Konrad Andruchów i Wojciech Raszczuk w finale Olimpiady Lingwistyki Matematycznej

Konrad Andruchów i Wojciech Raszczuk w finale Olimpiady Lingwistyki Matematycznej

Miło nam poinformować, że Konrad Andruchów z kl.IV a i Wojciech Raszczuk z kl. III a zakwalifikowali się do eliminacji centralnych Olimpiady Lingwistyki Matematycznej. Ta niezwykle interesująca Olimpiada ma swoją długoletnią historię (od 2004 r.) i organizowana jest przez Uniwersytet Wrocławski i Fundację Matematyków Wrocławskich. Ma poziom krajowy i międzynarodowy. Co ciekawe, udział w niej nie wymaga specjalistycznej wiedzy lingwistycznej ani znajomości języków obcych, ale za to pożądana jest umiejętność syntetycznego i analitycznego myślenia, formułowania i dedukcyjnego badania hipotez oraz standardowa szkolna wiedza językoznawcza.

To samo potwierdza Konrad. – Tak naprawdę nie wymaga żadnej wiedzy, a jedynie umiejętności szybkiego (o ile nie błyskawicznego) łączenia faktów i wyszukiwania podobieństw pośród ciągów znaków, nierzadko trudnych do chociażby przepisania. Konkurs cieszy się ogromną popularnością nie tylko ze względu na ciekawą formułę, ale i szansę na otrzymanie indeksy na różne kierunki studiów na licznych uczelniach w całym kraju (np. matematyka i informatyka na Uniwersytecie Wrocławskim czy psychologia na Uniwersytecie Warszawskim).

I choć nagrody są nęcące, to satysfakcja z zakwalifikowania się do etapu centralnego jest równie ważna. Konrad, tegoroczny maturzysta – myśli o studiowaniu matematyki, kusi go też prawo. Wojtek ma jeszcze rok, ale w planach ma przyszłość związaną z informatyką. Warto dodać, że obaj mają za sobą udział w etapach okręgowych innych olimpiad: Konrad w Statystycznej, a Wojtek w Matematycznej.

Eliminacje centralne odbędą się w połowie kwietnia, ale już teraz gratulujemy i trzymamy kciuki!

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Historyczna wycieczka po angielsku

Historyczna wycieczka po angielsku

25 maja zakończyliśmy kolejny interdyscyplinarny projekt w języku angielskim w ramach cyklu "Cudze chwalicie, swego nie znacie", organizowanego od lat przez p. Leszka Idzikowskiego. Interdyscyplinarny projekt łączy w sobie komunikację w języku angielskim oraz treści związane z historią, kulturą...

Igor Szerszunowicz w finale Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka

Igor Szerszunowicz w finale Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka

Po raz kolejny Igor Szerszunowicz, uczeń klasy III a ponownie może pochwalić się ogromnym sukcesem. Został zakwalifikowany do etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym. Igor znalazł się w gronie 38 uczestników z całej Polski, reprezentując nie tylko nasze...

Ludzie, miejsca, zwyczaje i smaki – wspomnienia Erasmusa z Włoch

Ludzie, miejsca, zwyczaje i smaki - wspomnienia Erasmusa z Włoch

Ostatni tydzień kwietnia nasza grupa Erasmus+ "Past roads, future ways" spędziła we Włoszech, gdzie odbyło się finalne spotkanie, kończące ponad dwuletni projekt. Oto refleksje na temat pobytu w słonecznej Italii jej uczestników.