Pola i Pola w Ogólnopolskim Finale Konkursu Recytatorskiego

Pola i Pola w Ogólnopolskim Finale Konkursu Recytatorskiego

W sobotę, 11 maja, w Pieszycach k/Dzierżoniowa odbyły się eliminacje wojewódzkie 69. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. To zdecydowanie był dzień obu naszych licealistek, Apolonii Pohl i Poli Pełki. Ich występy zachwyciły jurorów i dały im kwalifikację do finału ogólnopolskiego.

W kategorii poezji śpiewanej nasze liceum reprezentowała Apolonia Pohl z kl. 3b, która recytowała wiersz „Listopady” Władysława Broniewskiego oraz zaśpiewała przy akompaniamencie gitarowym p. Sławomira Zimniaka utwór  „Nie żałuję” Agnieszki Osieckiej z muz. Seweryna Krajewskiego i wiersz „Ulica Miła” Władysława Broniewskiego z muzyką pana Sławomira Zimniaka.Występ przypadł do gustu publiczności i jury i Pola, zajmując 1 miejsce, uzyskała kwalifikację do finału ogólnopolskiego, który odbędzie się  w czerwcu we Włocławku.

W kategorii monodramu z Pracowni Teatralnej FormaT w Modzieżowym Domu Kultury w Bolesławcu Pola Pełka z kl.3d również uzyskała kwalifikację do finału ogólnopolskiego. Pola wystąpiła z monodramem „Przepis na kluski” swojego scenariusza w reżyserii pani Anety Ćwieluch. Premiera tej sztuki odbyła się 3 dni wcześniej w Teatrze Starym w Bolesławcu i spotkała się z niezwykłym przyjęciem publiczności.

Serdecznie gratulujemy naszym utalentowanym licealistkom  Poli i Poli 🙂 i ich artystycznym opiekunom: panu Sławomirowi Zimniakowi i pani Anecie Ćwieluch.

Trzymamy kciuki za ogólnopolski finał!

Apolonia Pohl

Pola Pełka, fot. Ilona Parejko (MDK)

 

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Oferta dla Kandydatek i Kandydatów do I LO

Oferta dla Kandydatek i Kandydatów do I LO

Serdecznie zapraszamy na Dzień Otwarty, który odbędzie się 28 maja w godz. 9.00 - 13.30. Będzie to okazja do zapoznania się ze szkołą, ofertą na rok 2024/25 oraz uczestniczenia w spotkaniach z młodzieżą licealną i nauczycielami.  Uczestnictwo w Dniu Otwartym należy zgłosić do swojej...

Dar od Absolwentów rocznika 1972

Dar od Absolwentów rocznika 1972

Z ogromnym wzruszeniem otrzymaliśmy tę niezwykle sympatyczną wiadomość od rocznika absolwentów 1972, który kolejny raz postanowił nie tylko się spotkać, ale także wesprzeć finansowo fundusz stypendialny. Pięknie dziękujemy za pamięć o szkole oraz dbałość o jej dalszy rozwój. Oto jej...

Historia w piosenkach i postaciach zatrzymana …

Historia w piosenkach i postaciach zatrzymana ...

30 kwietnia społeczność naszej szkoły zebrała się w auli, aby celebrować święta majowe i uczcić 20 - letnią obecność Polski w Unii Europejskiej. Odśpiewany wspólnie Hymn wprowadził nas w uroczysty charakter spotkania, podobnie jak prezentacja o "Konstytucji 3 Maja", którą przygotowała...