Nowy rok szkolny rozpoczęty!

Nowy rok szkolny rozpoczęty!

Ten rok szkolny rozpoczęliśmy 4 września w niezwykle licznym, bo liczącym 632 osoby uczniowskim gronie. Dlatego też w szkolnej auli spotkaliśmy się dwukrotnie: klasy II i III o 9.00, zaś klasy I i IV o godz. 9.45. Miło nam było powitać po wakacyjnej przerwie uczennice, uczniów i Grono Pedagogiczne, życząc wszystkim ciekawych spotkań, wielu wrażeń edukacyjnych, a przede wszystkim rozwoju i sukcesów.

Początek roku szkolnego to zawsze okazja do cofnięcia się do historii naszego narodu i przypomnienia o wydarzeniach związanych z wybuchem II wojny światowej. Tragizm tych lat podkreśliły wzruszające utwory wykonane przez Milenę Uznańską w asyście chóru Synkopa 2. : „Gdzie są kwiaty z tamtych lat…” i „4:30” z filmu „Kamienie na szaniec”. Pięknie wybrzmiał wiersz Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej „Wojna to tylko kwiat” w interpretacji Zuzanny Miśty.

Wiele ciepłych i motywacyjnych słów padło w wystąpieniu dyrektora Cezarego Czernatowicza, które zakończył życzeniami „Niech towarzyszy nam wszystkim radość, wzajemna życzliwość, optymizm i wytrwałość w tworzeniu dobrej jakości edukacji w naszej szkole”. Przewodnicząca Samorządu Szkolnego Emilia Dybał z kl. IV b nie tylko życzyła owocnego i pełnego pozytywnych wrażeń roku szkolnego, ale zachęcała do aktywności w SU, szczególnie klasy I.

Na zakończenie obejrzeliśmy autorską, żartobliwą i wakacyjną w charakterze scenkę, pod tytułem „Sorry, taki mamy klimat”

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 przygotowała klasa II d wraz ze szkolnym chórem Synkopa 2 pod czujnym okiem, a także przy udziale wychowawcy klasy, pana Piotra Rydza. Pięknie dziękujemy.

Przekazujemy także list Ministra Edukacji i Nauki na rozpoczęcie nowego roku szkolnego

Recytacja Zuzanny Miśty

Przewodnicząca SU Emilia Dybał

Wychowawca klasy Piotr Rydz

Klasa II d żegna wakacje

 

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Klasy IV a i IV c na Dolnośląskim Festiwalu Nauki

Klasy IV a i IV c na Dolnośląskim Festiwalu Nauki

We Wrocławiu rozpoczął się XXVI Dolnośląski Festiwal Nauki. Tegorocznym hasłem przewodnim jest "Nauka porusza". I choć nasza, regionalna edycja dopiero za miesiąc, to tradycyjnie wybraliśmy się do stolicy Dolnego Śląska po potężny łyk wiedzy. 18 września klasa IV a wraz z wychowawczynią...

O wodzie, która jest źródłem życia

O wodzie, która jest źródłem życia

Woda, źródło życia, czy zastanawiamy się, skąd się bierze, kiedy odkręcamy kran, czy myślimy, że jest nigdy nam jej nie zabraknie, czy wiemy, jak ją użytkować, żeby wystarczyła dla przyszłych pokoleń? 15 września klasa IIc wraz z paniami: Karoliną Jarząbek i Barbarą Jusypenko miała kilkugodzinne...

Każda złotówka to szansa na sukces – wesprzyjmy wyjazd Franka Nowaka z kl. I a na World Robot Olympiad

Każda złotówka to szansa na sukces - wesprzyjmy wyjazd Franka Nowaka z kl. I a na World Robot Olympiad

Do grona uczniów klas I dołączył w tym roku Franciszek Nowak (klasy 1A), który ma na swoim koncie ogromny sukces. Wraz z młodszym kolegą Jakubem Walkowiakiem (uczniem 7 klasy w Masters Academy we Lwówku) pod opieką trenera, pana Pawła Niemca w czerwcu tego roku wzięli udział w Polskiej edycji...