Świat w pigułce, ale jakiej!

Świat w pigułce, ale jakiej!

W przedświątecznym okresie tradycyjnie odbył się Dzień Języków Obcych. 30 listopada odbyły się szkolne konkursy kulturoznawcze, a ich uczestnicy by wygrać, musieli wykazać się niemałą znajomością realiów krajów, których języków się uczą (choć nie zawsze!) w naszej szkole. Pytania obejmowały kwestie poważne – o Rewolucje Francuską, najwyższy aktywny wulkan w Europie, kim była Frida Kahlo czy o najwyższy szczyt w Nowej Zelandii. Pytania lżejszej wagi to na pewno te czy promieniowanie X – odkrył X-Man czy może Wilhelm Röntgen, czy o to jak nazywa się bitwa na pomidory w miasteczku Bunol w Hiszpanii.

Najlepiej poradzili sobie:

w konkursie o krajach niemieckojęzycznych 1. Jakub Marecki 2b 2. Szymon Olechnowicz 3a 3. Miłosz Wojtowicz 1a

– w konkursie o krajach anglojęzycznych 1. Szymon Olechnowicz 3a 2. Kacper Zborowski 4c 3. Bartosz Huterski 3b

– w konkursie o Hiszpanii i krajach hiszpańskojęzycznych 1. Kacper Wróbel klasa 1a, 2. Bartosz Huterski klasa 3b, 3. Szymon Olechnowicz klasa 3a

– w konkursie wiedzy o Włoszech: 1.Szymon Czopko – klasa II a, 2.Maciej Chmiel – II a, 3.Natalia Kędziora – II c ex aequo 3.Aleksandra Pietluch – I c

– w Konkursie wiedzy o Francji:1. Jan Roman – klasa IIIa, 2. Krzysztof Deberny – klasa III a, 3. Paulina Listwan – klasa II c

Konkursy przygotowali nauczyciele Magdalena Szwed, Bogna Łasica, Barbara Jusypenko i Damian Dziedziul

Wydarzenie miało swój finał tydzień później. 7 grudnia klasy przygotowały stoiska, w których prezentowano elementy odnoszące się do kultury, literatury, mody, kuchni, historii i geografii wylosowanych krajów. Można było się dowiedzieć ciekawych rzeczy o japońskiej metodzie zaparzania i picia herbaty, posmakować specjałów typowo tureckich, dowiedzieć się sporo o geografii Australii a także o świecie antycznym Greków. W prezentacjach na scenie dominował humor, a serca widzów skradli przedstawiciele przede wszystkim Brazylii, Włoch, Chin, Indii, Turcji czy Grecji. Ich pomysły naprawdę były przemyślane i rozbawiły publiczność.

Finalnie laury przyznano klasom matematycznym:

1 miejsce – klasa 2a za Grecję

2 miejsce – klasa 3a za Włochy

3 miejsce – klasa 4a za Chiny

To właśnie do nich trafiły nagrody finansowe ufundowane przez Radę Rodziców.

Gratulujemy wspaniałej zabawy i mamy nadzieję, że szkolne wydarzenie przyczyniło się nie tylko do zintegrowania klas, ale miało także charakter edukacyjny.

Koordynator imprezy – Damian Dziedziul

więcej zdjęć na Facebooku szkoły

 

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Jan Kozioł i Dominik Lech – Mistrzami tenisa!

Jan Kozioł i Dominik Lech - Mistrzami tenisa!

Z znów mamy powód do dumy. Niedawno świętowaliśmy zwycięstwo naszych dziewcząt w tenisie stołowym, a tu kolejny sukces... tym razem Mistrzami zostali Jan Kozioł z kl. II d oraz Dominik Lech z kl. I c. 26 lutego w sali II LO odbyły się Mistrzostwa Powiatu w tenisie stołowym chłopców. Nasi...

Ważny temat – depresja!

Ważny temat - depresja!

W piątek, 23 lutego 2024 r. na zaproszenie Wojewódzkiego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych młodzież z naszego liceum pod opieką pani pedagog Moniki Filipiak brała udział w obchodach Ogólnopolskiego Dnia Walki z Depresją. To kolejny raz kiedy mogliśmy wziąć udział w tym ważnym...

Zuzanna Miśta i Marcelina Sikorzyńska Mistrzyniami Powiatu

Zuzanna Miśta i Marcelina Sikorzyńska Mistrzyniami Powiatu

W poniedziałek, 19 marca na auli II LO  rozegrane zostały Mistrzostwa Powiatu w tenisie stołowym. Nasze dziewczęta  Zuzanna Miśta (z kl. II d)  i Marcelina Sikorzyńska ( z II c)  pewnie wygrały swoje mecze, zdobywając tytuł Mistrzyń Powiatu Bolesławieckiego. Nasze Mistrzynie będę...