Goście z Portugalii

Goście z Portugalii

Wraz z wiosną przyjechali do nas goście z Portugalii. Od 18 do 22 marca w ramach projektu Erasmus+, gościmy grupę 7 uczniów i 2 nauczycieli ze szkoły partnerskiej w Povoa de Lanhoso koło Bragi. Młodzi Portugalczycy zamieszkali w domach naszych uczniów z klas II i III, uczestniczą w zajęciach, życiu szkoły oraz atrakcjach przygotowanych specjalnie na tę wizytę.

Celem ich projektu jest poznanie naszej szkoły, a zwłaszcza przyjrzenie się temu, jak rozwiązujemy problemy ochrony środowiska, segregowania odpadów, odzyskiwania różnych materiałów. W programie znalazł się czas na poznanie naszej kultury i lokalnej historii. Nauczyciele z Agrupamento de Escolas de Povoa de Lanhoso obserwują lekcje w naszej szkole, ale również przygotowali zajęcia dla naszych uczniów. Nie zabrakło też spotkań z ceramiką i nasi goście spędzili kilka godzin na warsztatach ceramicznych w Manufakturze.

W piątek cała grupa wraz z uczniami-gospodarzami jedzie zwiedzać Wrocław. Wszyscy korzystamy z tej wizyty, wymieniamy doświadczenia, dobre praktyki, uczniowie nawiązują nowe znajomości i ćwiczą język angielski.

Dziękujemy koordynatorce Bognie Łasicy oraz uczniom goszczący uczniów z Portugalii: Joanna Jonak 2b Adam Biegacz 2c Milena Przybylska 2c Maja Nikołajuk 2e Kalina Czechowska 3b Bartosz Huterski 3b Natasza Mastalska 3b

op.Barbara Jusypenko

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Dzień Francuski – czyli „Chapeaux bas”

Dzień Francuski - czyli "Chapeaux bas"

Czapki z głów dla organizatorów tegorocznego Dnia francuskiego, czyli dla naszego I Liceum Ogólnokształcącego im. Wł. Broniewskiego i Powiatowego Centrum Edukacji i Kształcenia Kadr w Bolesławcu. Przedstawicielki dwu zaprzyjaźnionych placówek oświatowych przygotowały z tej okazji w naszej szkole...

Jakub Korzeniewicz w międzynarodowym etapie Olimpiady Lingwistyki Matematycznej!

Jakub Korzeniewicz w międzynarodowym etapie Olimpiady Lingwistyki Matematycznej!

Ogromnym sukcesem może pochwalić się  Jakub Korzeniewicz z klasy IVa, który został laureatem VII miejsca w XXII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Lingwistyki Matematycznej we Wrocławiu, tym samym zakwalifikował się do etapu międzynarodowego i będzie reprezentował Polskę, tym razem w stolicy Brazylii...

Książki za „Złotówkę”

Książki za "Złotówkę"

W dniach 07.04 - 19.04. w I LO odbywa się kiermasz książek używanych, pochodzących ze zbiorów szkolnej biblioteki. Prawie siedem tysięcy egzemplarzy czeka na nowe życie. Zapraszamy wszystkich, którzy za symboliczną złotówkę pragną kupić książkę popularnonaukową lub dzieło literatury pięknej, tym...