KGHM LAB dla naszego liceum

KGHM LAB dla naszego liceum

2 czerwca 2026 roku mogliśmy podwójnie cieszyć się z potęgi nauki. W tym dniu odbyły się kilkugodzinne prezentacje i warsztaty chemiczne przygotowane przez Centrum Nauki Kopernik (pisaliśmy o tym w osobnej informacji), ale przede wszystkim był to dzień, w którym oficjalnie otwarta została pracownia chemiczna, zmodernizowana i doposażona ze środków programu KGHM LAB niebagatelną kwotą 150 tysięcy złotych.

 

Uroczystość miała symboliczny charakter, choć towarzyszyło jej wielu gości, media oraz klasa 2 c, która w tym dniu wyposażona została w dodatkowy sprzęt ochronny (fartuchy i gogle) przez KGHM.

Z ramienia sponsora udział w wydarzeniu wzięli:

Pan Artur Newecki –Rzecznik KGHM

Pani Magda Chrząszcz – Kierownik Wydziału Sponsoringu

 oraz Pan Marek Wachnik – Kierownik Wydziału Budowania Wizerunku Pracodawcy

Gospodarzy reprezentowali:

Pan Tomasz Gabrysiak – Starosta Powiatu Bolesławieckiego –
Pani Katarzyna Zięba – Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Powiatu Bolesławieckiego

 

Dużo mówiono o wartości nauki, o warunkach, w jakich powinna się rozwijać i o tym, że inwestowanie w edukację zawsze przynosi efekty. Było nam miło, gdy okazało się, że decyzja KGHM o wsparciu finansowym naszej szkoły wynikała właśnie z wysokiego poziomu nauki i ambicji młodzieży. Warto dodać, że miało to miejsce ponad rok temu, a kolejne miesiące to prace modernizacyjne i zakupy sprzętu, wśród którego jest m.in.  „Empiriusz” – nowoczesne narzędzie dydaktyczne wykorzystujące technologię VR.

Uroczystość wzbogaciła symboliczna scena z „Lalki” B. Prusa, w której Wokulski toczy z profesorem Geistem rozmowę o potędze nauki (chemii), odegrana przez Filipa Graczyka i Bartosza Wójcika z kl. 2 c..

Klasa 2 c pod opieką nauczycielki chemii, pani Moniki Szopy-Pawlik przygotowała także okolicznościowe wystawy i brała udział we wszystkich zaplanowanych działaniach.

fot. Starostwo Powiatowe w Bolesławcu

 

 

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Miasto jest nasze – kreatywne warsztaty z projektowania

Miasto jest nasze - kreatywne warsztaty z projektowania

16 czerwca klasa I c miała niecodzienną możliwość uczestniczyć w warsztatach z ... projektowania. Do udziału z zajęciach zaprosiła nas Miejska Biblioteka Publiczna - Centrum Wiedzy, która uczestniczy w programie  „Nauka ma głos” tworzonym  przez Centrum Nauki Kopernik i Ministra Nauki i...

Jak nie czytam, jak czytam

Jak nie czytam, jak czytam

W ostatni piątek (12.06.2026) zrobiło się okienko pogodowe, które pozwoliło nam wyjść w plener z książką. Wszyscy uczniowie, którzy tego dnia przynieśli swoje lektury mogli całkiem legalnie wyjść poczytać na świeżym powietrzu. W ramach akcji Jak nie czytam, jak czytam wyszliśmy na szkolny orlik...

Brązowy medal naszych siatkarek plażowych!

Brązowy medal naszych siatkarek plażowych!

Dnia 9 czerwca 2026 r. w Kamiennej Górze odbył się Finał Strefy Jeleniogórskiej w piłce siatkowej plażowej dziewcząt szkół ponadpodstawowych. Do zawodów zgłosiło się 6 drużyn. Zawody rozgrywano systemem do dwóch wygranych setów do 15 punktów, a w przypadku remisu decydujący tie-break rozgrywany...