Sukcesy w lekkiej atletyce

Sukcesy w lekkiej atletyce

26 września w Oleśnicy odbył się Finał Dolnośląski Licealiady Młodzieży w Lekkiej Atletyce. W zawodach wzięły udział obie reprezentacje naszej szkoły. Bardzo duża liczba szkół, która zgłosiła się do zawodów (25 ekip żeńskich i 27 męskich) podniosła poziom rywalizacji, ale również spowodowała duży chaos organizacyjny, co wydłużyło starty lekkoatletów aż o 3 godziny. Jednak nie narzekamy, ponieważ nasi sportowcy spisali się wyśmienicie! Dziewczęta w klasyfikacji drużynowej zajęły II miejsce , chłopcy VIII.

Największe emocje wzbudziły starty sztafet. Nasi lekkoatleci wystartowali w sztafecie 4×100 dziewczęta- i sztafecie szwedzkiej- chłopcy. Obie okazały się najszybsze na Dolnym Śląsku!! A bieg Stanisława Strzeleckiego na ostatniej zmianie (z 3 miejsca wyprowadził naszą sztafetę na powadzenie) dostarczyły wszystkim ogromnych emocji i sprawił, że złoto smakuje lepiej:)

Złoty medal i mistrzostwo Dolnego Śląska zdobyli:

Vanessa Michaluk-  100 m

Bartosz Przybylski – 100m

Stanisław Strzelecki – 400 m

Oliwer Skorupiński- 800 m

Sztafeta 4×100 dziewcząt oraz Sztafeta szwedzka chłopców

 

Srebrny medal:

Lena Burdzy- 200 m

Eliza Psiuch- skok wzwyż

Julia Halewicz- rzut oszczepem

 

Brązowy medal:

Kinga Miżdal- skok wzwyż

Marcelina Zawada- 800 m

 

Lista osób reprezentujących szkołę:

1.Vanessa Michaluk- 100 m, sztafeta 4×100

2.Lena Burdzy- 200 m, sztafeta 4×100

3.Martyna Nikołajuk- 1500 m

4,Antoniszyn Julia- 400 m

5.Kalina Czechowska- 400 m, sztafeta 4×100

6.Ewelina Grudzień- rzut oszczepem

7.Julia Halewicz- rzut oszczepem

8.Honorata Kowalczyk- 1500 m

9.Julia Kozakiewicz- pchnięcie kulą

10.Kinga Miżdal- skok wzwyż

11.Eliza Psiuch- skok wzwyż, sztafeta 4×100

12.Karolina Zawada- 800 m

13.Michalina Zawada- 800 m

14. Jan Kawałko- 800 m

15.Bartosz Przybylski- 100 m

16.Maciej Kozik- skok w dal

17.Stanisław Strzelecki- 400 m, sztafeta szwedzka

18.Oliwer Skorupiński- 800 m, sztafeta szwedzka

19.Miłosz Rogalski- pchniecie kula

20.Jakub Jaworski- 110 m ppł, sztafeta szwedzka

21.Kacper Lis- 200 m

22.Kacper Zefirian- 100 m, sztafeta szwedzka

23.Michał Bonk- pchnięcie kula

24.Maciej Graczyk- rzut oszczepem

Opiekunami naszych Sportowców byli: p. Barbara Sobczyszyn i pan Robert Bieliński

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Dzień Francuski – czyli „Chapeaux bas”

Dzień Francuski - czyli "Chapeaux bas"

Czapki z głów dla organizatorów tegorocznego Dnia francuskiego, czyli dla naszego I Liceum Ogólnokształcącego im. Wł. Broniewskiego i Powiatowego Centrum Edukacji i Kształcenia Kadr w Bolesławcu. Przedstawicielki dwu zaprzyjaźnionych placówek oświatowych przygotowały z tej okazji w naszej szkole...

Jakub Korzeniewicz w międzynarodowym etapie Olimpiady Lingwistyki Matematycznej!

Jakub Korzeniewicz w międzynarodowym etapie Olimpiady Lingwistyki Matematycznej!

Ogromnym sukcesem może pochwalić się  Jakub Korzeniewicz z klasy IVa, który został laureatem VII miejsca w XXII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Lingwistyki Matematycznej we Wrocławiu, tym samym zakwalifikował się do etapu międzynarodowego i będzie reprezentował Polskę, tym razem w stolicy Brazylii...

Książki za „Złotówkę”

Książki za "Złotówkę"

W dniach 07.04 - 19.04. w I LO odbywa się kiermasz książek używanych, pochodzących ze zbiorów szkolnej biblioteki. Prawie siedem tysięcy egzemplarzy czeka na nowe życie. Zapraszamy wszystkich, którzy za symboliczną złotówkę pragną kupić książkę popularnonaukową lub dzieło literatury pięknej, tym...