Kacper Szwed – „Wolontariuszem Roku 2014”

Kacper Szwed – „Wolontariuszem Roku 2014”

Wolontariat jest dla mnie rzeczą niezwykle ważną -wyznaje Kacper Szwed, uczeń klasy I d, który został wybrany „Wolontariuszem Roku 2014” w kategorii młodzieżowej. Na uroczystej gali w Teatrze Starym zorganizowanej przez Starostwo Powiatowe w Bolesławcu – został uhonorowany razem z innymi wolontariuszami, których wybrała kapituła tego tytułu.

Sam Kacper nie kryje radości z tego wyróżnienia. W naszej szkole już dał się poznać jako osoba niezwykle aktywna i zaangażowana w wiele akcji i działań.O swojej wolontariackiej pasji mówi, że niesienie pomocy innemu człowiekowi to nie tylko satysfakcja, ale także okazja do kształcenia się w wielu dziedzinach.

Podczas pracy z innym człowiekiem mam okazję do zawarcia nowych znajomości, rozwijania zainteresowań, sprawiania innym przyjemności, przy czym również sobie.Tytuł „Wolontariusza Roku 2014 Powiatu Bolesławieckiego” jest dla mnie dużym osiągnięciem oraz formą motywacji do organizacji kolejnych akcji charytatywnych, które, jak i cały wolontariat – stały się częścią mojego życia.

Gratulujemy i życzymy, aby działania Kacpra stały się inspiracją dla innych licealistów !

1418030624_yp9o2iz

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Igor Szerszunowicz w finale Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka

Igor Szerszunowicz w finale Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka

Po raz kolejny Igor Szerszunowicz, uczeń klasy III a ponownie może pochwalić się ogromnym sukcesem. Został zakwalifikowany do etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym. Igor znalazł się w gronie 38 uczestników z całej Polski, reprezentując nie tylko nasze...

Ludzie, miejsca, zwyczaje i smaki – wspomnienia Erasmusa z Włoch

Ludzie, miejsca, zwyczaje i smaki - wspomnienia Erasmusa z Włoch

Ostatni tydzień kwietnia nasza grupa Erasmus+ "Past roads, future ways" spędziła we Włoszech, gdzie odbyło się finalne spotkanie, kończące ponad dwuletni projekt. Oto refleksje na temat pobytu w słonecznej Italii jej uczestników.  

Matura ustna – język polski! Harmonogram po aktualizacji

Matura ustna - język polski! Harmonogram po aktualizacji

Prosimy o zapoznanie się z aktualnym harmonogramem egzaminów ustnych z języka polskiego. Wszystkie egzaminy odbywają się w klasie 302. Przypominamy, że na rozpoczęcie egzaminu (odpowiednio o godz. 8.45 i 12.45) stawiają się wszyscy -  celem zapoznania się z procedurami i...