Piszemy listy w ramach Amnesty International

Piszemy listy w ramach Amnesty International

W dniach 11-12 grudnia w naszej szkole odbył się Maraton Pisania Listów Amnesty International. Podczas Maratonu wysyłamy apele do władz oraz listy solidarności do osób, których prawa są łamane. Im więcej listów napiszemy, tym większa szansa, że uda nam się poprawić los danego człowieka.

Maraton rozpoczął się o godzinie trzynastej w czwartek. Na początku przybliżono wszystkim historię Amnesty International oraz cele Maratonu. Wysłuchaliśmy i obejrzeliśmy historie poszkodowanych osób na całym świecie – bohaterów tegorocznej akcji.

Przez następne 24 godziny 20-osobowa grupa uczniów z naszej szkoły z zapałem pisała listy w obronie praw człowieka. Akcja zakończyła się sukcesem, zostało napisanych aż 635 listów !

Tylko z Polski zostało wysłanych 268 703 listów, a z całego świata 2 119 250!

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i zapraszamy do wzięcia udziału w przyszłorocznym maratonie!

W organizację Maratonu włączyło się wielu licealistów, ale szczególne słowa uznania należą się Michałowi Kutrybie i klasie I a  i Agacie Chłopeckiej z klasy I b.

Podziękowania także dla Pani Irminy Nowak i Pana Marcina Sobczyszyna za „nocne czuwanie” nad Maratonem.

Amnesty2

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Wszystko o maturze 2021

Wszystko o maturze 2021

Uwaga Maturzyści - w zakładce Matura 2021 znajdują: harmonogram (próbnych matur i majowych), informatory oraz inne przydatne informacje o tegorocznym egzaminie. fot. terazmatura.pl

Ocalić…od zapomnienia

Ocalić...od zapomnienia

            "Ocalić od zapomnienia" to realizowany w naszym powiecie projekt, którego koordynatorem jest Muzeum Ceramiki, a celem utrwalenie dziejów naszego miasta oraz powiatu bolesławieckiego poprzez opowiedziane i zapisane przez uczniów historie ludzkiego życia. Tych, którzy w latach...

Matura, ale amerykańska!

Matura, ale amerykańska!

Czworo naszych trzecioklasistów - Sebastian Jakubiak, Iza Kalenik, Wiktor Kowalczyk i Eryk Marcichowski (wszyscy z klasy III a) "pierwszą maturę" ma już za sobą. To matura amerykańska, czyli SAT (Scholastic Aptitude Test). Egzamin ten sprawdza poziom umiejętności akademickich i jest używany...