„Odpłynęliśmy” w wakacje!

„Odpłynęliśmy” w wakacje!

„Parostatkiem…” i w dobrych humorach symbolicznie pożegnaliśmy kolejny rok szkolny. Ale też w trakcie uroczystości pożegnaliśmy odchodzących nauczycieli: panią Małgorzatę Piotrów, z powodu przejścia na emeryturę oraz pana Marcina Sobczyszyna, z powodu zmiany planów życiowych. Było dużo ciepłych słów, emocji i wzruszeń, dedykacji muzycznych i występów. Pan Marcin rozegrał (z sukcesem) ostatni mecz na scenie, a żegnała go nie tylko obecna społeczność szkolna, ale także przybyli z tej okazji absolwenci. I choć trudno streścić 23 lata pracy w roli nauczyciela wychowania fizycznego, pedagoga, trenera – to w historii szkoły z pewnością Marcin Sobczyszyn zapisze się bardzo barwnymi zgłoskami. Życzyliśmy mu w nowej pracy dużo powodów do radości i śmiechu, które towarzyszyły Jego pracy w I LO.

Wiele ciepłych słów padło pod adresem pani Małgorzaty Piotrów, która uczy matematyki w I LO o d 2002 roku. Niezwykle ceniona za solidność, wysoki poziom i zaangażowanie w pracy z młodzieżą. Organizatorka nadmorskich obozów matematycznych dla uczniów, może pochwalić się wieloma sukcesami podopiecznych, zwłaszcza na egzaminach z rozszerzonej matury. Potrafi „zarażać” nie tylko swoim przedmiotem, ale także pasją, jaką jest tango.

I choć pożegnania zazwyczaj bywają smutne, to atmosfera, jaką stworzyli na scenie uczniowie wraz z nauczycielami, w całym programie artystycznym, ale też w niezapomnianym przeboju „Lubię wracać…” Zbigniewa Wodeckiego – była niezapomniana dla wszystkich.

Pani Małgosiu, Panie Marcinie – pięknie dziękujemy!

Tradycyjnie w trakcie uroczystości Dyrektor Cezary Czernatowicz podsumował mijający rok szkolny. Powodów do radości jest wiele. Na szczególną pochwałę zasługują klasy, które wypracowały wysokie średnie ocen: I D (4,37), III A(4,36) oraz I C (4,35). Na tę średnią złożyły się także indywidualne sukcesy  licealistek i licealistów, z których 72 otrzymało świadectwo z wyróżnieniem, a w tej grupie aż 17 osób uzyskało średnią 5,20 i powyżej.

Najwyższą średnią w szkole osiągnęła Marcelina Sikorzyńska z kl. I C – 5,47 – nominowana przez Samorząd do Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Tuż za nią, ze średnią 4,46 uplasowali się trzecioklasiści: Aleksandra Jopkiewicz z kl. III c oraz Igor Markiewicz z kl. III a. Gratulujemy!

Lista wszystkich wyróżnionych uczennic i uczniów, w tym także za 100% frekwencję w roku szkolnym 2022/23. UCZNIOWIE- wyróżnieni  2022-2023

W trakcie uroczystości wicedyrektorka Katarzyna Żak podsumowała także całoroczny udział w ruchu olimpijskim. Statystycznie co roku ponad 1/4 uczennic i uczniów bierze udział eliminacjach szkolnych olimpiad i konkursów. Po etap okręgowy w tym roku sięgnęło prawie 50 osób, co jest dużym sukcesem. Na najwyższą pochwalę zasługują uczniowie klasy III a :

Wojciech Raszczuk, który zakwalifikował się do etapu międzynarodowego Olimpiady Lingwistyki Matematycznej,

Igor Szerszunowicz z tej samej klasy – zdobywca IV miejsca w Olimpiadzie Wiedzy o  Prawach Człowieka w świecie współczesnym

Jakub Korzeniewicz – finalista Konkursu Matematycznego Koma 2022

oraz Michał Silski z kl. III c – finalista Konkursu Discover Canada

Gratulacje wraz z uczniami odebrali także opiekunowie: dyrektor Cezary Czernatowicz, p. Małgorzata Szymańska i Katarzyna Cieślak-Ostrowska.

Lista nagrodzonych za udział w ruchu olimpijskim.

Olimpiady i konkursy 2022-23

Wszystkim serdecznie gratulujemy.

Koniec roku to także czas podsumowań innych aktywności. Duża grupa licealistek i licealistów (w tym także absolwenci) odebrała z rąk pań Bogny Łasicy i Barbary Jusypenko certyfikaty „Europass”, potwierdzający ich umiejętności językowe w trakcie realizacji projektu Erasmus + „Past roads, future ways”.

Dyrektor Cezary Czernatowicz podziękował Uczniom i Rodzicom, Gronu Pedagogicznemu, pracownikom administracji i obsługi szkoły oraz Wydziałowi Edukacji w Starostwie za kolejny rok szkolny. Później, wraz z chórem Synkopa 2 oraz klasą I c, która przygotowała uroczystość pod opieką pań Barbary Jusypenko i Irminy Nowak – zabrali nas w podróż „Parostatkiem”, żegnając Bosmana – p. Marcina Sobczyszyna i życząc nam wszystkim wspaniałych wakacji.

Poniżej publikujemy List Ministra Edukacji i Nauki – skierowany do Dyrektorów, Nauczycieli, Uczniów i Rodziców z okazji zakończenia roku szkolnego 2022/2023.

List Ministra Edukacji na zakończenie roku szkolnego2022-2023

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Wyniki rekrutacji do klas I. Gratulujemy i witamy!

Wyniki rekrutacji do klas I. Gratulujemy i witamy!

Poniżej publikujemy listy zakwalifikowanych do klas I w roku szkolnym 2024/25. Bardzo prosimy o stawienie się w szkole z oryginałami dokumentów (świadectwo i wynik egzaminu ósmoklasisty) - celem potwierdzenia woli uczenia się w I LO. Listy zakwalifikowanych do poszczególnych klas: I...

Piękny koniec roku i początek wakacji!

Piękny koniec roku i początek wakacji!

W wakacyjno-letnich nastrojach pożegnaliśmy rok szkolny 2023/2024. Zaliczyć możemy go do udanych z wielu powodów. Zrealizowaliśmy to, co zaplanowaliśmy, a nawet więcej. Odnieśliśmy wiele sukcesów, tych indywidualnych i tych zespołowych. Jako szkoła mamy wiele powodów do radości i dumy, co...

Nasze siatkarki szóste na Dolnym Śląsku!

Nasze siatkarki szóste na Dolnym Śląsku!

W ubiegłym tygodniu zakończyły się rozpoczęte 15 maja rozgrywki szkół średnich w siatkówce plażowej dziewcząt. Nasze siatkarki nie miały sobie równych na szczeblu powiatowym i pewnie awansowały do odbywających się w Kamiennej Górze Finałów Strefy Jeleniogórskiej. Kamiennogórski turniej nasze...