Klaudia Pruszyńska – wolontariuszem roku 2015

Klaudia Pruszyńska – wolontariuszem roku 2015

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że uczennica klasy I B – Klaudia Pruszyńska, została wybrana „Młodzieżowym wolontariuszem roku 2015”. W ubiegłym roku ten zaszczytny tytuł otrzymał Kacper Szwed, obecnie uczeń klasy II d, także nominowany w tym roku. Tegoroczna kapituła wyróżniła także Maję Szocińską z klasy II c. Gala wręczenia nagród i wyróżnień odbyła się 4 grudnia w Teatrze Starym. Serdecznie gratulujemy naszym licealistom nie tylko tytułów, ale przede wszystkim wspaniałej inicjatywy, zaangażowania i działalności na rzecz innych.

„Klaudia jest uczynna, pracowita i bardzo dobrze zorganizowana. Osiąga bardzo dobre wyniki w nauce, angażuje się w każdą akcję służącą pomocy innym. Podejmowała przedsięwzięcia prozdrowotne, charytatywne oraz promujące szkołę w społeczności lokalnej. Przez cały rok prowadziła zajęcia dydaktyczne z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej oraz uczestniczyła w grach i zabawach swobodnych z dziećmi oraz prowadziła zajęcia z dziećmi w Przedszkolu Publicznym w Nowogrodźcu. Od lat włącza się w prace Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a także w akcje „Zaczytani” i Zbiórka książek dla dzieci w szpitalach. Każde powierzone jej zadanie wykonuje na czas bardzo sumiennie i dokładnie. Wolontariat traktuje jako służbę duszy i serca, dzięki której może pomagać i uszczęśliwiać ludzi, wnosząc w ich życie iskierkę radości i nadziei na lepsze jutro. Nie pozostaje obojętna na prośby i potrzeby innych, zawsze staje w obronie osób poniżanych i słabszych. Ma dobry kontakt z dziećmi. Rozwija swoje zainteresowania dotyczące przyszłego zawodu – w przyszłości chciałaby zostać neurologopedą ” – czytamy w uzasadnieniu werdyktu zamieszczonym na stronie Powiatu Bolesławieckiego.

Nam pozostaje tylko pogratulować i potwierdzić, że zarówno Klaudia, jak i Kacper Szwed oraz Maja Szocińska – to uczniowie, których działalność wolontariacka znane są w naszej szkole, a ich zapał i entuzjazm potrafią zmobilizować całą szkolną społeczność do aktywności na rzecz innych.

informacja oraz zdjęcie pochodzą ze strony Powiatu Bolesławieckiego

zachęcamy do lektury całej informacji

http://www.powiatboleslawiecki.pl/1472-wybrano-wolontariusza-roku-2015.html

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Igor Szerszunowicz w finale Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka

Igor Szerszunowicz w finale Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka

Po raz kolejny Igor Szerszunowicz, uczeń klasy III a ponownie może pochwalić się ogromnym sukcesem. Został zakwalifikowany do etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym. Igor znalazł się w gronie 38 uczestników z całej Polski, reprezentując nie tylko nasze...

Ludzie, miejsca, zwyczaje i smaki – wspomnienia Erasmusa z Włoch

Ludzie, miejsca, zwyczaje i smaki - wspomnienia Erasmusa z Włoch

Ostatni tydzień kwietnia nasza grupa Erasmus+ "Past roads, future ways" spędziła we Włoszech, gdzie odbyło się finalne spotkanie, kończące ponad dwuletni projekt. Oto refleksje na temat pobytu w słonecznej Italii jej uczestników.  

Matura ustna – język polski! Harmonogram po aktualizacji

Matura ustna - język polski! Harmonogram po aktualizacji

Prosimy o zapoznanie się z aktualnym harmonogramem egzaminów ustnych z języka polskiego. Wszystkie egzaminy odbywają się w klasie 302. Przypominamy, że na rozpoczęcie egzaminu (odpowiednio o godz. 8.45 i 12.45) stawiają się wszyscy -  celem zapoznania się z procedurami i...