Nowy rok szkolny rozpoczęty!

Nowy rok szkolny rozpoczęty!

Ten rok szkolny rozpoczęliśmy 4 września w niezwykle licznym, bo liczącym 632 osoby uczniowskim gronie. Dlatego też w szkolnej auli spotkaliśmy się dwukrotnie: klasy II i III o 9.00, zaś klasy I i IV o godz. 9.45. Miło nam było powitać po wakacyjnej przerwie uczennice, uczniów i Grono Pedagogiczne, życząc wszystkim ciekawych spotkań, wielu wrażeń edukacyjnych, a przede wszystkim rozwoju i sukcesów.

Początek roku szkolnego to zawsze okazja do cofnięcia się do historii naszego narodu i przypomnienia o wydarzeniach związanych z wybuchem II wojny światowej. Tragizm tych lat podkreśliły wzruszające utwory wykonane przez Milenę Uznańską w asyście chóru Synkopa 2. : „Gdzie są kwiaty z tamtych lat…” i „4:30” z filmu „Kamienie na szaniec”. Pięknie wybrzmiał wiersz Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej „Wojna to tylko kwiat” w interpretacji Zuzanny Miśty.

Wiele ciepłych i motywacyjnych słów padło w wystąpieniu dyrektora Cezarego Czernatowicza, które zakończył życzeniami „Niech towarzyszy nam wszystkim radość, wzajemna życzliwość, optymizm i wytrwałość w tworzeniu dobrej jakości edukacji w naszej szkole”. Przewodnicząca Samorządu Szkolnego Emilia Dybał z kl. IV b nie tylko życzyła owocnego i pełnego pozytywnych wrażeń roku szkolnego, ale zachęcała do aktywności w SU, szczególnie klasy I.

Na zakończenie obejrzeliśmy autorską, żartobliwą i wakacyjną w charakterze scenkę, pod tytułem „Sorry, taki mamy klimat”

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 przygotowała klasa II d wraz ze szkolnym chórem Synkopa 2 pod czujnym okiem, a także przy udziale wychowawcy klasy, pana Piotra Rydza. Pięknie dziękujemy.

Przekazujemy także list Ministra Edukacji i Nauki na rozpoczęcie nowego roku szkolnego

Recytacja Zuzanny Miśty

Przewodnicząca SU Emilia Dybał

Wychowawca klasy Piotr Rydz

Klasa II d żegna wakacje

 

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Gotowi na przyszłość?

Gotowi na przyszłość?

W czasie warsztatów, które odbyły się w naszej szkole 27 maja oraz 3 i 4 czerwca w ramach lokalnych aktywności związanych z realizacją projektu „NEXT - young NEET's shaping expectations for the future of Europe" młodzież z klas III analizowała zarówno wyzwania, z jakimi przyjdzie jej się wkrótce...

Orientalistki wybiegały srebro!

Orientalistki wybiegały srebro!

W poniedziałek, 10.06.2024 na terenie strzelnicy Wojskowego Klubu Sportowego „ Śląsk” we Wrocławiu odbył się Finał Dolnośląski Biegu na Orientację. Nasze dziewczęta w składzie: Oliwia Hetnar, Martyna i Maja Nikołajuk wywalczyły drużynowo srebrny medal i tytuł Vicemistrzyń Dolnego...

Podręczniki na rok szkolny 2024/2025

Podręczniki na rok szkolny 2024/2025

KLASA I Wykaz podręczników dla klas I KLASA II Wykaz podręczników dla klas II KLASA III Wykaz podręczników do klasy III KLASA IV Wykaz podręczników dla klas IV