Nowy rok szkolny rozpoczęty!

Nowy rok szkolny rozpoczęty!

Ten rok szkolny rozpoczęliśmy 4 września w niezwykle licznym, bo liczącym 632 osoby uczniowskim gronie. Dlatego też w szkolnej auli spotkaliśmy się dwukrotnie: klasy II i III o 9.00, zaś klasy I i IV o godz. 9.45. Miło nam było powitać po wakacyjnej przerwie uczennice, uczniów i Grono Pedagogiczne, życząc wszystkim ciekawych spotkań, wielu wrażeń edukacyjnych, a przede wszystkim rozwoju i sukcesów.

Początek roku szkolnego to zawsze okazja do cofnięcia się do historii naszego narodu i przypomnienia o wydarzeniach związanych z wybuchem II wojny światowej. Tragizm tych lat podkreśliły wzruszające utwory wykonane przez Milenę Uznańską w asyście chóru Synkopa 2. : „Gdzie są kwiaty z tamtych lat…” i „4:30” z filmu „Kamienie na szaniec”. Pięknie wybrzmiał wiersz Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej „Wojna to tylko kwiat” w interpretacji Zuzanny Miśty.

Wiele ciepłych i motywacyjnych słów padło w wystąpieniu dyrektora Cezarego Czernatowicza, które zakończył życzeniami „Niech towarzyszy nam wszystkim radość, wzajemna życzliwość, optymizm i wytrwałość w tworzeniu dobrej jakości edukacji w naszej szkole”. Przewodnicząca Samorządu Szkolnego Emilia Dybał z kl. IV b nie tylko życzyła owocnego i pełnego pozytywnych wrażeń roku szkolnego, ale zachęcała do aktywności w SU, szczególnie klasy I.

Na zakończenie obejrzeliśmy autorską, żartobliwą i wakacyjną w charakterze scenkę, pod tytułem „Sorry, taki mamy klimat”

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 przygotowała klasa II d wraz ze szkolnym chórem Synkopa 2 pod czujnym okiem, a także przy udziale wychowawcy klasy, pana Piotra Rydza. Pięknie dziękujemy.

Przekazujemy także list Ministra Edukacji i Nauki na rozpoczęcie nowego roku szkolnego

Recytacja Zuzanny Miśty

Przewodnicząca SU Emilia Dybał

Wychowawca klasy Piotr Rydz

Klasa II d żegna wakacje

 

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Zuzanna Miśta i Marcelina Sikorzyńska Mistrzyniami Powiatu

Zuzanna Miśta i Marcelina Sikorzyńska Mistrzyniami Powiatu

W poniedziałek, 19 marca na auli II LO  rozegrane zostały Mistrzostwa Powiatu w tenisie stołowym. Nasze dziewczęta  Zuzanna Miśta (z kl. II d)  i Marcelina Sikorzyńska ( z II c)  pewnie wygrały swoje mecze, zdobywając tytuł Mistrzyń Powiatu Bolesławieckiego. Nasze Mistrzynie będę...

Kryminał to za mało. Spotkanie autorskie ze Sławkiem Gortychem.

Kryminał to za mało. Spotkanie autorskie ze Sławkiem Gortychem.

Nazywanie jego powieści kryminalnymi wydaje się być pewnym uproszczeniem. Co by nie mówić- mamy tu zagadkowe przestępstwa, bohaterów dążących do rozwiązania bardzo zagmatwanych spraw, nagłe zwroty akcji, ślepe uliczki błędnych wniosków. Ale to tylko wierzchołek góry, chciałoby się powiedzieć...

Oglądać i rozumieć – o sztuce przekładu w filmach

Oglądać i rozumieć - o sztuce przekładu w filmach

Wszyscy lub prawie wszyscy oglądamy filmy, choć w dzisiejszych czasach często są to seriale, które "przykuwają" naszą uwagę i nas samych do ekranów. Większość z nich to produkcje anglojęzyczne, które są tłumaczone, z lepszym lub gorszym skutkiem. O trudnej sztuce translacji, typowych błędach...