Piszemy listy w ramach Amnesty International

Piszemy listy w ramach Amnesty International

W dniach 11-12 grudnia w naszej szkole odbył się Maraton Pisania Listów Amnesty International. Podczas Maratonu wysyłamy apele do władz oraz listy solidarności do osób, których prawa są łamane. Im więcej listów napiszemy, tym większa szansa, że uda nam się poprawić los danego człowieka.

Maraton rozpoczął się o godzinie trzynastej w czwartek. Na początku przybliżono wszystkim historię Amnesty International oraz cele Maratonu. Wysłuchaliśmy i obejrzeliśmy historie poszkodowanych osób na całym świecie – bohaterów tegorocznej akcji.

Przez następne 24 godziny 20-osobowa grupa uczniów z naszej szkoły z zapałem pisała listy w obronie praw człowieka. Akcja zakończyła się sukcesem, zostało napisanych aż 635 listów !

Tylko z Polski zostało wysłanych 268 703 listów, a z całego świata 2 119 250!

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i zapraszamy do wzięcia udziału w przyszłorocznym maratonie!

W organizację Maratonu włączyło się wielu licealistów, ale szczególne słowa uznania należą się Michałowi Kutrybie i klasie I a  i Agacie Chłopeckiej z klasy I b.

Podziękowania także dla Pani Irminy Nowak i Pana Marcina Sobczyszyna za „nocne czuwanie” nad Maratonem.

Amnesty2

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Wyniki rekrutacji do klas I. Gratulujemy i witamy!

Wyniki rekrutacji do klas I. Gratulujemy i witamy!

Poniżej publikujemy listy zakwalifikowanych do klas I w roku szkolnym 2024/25. Bardzo prosimy o stawienie się w szkole z oryginałami dokumentów (świadectwo i wynik egzaminu ósmoklasisty) - celem potwierdzenia woli uczenia się w I LO. Listy zakwalifikowanych do poszczególnych klas: I...

100% – to świetny wynik naszych Maturzystów! Gratulujemy i dziękujemy!

100% - to świetny wynik naszych Maturzystów! Gratulujemy i dziękujemy!

100% naszych tegorocznych Maturzystów zdało egzamin maturalny! Wynik ten należy do 124 licealistek i licealistów z 4 klas czwartych, którzy w maju przystąpili do egzaminu dojrzałości. Statystycznie każdy, oprócz przedmiotów obowiązkowych, wybierał po 3 przedmioty rozszerzone, kierując się...

Piękny koniec roku i początek wakacji!

Piękny koniec roku i początek wakacji!

W wakacyjno-letnich nastrojach pożegnaliśmy rok szkolny 2023/2024. Zaliczyć możemy go do udanych z wielu powodów. Zrealizowaliśmy to, co zaplanowaliśmy, a nawet więcej. Odnieśliśmy wiele sukcesów, tych indywidualnych i tych zespołowych. Jako szkoła mamy wiele powodów do radości i dumy, co...