„Z nami matura…”, czyli Dzień Otwarty dla szkół podstawowych

„Z nami matura…”, czyli Dzień Otwarty dla szkół podstawowych

28 maja skorzystało z naszego zaproszenia na Dzień Otwarty około 150 uczennic i uczniów szkół podstawowych z Bolesławca, terenu powiatu bolesławieckiego, a nawet Zgorzelca. Bardzo się cieszyliśmy z tak licznej frekwencji i tradycyjnie przygotowaliśmy na ten dzień dużo atrakcji. Tematem przewodnim była, a jakżeby inaczej Matura, która z nami ( I Liceum) powinna okazać się łatwa i przyjemna. Temu poświęcone były spotkania warsztatowe przygotowane przez młodzież pod kierunkiem nauczycieli. I tak, po krótkiej prezentacji szkoły dokonanej przez wicedyrektorkę Katarzynę Żak, nasi goście wysłuchali występu chóru „Synkopa 2” oraz solowego wykonania Apolonii Pohl w muzycznej aranżacji pana Sławomira Zimniaka. Ze sceny wybrzmiał wiersz Władysława Broniewskiego „Ulica Miła”

Następnie nasi goście udali się na warsztatowe spotkania. Pani Karolina Jarząbek zaprosiła na lekcję biologii (od malucha do maturzysty), pani Monika Szopa-Pawlik do chemicznego laboratorium (jak radzić sobie ze stresem), pani Małgorzata Szymańska na historyczne związki człowieka z naturą, pani Ewa Suchecka na geografii zdobywała góry (dosłownie i w przenośni), a na hali sportowej i boisku młodzież przygotowana przez panią Barbarę Sobczyszyn udowadniała, że ” w zdrowym ciele-zdrowy duch”. Zaprosiliśmy także nauczycieli, opiekunów młodzieży na prelekcję związaną z realizacją przez naszą szkołę projektów Erasmus+. Dzieliliśmy się doświadczeniami, jak wpływa to zarówno na uczniów, jak też nauczycieli.

Wszystkie spotkania były niezwykle atrakcyjne i różnorodne, dodatkowo wzbogacone o ciekawe stroje i aktywności. Mamy nadzieję, że Dzień Otwarty, przygotowany tradycyjnie przez Samorząd Uczniowski pod opieką pani Irminy Nowak oraz wymienionych wcześniej nauczycieli – podobał się naszym gościom i cześć z nich zachęcił do podjęcia nauki w I LO.

fot. Julian Czochara z kl. Ia – dziękujemy

 

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Gotowi na przyszłość?

Gotowi na przyszłość?

W czasie warsztatów, które odbyły się w naszej szkole 27 maja oraz 3 i 4 czerwca w ramach lokalnych aktywności związanych z realizacją projektu „NEXT - young NEET's shaping expectations for the future of Europe" młodzież z klas III analizowała zarówno wyzwania, z jakimi przyjdzie jej się wkrótce...

Orientalistki wybiegały srebro!

Orientalistki wybiegały srebro!

W poniedziałek, 10.06.2024 na terenie strzelnicy Wojskowego Klubu Sportowego „ Śląsk” we Wrocławiu odbył się Finał Dolnośląski Biegu na Orientację. Nasze dziewczęta w składzie: Oliwia Hetnar, Martyna i Maja Nikołajuk wywalczyły drużynowo srebrny medal i tytuł Vicemistrzyń Dolnego...

Podręczniki na rok szkolny 2024/2025

Podręczniki na rok szkolny 2024/2025

KLASA I Wykaz podręczników dla klas I KLASA II Wykaz podręczników dla klas II KLASA III Wykaz podręczników do klasy III KLASA IV Wykaz podręczników dla klas IV