Nasze Lekkoatletki najlepsze na Dolnym Śląsku!

Nasze Lekkoatletki najlepsze na Dolnym Śląsku!

23 kwietnia to szczególny dzień dla szkolnego sportu. Nasze dziewczęta wywalczyły złoto w Finale Szkolnej Ligii Lekkoatletycznej w Zgorzelcu.
W zawodach brały udział reprezentacje składające się z minimum 8, a maksymalnie z 16 zawodników/zawodniczek, rocznik 2004 i młodsi. Zawodnicy mogli brać udział w jednej konkurencji i sztafecie ( z wyłączeniem biegów na 800 i 1500 m K i M ) Zespół musiał wystawić co najmniej po dwóch zawodników w bloku:

– biegi krótkie

– biegi średnie

– skoki

– rzuty

i nie więcej niż 3 zawodników w jednej konkurencji

– szkoła może wystawić jedną sztafetę

Szkołę reprezentowały:

Lena Burdzy- 100 m

Vanessa Michaluk-100 m

Kalina Czechowska- 200 m

Karolina Zawada- 800 m

Marcelina Zawada- 800 m

Oliwia Hetnar- 1500 m

Martyna Nikołajuk- 1500 m

Eliza Psiuch- skok w dal

Kinga Miżdal- skok w dal

Julia Halewicz – rzut oszczepem

Emila Hoszowska- rzut oszczepem

Zuzanna Burniak- rzut oszczepem

sztafeta 4×100 m- Lena Burdzy, Vanessa Michaluk, Eliza Psiuch, Kinga Miżdal.

Dziewczęta potwierdziły, że są jedną z  najmocniejszych ekip lekkoatletycznych na Dolnym Śląsku. Mistrzostwo województwa daje nam  awans do finału ogólnopolskiego, który odbędzie się we wrześniu. 

W dzisiejszych zawodach ostatni raz wystąpiła uczennica kl. IV a Karolina Zawada, której dziękujemy za 4 lata reprezentowania szkoły we wszystkich zawodach lekkoatletycznych.

Wielkie gratulacje dla naszych Mistrzyń oraz nauczycieli wychowania fizycznego: pani Barbary Sobczyszyn, Roberta Bielińskiego, Piotra Rydza i Wojciecha Kordasiewicza.

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Oferta dla Kandydatek i Kandydatów do I LO

Oferta dla Kandydatek i Kandydatów do I LO

Serdecznie zapraszamy na Dzień Otwarty, który odbędzie się 28 maja w godz. 9.00 - 13.30. Będzie to okazja do zapoznania się ze szkołą, ofertą na rok 2024/25 oraz uczestniczenia w spotkaniach z młodzieżą licealną i nauczycielami.  Uczestnictwo w Dniu Otwartym należy zgłosić do swojej...

Dar od Absolwentów rocznika 1972

Dar od Absolwentów rocznika 1972

Z ogromnym wzruszeniem otrzymaliśmy tę niezwykle sympatyczną wiadomość od rocznika absolwentów 1972, który kolejny raz postanowił nie tylko się spotkać, ale także wesprzeć finansowo fundusz stypendialny. Pięknie dziękujemy za pamięć o szkole oraz dbałość o jej dalszy rozwój. Oto jej...

Pola i Pola w Ogólnopolskim Finale Konkursu Recytatorskiego

Pola i Pola w Ogólnopolskim Finale Konkursu Recytatorskiego

W sobotę, 11 maja, w Pieszycach k/Dzierżoniowa odbyły się eliminacje wojewódzkie 69. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. To zdecydowanie był dzień obu naszych licealistek, Apolonii Pohl i Poli Pełki. Ich występy zachwyciły jurorów i dały im kwalifikację do finału ogólnopolskiego. W...