Piszemy listy w ramach Amnesty International

Piszemy listy w ramach Amnesty International

W dniach 11-12 grudnia w naszej szkole odbył się Maraton Pisania Listów Amnesty International. Podczas Maratonu wysyłamy apele do władz oraz listy solidarności do osób, których prawa są łamane. Im więcej listów napiszemy, tym większa szansa, że uda nam się poprawić los danego człowieka.

Maraton rozpoczął się o godzinie trzynastej w czwartek. Na początku przybliżono wszystkim historię Amnesty International oraz cele Maratonu. Wysłuchaliśmy i obejrzeliśmy historie poszkodowanych osób na całym świecie – bohaterów tegorocznej akcji.

Przez następne 24 godziny 20-osobowa grupa uczniów z naszej szkoły z zapałem pisała listy w obronie praw człowieka. Akcja zakończyła się sukcesem, zostało napisanych aż 635 listów !

Tylko z Polski zostało wysłanych 268 703 listów, a z całego świata 2 119 250!

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i zapraszamy do wzięcia udziału w przyszłorocznym maratonie!

W organizację Maratonu włączyło się wielu licealistów, ale szczególne słowa uznania należą się Michałowi Kutrybie i klasie I a  i Agacie Chłopeckiej z klasy I b.

Podziękowania także dla Pani Irminy Nowak i Pana Marcina Sobczyszyna za „nocne czuwanie” nad Maratonem.

Amnesty2

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Klasy IV a i IV c na Dolnośląskim Festiwalu Nauki

Klasy IV a i IV c na Dolnośląskim Festiwalu Nauki

We Wrocławiu rozpoczął się XXVI Dolnośląski Festiwal Nauki. Tegorocznym hasłem przewodnim jest "Nauka porusza". I choć nasza, regionalna edycja dopiero za miesiąc, to tradycyjnie wybraliśmy się do stolicy Dolnego Śląska po potężny łyk wiedzy. 18 września klasa IV a wraz z wychowawczynią...

O wodzie, która jest źródłem życia

O wodzie, która jest źródłem życia

Woda, źródło życia, czy zastanawiamy się, skąd się bierze, kiedy odkręcamy kran, czy myślimy, że jest nigdy nam jej nie zabraknie, czy wiemy, jak ją użytkować, żeby wystarczyła dla przyszłych pokoleń? 15 września klasa IIc wraz z paniami: Karoliną Jarząbek i Barbarą Jusypenko miała kilkugodzinne...

Każda złotówka to szansa na sukces – wesprzyjmy wyjazd Franka Nowaka z kl. I a na World Robot Olympiad

Każda złotówka to szansa na sukces - wesprzyjmy wyjazd Franka Nowaka z kl. I a na World Robot Olympiad

Do grona uczniów klas I dołączył w tym roku Franciszek Nowak (klasy 1A), który ma na swoim koncie ogromny sukces. Wraz z młodszym kolegą Jakubem Walkowiakiem (uczniem 7 klasy w Masters Academy we Lwówku) pod opieką trenera, pana Pawła Niemca w czerwcu tego roku wzięli udział w Polskiej edycji...