Berlińskie eskapady

Berlińskie eskapady

Wiele klas jako destynację przedświątecznych wycieczek wybrało stolicę Niemiec. Pobyt w Berlinie to niezwykle atrakcyjny program, w którym znalazło się wiele ciekawych miejsc historycznych oraz wizyta na świątecznym jarmarku. Statystycznie można powiedzieć, że prawie połowa naszej szkoły skorzystała z tej oferty, a podróż do Berlina rozpoczęła klasa II d na początku grudnia, natomiast 14 grudnia spod szkoły wyruszyły aż 3 autokary z klasami III a, II a, II b, II c oraz silną reprezentacją z innych klas.

I choć Berlin jest jeden, to każda z grup zwiedzających miała szansę zobaczyć różne miejsca. Klasa II d miała szansę wejść na słynną szklaną kopułę Normana Fostera na berlińskim Reichstagu, klasa II b i II c zaplanowała m.in spacer wzdłuż pozostałości muru berlińskiego, a klasa III a odwiedziła Muzeum Egipskie. Elementem wspólnym była oczywiście wizyta na świątecznym jarmarku.

Oto krótka relacja klasy 3a oraz części klasy 4c, które wraz z opiekunami panią Katarzyną Cieślak-Ostrowską, panią Barbarą Sobczyszyn i panem Sławomirem Zimniakiem odwiedziły piękną stolicę Niemiec.

Zobaczyliśmy fragmenty Muru Berlińskiego w kilku miejscach, Bramę Branderburską, Pomnik Pomordowanych Żydów Europy, Plac Poczdamski, a spacerując aleją Under den Linden dotarliśmy do Aleksanderplatz. Odwiedziliśmy także imponujące Muzeum Egipskie i podziwialiśmy, między innymi, popiersie Nefretete. Spacerując zaszliśmy na Breitscheidplatz, gdzie w 2016 został dokonany zamach terrorystyczy na tamtejszym jarmarku bożonarodzeniowym oraz zwiedziliśmy kościół Pamięci. Nie zabrakło też czasu na zakupy oraz wieczorny pobyt na jarmarku bożonarodzeniowym przy Aleksanderplatz. Wycieczkę zaliczamy do bardzo udanych 🙂

Wyprawy zorganizowali wychowawcy klas: p. Piotr Rydz, p. Katarzyna Cieślak-Ostrowska, p. Magdalena Szwed i p. Barbara Jusypenko. Towarzyszyli im państwo: Robert Bieliński, Wojciech Kordasiewicz, Barbara Sobczyszyn, Sławomir Zimniak, Jolanta Kawula, Leszek Idzikowski, Magdalena Zientara i Bogna Łasica.

Klasa II d wraz z przyjaciółmi z innych klas

Klasa II b i II a wraz z przyjaciółmi z innych klas

Klasa II c wraz z przyjaciółmi z innych klas

Klasa III a i IV c

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Jan Kozioł i Dominik Lech – Mistrzami tenisa!

Jan Kozioł i Dominik Lech - Mistrzami tenisa!

Z znów mamy powód do dumy. Niedawno świętowaliśmy zwycięstwo naszych dziewcząt w tenisie stołowym, a tu kolejny sukces... tym razem Mistrzami zostali Jan Kozioł z kl. II d oraz Dominik Lech z kl. I c. 26 lutego w sali II LO odbyły się Mistrzostwa Powiatu w tenisie stołowym chłopców. Nasi...

Ważny temat – depresja!

Ważny temat - depresja!

W piątek, 23 lutego 2024 r. na zaproszenie Wojewódzkiego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych młodzież z naszego liceum pod opieką pani pedagog Moniki Filipiak brała udział w obchodach Ogólnopolskiego Dnia Walki z Depresją. To kolejny raz kiedy mogliśmy wziąć udział w tym ważnym...

Zuzanna Miśta i Marcelina Sikorzyńska Mistrzyniami Powiatu

Zuzanna Miśta i Marcelina Sikorzyńska Mistrzyniami Powiatu

W poniedziałek, 19 marca na auli II LO  rozegrane zostały Mistrzostwa Powiatu w tenisie stołowym. Nasze dziewczęta  Zuzanna Miśta (z kl. II d)  i Marcelina Sikorzyńska ( z II c)  pewnie wygrały swoje mecze, zdobywając tytuł Mistrzyń Powiatu Bolesławieckiego. Nasze Mistrzynie będę...