykonaniu klasy I C przeniósł nas na muzyczny festiwal, obfitował w wiele piosenek, ale także dobrych rad związanych z bezpieczeństwem.

Uroczystość była też okazją do pożegnania księdza Artura Kapronia, który po 7 latach przestaje uczyć religii w naszym liceum. Było dużo ciepłych słów, emocji i wzruszeń, dedykacji muzycznych i występów. Na scenie zobaczyliśmy chór „Synkopa 2”,  a właściwie filmową wersję „Zakonnicy w przebraniu”, rozbawiając swoim występem całą publiczność. Ksiądz Kaproń, znany entuzjasta sportów siłowych oraz zdrowego żywienia wycisnął sztangę po raz ostatni, żegnając się ze szkolną społecznością. Życzymy Księdzu dużo zdrowia i satysfakcji ze swojego posłannictwa.

Wszystkim serdecznie gratulujemy.

Uroczystość przygotowała klasa I c wraz z wychowawczynią, panią Beatą Rembacz-Bonk

Zdjęcia pochodzą ze strony Starostwa Powiatowego w Bolesławcu. Więcej zdjęć na Facebooku szkoły.

Wyróżnieni w kl. I A

Wyróżnieni w kl. I B

Wyróżnieni w kl. I C

Wyróżnieni w kl. I D

Wyróżnieni w kl. I E

Wyróżniona w kl. I F

Wyróżnieni w kl. II A

Wyróżnieni w kl. II B

Wyróżnieni w kl. II C

Wyróżnieni w kl. II D

Wyróżnieni w kl. II E

Wyróżnione w kl. II F

Wyróżnieni w kl. III A

Wyróżnione w kl. III B

Wyróżnieni w kl. III C

Wyróżnieni w kl. III D

Apolonia Pohl i Paweł Wcisło, finaliści centralni

Nagrodzeni za ruch olimpijski

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Wyniki rekrutacji do klas I. Gratulujemy i witamy!

Wyniki rekrutacji do klas I. Gratulujemy i witamy!

Poniżej publikujemy listy zakwalifikowanych do klas I w roku szkolnym 2024/25. Bardzo prosimy o stawienie się w szkole z oryginałami dokumentów (świadectwo i wynik egzaminu ósmoklasisty) - celem potwierdzenia woli uczenia się w I LO. Listy zakwalifikowanych do poszczególnych klas: I...

Nasze siatkarki szóste na Dolnym Śląsku!

Nasze siatkarki szóste na Dolnym Śląsku!

W ubiegłym tygodniu zakończyły się rozpoczęte 15 maja rozgrywki szkół średnich w siatkówce plażowej dziewcząt. Nasze siatkarki nie miały sobie równych na szczeblu powiatowym i pewnie awansowały do odbywających się w Kamiennej Górze Finałów Strefy Jeleniogórskiej. Kamiennogórski turniej nasze...

W gronie najlepszych!

W gronie najlepszych!

12 czerwca w Teatrze Starym odbyła się uroczystość podsumowania wszystkich konkursów organizowanych w tym roku szkolnym przez Powiatowe Centrum Edukacji i Kształcenia Kadr. Jesteśmy bardzo dumni, że aż 31 uczennic i uczniów naszego liceum osiągnęło w nich tak spektakularne sukcesy, plasując się...