Piszemy listy w ramach Amnesty International

Piszemy listy w ramach Amnesty International

W dniach 11-12 grudnia w naszej szkole odbył się Maraton Pisania Listów Amnesty International. Podczas Maratonu wysyłamy apele do władz oraz listy solidarności do osób, których prawa są łamane. Im więcej listów napiszemy, tym większa szansa, że uda nam się poprawić los danego człowieka.

Maraton rozpoczął się o godzinie trzynastej w czwartek. Na początku przybliżono wszystkim historię Amnesty International oraz cele Maratonu. Wysłuchaliśmy i obejrzeliśmy historie poszkodowanych osób na całym świecie – bohaterów tegorocznej akcji.

Przez następne 24 godziny 20-osobowa grupa uczniów z naszej szkoły z zapałem pisała listy w obronie praw człowieka. Akcja zakończyła się sukcesem, zostało napisanych aż 635 listów !

Tylko z Polski zostało wysłanych 268 703 listów, a z całego świata 2 119 250!

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i zapraszamy do wzięcia udziału w przyszłorocznym maratonie!

W organizację Maratonu włączyło się wielu licealistów, ale szczególne słowa uznania należą się Michałowi Kutrybie i klasie I a  i Agacie Chłopeckiej z klasy I b.

Podziękowania także dla Pani Irminy Nowak i Pana Marcina Sobczyszyna za „nocne czuwanie” nad Maratonem.

Amnesty2

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Dzień Francuski – czyli „Chapeaux bas”

Dzień Francuski - czyli "Chapeaux bas"

Czapki z głów dla organizatorów tegorocznego Dnia francuskiego, czyli dla naszego I Liceum Ogólnokształcącego im. Wł. Broniewskiego i Powiatowego Centrum Edukacji i Kształcenia Kadr w Bolesławcu. Przedstawicielki dwu zaprzyjaźnionych placówek oświatowych przygotowały z tej okazji w naszej szkole...

Jakub Korzeniewicz w międzynarodowym etapie Olimpiady Lingwistyki Matematycznej!

Jakub Korzeniewicz w międzynarodowym etapie Olimpiady Lingwistyki Matematycznej!

Ogromnym sukcesem może pochwalić się  Jakub Korzeniewicz z klasy IVa, który został laureatem VII miejsca w XXII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Lingwistyki Matematycznej we Wrocławiu, tym samym zakwalifikował się do etapu międzynarodowego i będzie reprezentował Polskę, tym razem w stolicy Brazylii...

Książki za „Złotówkę”

Książki za "Złotówkę"

W dniach 07.04 - 19.04. w I LO odbywa się kiermasz książek używanych, pochodzących ze zbiorów szkolnej biblioteki. Prawie siedem tysięcy egzemplarzy czeka na nowe życie. Zapraszamy wszystkich, którzy za symboliczną złotówkę pragną kupić książkę popularnonaukową lub dzieło literatury pięknej, tym...