Klasy IV a i IV c na Dolnośląskim Festiwalu Nauki

Klasy IV a i IV c na Dolnośląskim Festiwalu Nauki

We Wrocławiu rozpoczął się XXVI Dolnośląski Festiwal Nauki. Tegorocznym hasłem przewodnim jest „Nauka porusza”. I choć nasza, regionalna edycja dopiero za miesiąc, to tradycyjnie wybraliśmy się do stolicy Dolnego Śląska po potężny łyk wiedzy.

18 września klasa IV a wraz z wychowawczynią p.Karoliną Jarząbek i p.Izabelą Martyniak-Jaworską wzięła udział w warsztatach dotyczących budowania mostów na Politechnice Wrocławskiej. Kilkugodzinne zajęcia prowadził Aleksander Mróz, doktorant Politechniki Wrocławskiej, i jednocześnie, z czego jesteśmy dumni – absolwent naszego Liceum (2013 r.) We współpracy ze studentami uczelni, przy udziale klasy badano i testowano wytrzymałość mostów, aż do ich całkowitego zniszczenia.

19 września klasa IV c wraz z wychowawczynią p. Anną Tarnachowicz i z księdzem Arturem Kaproniem (znanym propagatorem kultury fizycznej) uczestniczyła w wykładzie pt. „Zrozumieć mięśnie”., prowadzonym przez dr  inż. Joannę Grobelną i dr Jacka Borkowskiego w budynku AWF we Wrocławiu. Młodzież  dowiedziała się na czym polega praca mięśni, skąd mięśnie biorą energię do pracy i co powoduje ich zmęczenie. Pod koniec wykładu odbył się konkurs wiedzy o mięśniach, w trakcie którego wszystkie nagrody zgarnęli uczniowie klasy 4c.

Oba wyjazdy były niezwykle atrakcyjne i wzbogaciły czwartoklasistów w wiele cennych i nowych informacji.

Niebawem potężna dawka wiedzy zawita w formie wykładów, prelekcji i warsztatów do naszej szkoły.

Program znajduje się w zakładce Dolnośląski Festiwal Nauki

 

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Dzień Francuski – czyli „Chapeaux bas”

Dzień Francuski - czyli "Chapeaux bas"

Czapki z głów dla organizatorów tegorocznego Dnia francuskiego, czyli dla naszego I Liceum Ogólnokształcącego im. Wł. Broniewskiego i Powiatowego Centrum Edukacji i Kształcenia Kadr w Bolesławcu. Przedstawicielki dwu zaprzyjaźnionych placówek oświatowych przygotowały z tej okazji w naszej szkole...

Jakub Korzeniewicz w międzynarodowym etapie Olimpiady Lingwistyki Matematycznej!

Jakub Korzeniewicz w międzynarodowym etapie Olimpiady Lingwistyki Matematycznej!

Ogromnym sukcesem może pochwalić się  Jakub Korzeniewicz z klasy IVa, który został laureatem VII miejsca w XXII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Lingwistyki Matematycznej we Wrocławiu, tym samym zakwalifikował się do etapu międzynarodowego i będzie reprezentował Polskę, tym razem w stolicy Brazylii...

Książki za „Złotówkę”

Książki za "Złotówkę"

W dniach 07.04 - 19.04. w I LO odbywa się kiermasz książek używanych, pochodzących ze zbiorów szkolnej biblioteki. Prawie siedem tysięcy egzemplarzy czeka na nowe życie. Zapraszamy wszystkich, którzy za symboliczną złotówkę pragną kupić książkę popularnonaukową lub dzieło literatury pięknej, tym...