Klasy IV a i IV c na Dolnośląskim Festiwalu Nauki

Klasy IV a i IV c na Dolnośląskim Festiwalu Nauki

We Wrocławiu rozpoczął się XXVI Dolnośląski Festiwal Nauki. Tegorocznym hasłem przewodnim jest „Nauka porusza”. I choć nasza, regionalna edycja dopiero za miesiąc, to tradycyjnie wybraliśmy się do stolicy Dolnego Śląska po potężny łyk wiedzy.

18 września klasa IV a wraz z wychowawczynią p.Karoliną Jarząbek i p.Izabelą Martyniak-Jaworską wzięła udział w warsztatach dotyczących budowania mostów na Politechnice Wrocławskiej. Kilkugodzinne zajęcia prowadził Aleksander Mróz, doktorant Politechniki Wrocławskiej, i jednocześnie, z czego jesteśmy dumni – absolwent naszego Liceum (2013 r.) We współpracy ze studentami uczelni, przy udziale klasy badano i testowano wytrzymałość mostów, aż do ich całkowitego zniszczenia.

19 września klasa IV c wraz z wychowawczynią p. Anną Tarnachowicz i z księdzem Arturem Kaproniem (znanym propagatorem kultury fizycznej) uczestniczyła w wykładzie pt. „Zrozumieć mięśnie”., prowadzonym przez dr  inż. Joannę Grobelną i dr Jacka Borkowskiego w budynku AWF we Wrocławiu. Młodzież  dowiedziała się na czym polega praca mięśni, skąd mięśnie biorą energię do pracy i co powoduje ich zmęczenie. Pod koniec wykładu odbył się konkurs wiedzy o mięśniach, w trakcie którego wszystkie nagrody zgarnęli uczniowie klasy 4c.

Oba wyjazdy były niezwykle atrakcyjne i wzbogaciły czwartoklasistów w wiele cennych i nowych informacji.

Niebawem potężna dawka wiedzy zawita w formie wykładów, prelekcji i warsztatów do naszej szkoły.

Program znajduje się w zakładce Dolnośląski Festiwal Nauki

 

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Wirtualna podróż historyczna

Wirtualna podróż historyczna

W piątek, 24 listopada mieliśmy okazję wziąć udział w nietypowej lekcji historii, a to za sprawą projektu  "Innowacyjna historia - nowe technologie w służbie edukacji". W sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 4, która w ten dzień zamieniła się w przestrzeń do "podróży w czasie", mogliśmy za...

Dzień Otwarty dla Rodziców – 16 listopada

Dzień Otwarty dla Rodziców - 16 listopada

Szanowni Państwo, zgodnie z terminarzem na rok szkolny 2023-24 - 16 listopada od godz. 17.00 - zapraszamy na spotkania z nauczycielami oraz wychowawcami. Poniżej miejsca, w których czekać na Państwa będą nauczyciele. Dzień Otwarty listopad 2023  

I miejsce drużyny szachistów!

I miejsce drużyny szachistów!

13 listopada odbyły się Mistrzostwa Powiatu w szachach drużynowych. W zawodach wzięły udział cztery szkoły ponadpodstawowe, ale to  nasza okazała się najlepsza i będzie reprezentowała powiat bolesławiecki na szczeblu dolnośląskim. Naszą zwycięską drużynę stanowili: Mikołaj Olek, Milan Junak...