Fizyka na Politechnice Wrocławskiej

Fizyka na Politechnice Wrocławskiej

Nowy rok kalendarzowy klasa II a rozpoczęła „mocnym akcentem”, spędzając kilka godzin na warsztatach fizycznych na Politechnice Wrocławskiej. To kolejny wyjazd naszej młodzieży w ramach porozumienia o współpracy z uczelnią.

Oto relacja Marii Reguły z klasy II a.

W ramach współpracy naszego liceum z Politechniką Wrocławską mieliśmy przyjemność odwiedzić Wydział Podstawowych Problemów Techniki i wraz z naszymi opiekunami- panem Zdzisławem Zarzyckim i panem Sławomirem Zimniakiem wziąć udział w niezwykle interesujących zajęciach. Rozpoczęliśmy od wykładu omawiającego główne elementy hydrostatyki, gdzie zastanawialiśmy się m.in. jak rozsadzić beczkę niewielką ilością wody. Mieliśmy również okazję eksperymentować z próżnią-zaliczyliśmy trening fizyczny, walcząc z różnicą ciśnień, gdy próbowaliśmy rozłączyć połówki kuli magdeburskiej. Potem nadszedł czas abyśmy poczuli się jak prawdziwi studenci i wykonali ćwiczenia w Laboratorium Podstaw Fizyki. Przy pomocy prostych przyrządów, cennych wskazówek i odrobiny pokory udało nam się wyznaczyć gęstości ciał stałych oraz zbadać lepkość cieczy.

Zajęcia te nie były tylko przyjemną formą spędzania czasu, ale również doświadczeniem, które z pewnością przyda nam się w naszej edukacyjnej przyszłości.

Maria Reguła

 

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Gotowi na przyszłość?

Gotowi na przyszłość?

W czasie warsztatów, które odbyły się w naszej szkole 27 maja oraz 3 i 4 czerwca w ramach lokalnych aktywności związanych z realizacją projektu „NEXT - young NEET's shaping expectations for the future of Europe" młodzież z klas III analizowała zarówno wyzwania, z jakimi przyjdzie jej się wkrótce...

Orientalistki wybiegały srebro!

Orientalistki wybiegały srebro!

W poniedziałek, 10.06.2024 na terenie strzelnicy Wojskowego Klubu Sportowego „ Śląsk” we Wrocławiu odbył się Finał Dolnośląski Biegu na Orientację. Nasze dziewczęta w składzie: Oliwia Hetnar, Martyna i Maja Nikołajuk wywalczyły drużynowo srebrny medal i tytuł Vicemistrzyń Dolnego...

Podręczniki na rok szkolny 2024/2025

Podręczniki na rok szkolny 2024/2025

KLASA I Wykaz podręczników dla klas I KLASA II Wykaz podręczników dla klas II KLASA III Wykaz podręczników do klasy III KLASA IV Wykaz podręczników dla klas IV