Berlińskie eskapady

Berlińskie eskapady

Wiele klas jako destynację przedświątecznych wycieczek wybrało stolicę Niemiec. Pobyt w Berlinie to niezwykle atrakcyjny program, w którym znalazło się wiele ciekawych miejsc historycznych oraz wizyta na świątecznym jarmarku. Statystycznie można powiedzieć, że prawie połowa naszej szkoły skorzystała z tej oferty, a podróż do Berlina rozpoczęła klasa II d na początku grudnia, natomiast 14 grudnia spod szkoły wyruszyły aż 3 autokary z klasami III a, II a, II b, II c oraz silną reprezentacją z innych klas.

I choć Berlin jest jeden, to każda z grup zwiedzających miała szansę zobaczyć różne miejsca. Klasa II d miała szansę wejść na słynną szklaną kopułę Normana Fostera na berlińskim Reichstagu, klasa II b i II c zaplanowała m.in spacer wzdłuż pozostałości muru berlińskiego, a klasa III a odwiedziła Muzeum Egipskie. Elementem wspólnym była oczywiście wizyta na świątecznym jarmarku.

Oto krótka relacja klasy 3a oraz części klasy 4c, które wraz z opiekunami panią Katarzyną Cieślak-Ostrowską, panią Barbarą Sobczyszyn i panem Sławomirem Zimniakiem odwiedziły piękną stolicę Niemiec.

Zobaczyliśmy fragmenty Muru Berlińskiego w kilku miejscach, Bramę Branderburską, Pomnik Pomordowanych Żydów Europy, Plac Poczdamski, a spacerując aleją Under den Linden dotarliśmy do Aleksanderplatz. Odwiedziliśmy także imponujące Muzeum Egipskie i podziwialiśmy, między innymi, popiersie Nefretete. Spacerując zaszliśmy na Breitscheidplatz, gdzie w 2016 został dokonany zamach terrorystyczy na tamtejszym jarmarku bożonarodzeniowym oraz zwiedziliśmy kościół Pamięci. Nie zabrakło też czasu na zakupy oraz wieczorny pobyt na jarmarku bożonarodzeniowym przy Aleksanderplatz. Wycieczkę zaliczamy do bardzo udanych 🙂

Wyprawy zorganizowali wychowawcy klas: p. Piotr Rydz, p. Katarzyna Cieślak-Ostrowska, p. Magdalena Szwed i p. Barbara Jusypenko. Towarzyszyli im państwo: Robert Bieliński, Wojciech Kordasiewicz, Barbara Sobczyszyn, Sławomir Zimniak, Jolanta Kawula, Leszek Idzikowski, Magdalena Zientara i Bogna Łasica.

Klasa II d wraz z przyjaciółmi z innych klas

Klasa II b i II a wraz z przyjaciółmi z innych klas

Klasa II c wraz z przyjaciółmi z innych klas

Klasa III a i IV c

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Gotowi na przyszłość?

Gotowi na przyszłość?

W czasie warsztatów, które odbyły się w naszej szkole 27 maja oraz 3 i 4 czerwca w ramach lokalnych aktywności związanych z realizacją projektu „NEXT - young NEET's shaping expectations for the future of Europe" młodzież z klas III analizowała zarówno wyzwania, z jakimi przyjdzie jej się wkrótce...

Orientalistki wybiegały srebro!

Orientalistki wybiegały srebro!

W poniedziałek, 10.06.2024 na terenie strzelnicy Wojskowego Klubu Sportowego „ Śląsk” we Wrocławiu odbył się Finał Dolnośląski Biegu na Orientację. Nasze dziewczęta w składzie: Oliwia Hetnar, Martyna i Maja Nikołajuk wywalczyły drużynowo srebrny medal i tytuł Vicemistrzyń Dolnego...

Podręczniki na rok szkolny 2024/2025

Podręczniki na rok szkolny 2024/2025

KLASA I Wykaz podręczników dla klas I KLASA II Wykaz podręczników dla klas II KLASA III Wykaz podręczników do klasy III KLASA IV Wykaz podręczników dla klas IV