Bianko! Daliśmy radę!

Bianko! Daliśmy radę!

Kwiecień 2024 roku upłynął nam pod hasłem – wszystkie siły i serca dla Bianki. Bohaterką tegorocznego Zielonego Koncertu była 3-letnia Bianka Zduńczyk, dziewczynka, która zmaga się z wieloma chorobami i wymaga ustawicznej rehabilitacji i opieki zdrowotnej. „Zakasaliśmy rękawy”, nastroiliśmy instrumenty i głosy, pozyskaliśmy wielu wspaniałych darczyńców i … Udało się!

Finałem akcji był Zielony Koncert, który zgromadził w Teatrze Starym w Bolesławcu szeroką publiczność, a ta, w zamian za doznania artystyczne zaangażowała się w aukcje i przedsięwzięcia, zakupiła pyszne ciasta i losy, czym dołożyła się do finansowego sukcesu. Nieocenione okazały się wszystkie licealne klasy, które ścigały się w licytacjach, w których przedmiotem były atrakcje i działania organizowane przez nauczycieli: wycieczki z panią Magdą Szwed i panią Ewą Suchecką, lekcje tańca z panią Magdaleną Zientarą i Małgorzatą Piotrów, warsztaty hortiterapii z panią Małgorzatą Szymańską, warsztaty rękodzieła z panią Karoliną Jarząbek, gry na gitarze z panem Piotrem Rydzem, zdrowego żywienia z ks. Arturem Kaproniem, pierwszej pomocy z panią Anną Tarnachowicz, treningu samoobrony z panem Robertem Bielińskim, wreszcie warsztatów kulinarnych z panią Barbarą Jusypenko i „Starą Księgarnią”. Było o co walczyć, a cel – pomoc dla małej dziewczynki – kuszący! Wszystkim Państwu ogromnie dziękujemy.

Mieliśmy też ogromną przyjemność, gdy do naszych działań pozyskaliśmy wielu sprzymierzeńców. Lista darczyńców, którzy wsparli nasze akcje znajduje się poniżej. Wszystkim Państwu składamy ogromne podziękowania! Bez Was nie osiągnęlibyśmy takiego sukcesu!

Zielony koncert darczyńcy

I tak, w miesiąc od rozpoczęcia charytatywnej akcji – mogliśmy sfinansować zarówno rehabilitację, jak i sprzęt dla małej Bianki. Byliśmy przeszczęśliwi, że kolejny raz udało nam się nie tylko wywołać wzruszenie naszym „Zielonym Koncertem,” ale też poruszyć serca i portfele wielu osób. Dziękujemy wszystkim wspaniałym wykonawcom, którzy zaangażowali się z ogromną pasją i dostarczyli nam tak wielu wzruszeń 12 kwietnia, w dniu koncertu.

Dziękujemy Samorządowi Szkolnemu oraz opiekunce, pani Irminie Nowak za wszystkie logistyczne i artystyczne działania. Podziękowania dla pani Beaty Rembacz-Bonk i pana Sławomira Zimniaka za pomoc w organizacji koncertu, a Młodzieżowemu Domowi Kultury i dyrektorowi Dariuszowi Uścińskiemu za wsparcie i udostępnienie wnętrz Teatru Starego w Bolesławcu.

 

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Wyniki rekrutacji do klas I. Gratulujemy i witamy!

Wyniki rekrutacji do klas I. Gratulujemy i witamy!

Poniżej publikujemy listy zakwalifikowanych do klas I w roku szkolnym 2024/25. Bardzo prosimy o stawienie się w szkole z oryginałami dokumentów (świadectwo i wynik egzaminu ósmoklasisty) - celem potwierdzenia woli uczenia się w I LO. Listy zakwalifikowanych do poszczególnych klas: I...

Piękny koniec roku i początek wakacji!

Piękny koniec roku i początek wakacji!

W wakacyjno-letnich nastrojach pożegnaliśmy rok szkolny 2023/2024. Zaliczyć możemy go do udanych z wielu powodów. Zrealizowaliśmy to, co zaplanowaliśmy, a nawet więcej. Odnieśliśmy wiele sukcesów, tych indywidualnych i tych zespołowych. Jako szkoła mamy wiele powodów do radości i dumy, co...

Nasze siatkarki szóste na Dolnym Śląsku!

Nasze siatkarki szóste na Dolnym Śląsku!

W ubiegłym tygodniu zakończyły się rozpoczęte 15 maja rozgrywki szkół średnich w siatkówce plażowej dziewcząt. Nasze siatkarki nie miały sobie równych na szczeblu powiatowym i pewnie awansowały do odbywających się w Kamiennej Górze Finałów Strefy Jeleniogórskiej. Kamiennogórski turniej nasze...