Fizyka na Politechnice Wrocławskiej

Fizyka na Politechnice Wrocławskiej

Nowy rok kalendarzowy klasa II a rozpoczęła „mocnym akcentem”, spędzając kilka godzin na warsztatach fizycznych na Politechnice Wrocławskiej. To kolejny wyjazd naszej młodzieży w ramach porozumienia o współpracy z uczelnią.

Oto relacja Marii Reguły z klasy II a.

W ramach współpracy naszego liceum z Politechniką Wrocławską mieliśmy przyjemność odwiedzić Wydział Podstawowych Problemów Techniki i wraz z naszymi opiekunami- panem Zdzisławem Zarzyckim i panem Sławomirem Zimniakiem wziąć udział w niezwykle interesujących zajęciach. Rozpoczęliśmy od wykładu omawiającego główne elementy hydrostatyki, gdzie zastanawialiśmy się m.in. jak rozsadzić beczkę niewielką ilością wody. Mieliśmy również okazję eksperymentować z próżnią-zaliczyliśmy trening fizyczny, walcząc z różnicą ciśnień, gdy próbowaliśmy rozłączyć połówki kuli magdeburskiej. Potem nadszedł czas abyśmy poczuli się jak prawdziwi studenci i wykonali ćwiczenia w Laboratorium Podstaw Fizyki. Przy pomocy prostych przyrządów, cennych wskazówek i odrobiny pokory udało nam się wyznaczyć gęstości ciał stałych oraz zbadać lepkość cieczy.

Zajęcia te nie były tylko przyjemną formą spędzania czasu, ale również doświadczeniem, które z pewnością przyda nam się w naszej edukacyjnej przyszłości.

Maria Reguła

 

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Jan Kozioł i Dominik Lech – Mistrzami tenisa!

Jan Kozioł i Dominik Lech - Mistrzami tenisa!

Z znów mamy powód do dumy. Niedawno świętowaliśmy zwycięstwo naszych dziewcząt w tenisie stołowym, a tu kolejny sukces... tym razem Mistrzami zostali Jan Kozioł z kl. II d oraz Dominik Lech z kl. I c. 26 lutego w sali II LO odbyły się Mistrzostwa Powiatu w tenisie stołowym chłopców. Nasi...

Ważny temat – depresja!

Ważny temat - depresja!

W piątek, 23 lutego 2024 r. na zaproszenie Wojewódzkiego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych młodzież z naszego liceum pod opieką pani pedagog Moniki Filipiak brała udział w obchodach Ogólnopolskiego Dnia Walki z Depresją. To kolejny raz kiedy mogliśmy wziąć udział w tym ważnym...

Zuzanna Miśta i Marcelina Sikorzyńska Mistrzyniami Powiatu

Zuzanna Miśta i Marcelina Sikorzyńska Mistrzyniami Powiatu

W poniedziałek, 19 marca na auli II LO  rozegrane zostały Mistrzostwa Powiatu w tenisie stołowym. Nasze dziewczęta  Zuzanna Miśta (z kl. II d)  i Marcelina Sikorzyńska ( z II c)  pewnie wygrały swoje mecze, zdobywając tytuł Mistrzyń Powiatu Bolesławieckiego. Nasze Mistrzynie będę...