„Odpłynęliśmy” w wakacje!

„Odpłynęliśmy” w wakacje!

„Parostatkiem…” i w dobrych humorach symbolicznie pożegnaliśmy kolejny rok szkolny. Ale też w trakcie uroczystości pożegnaliśmy odchodzących nauczycieli: panią Małgorzatę Piotrów, z powodu przejścia na emeryturę oraz pana Marcina Sobczyszyna, z powodu zmiany planów życiowych. Było dużo ciepłych słów, emocji i wzruszeń, dedykacji muzycznych i występów. Pan Marcin rozegrał (z sukcesem) ostatni mecz na scenie, a żegnała go nie tylko obecna społeczność szkolna, ale także przybyli z tej okazji absolwenci. I choć trudno streścić 23 lata pracy w roli nauczyciela wychowania fizycznego, pedagoga, trenera – to w historii szkoły z pewnością Marcin Sobczyszyn zapisze się bardzo barwnymi zgłoskami. Życzyliśmy mu w nowej pracy dużo powodów do radości i śmiechu, które towarzyszyły Jego pracy w I LO.

Wiele ciepłych słów padło pod adresem pani Małgorzaty Piotrów, która uczy matematyki w I LO o d 2002 roku. Niezwykle ceniona za solidność, wysoki poziom i zaangażowanie w pracy z młodzieżą. Organizatorka nadmorskich obozów matematycznych dla uczniów, może pochwalić się wieloma sukcesami podopiecznych, zwłaszcza na egzaminach z rozszerzonej matury. Potrafi „zarażać” nie tylko swoim przedmiotem, ale także pasją, jaką jest tango.

I choć pożegnania zazwyczaj bywają smutne, to atmosfera, jaką stworzyli na scenie uczniowie wraz z nauczycielami, w całym programie artystycznym, ale też w niezapomnianym przeboju „Lubię wracać…” Zbigniewa Wodeckiego – była niezapomniana dla wszystkich.

Pani Małgosiu, Panie Marcinie – pięknie dziękujemy!

Tradycyjnie w trakcie uroczystości Dyrektor Cezary Czernatowicz podsumował mijający rok szkolny. Powodów do radości jest wiele. Na szczególną pochwałę zasługują klasy, które wypracowały wysokie średnie ocen: I D (4,37), III A(4,36) oraz I C (4,35). Na tę średnią złożyły się także indywidualne sukcesy  licealistek i licealistów, z których 72 otrzymało świadectwo z wyróżnieniem, a w tej grupie aż 17 osób uzyskało średnią 5,20 i powyżej.

Najwyższą średnią w szkole osiągnęła Marcelina Sikorzyńska z kl. I C – 5,47 – nominowana przez Samorząd do Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Tuż za nią, ze średnią 4,46 uplasowali się trzecioklasiści: Aleksandra Jopkiewicz z kl. III c oraz Igor Markiewicz z kl. III a. Gratulujemy!

Lista wszystkich wyróżnionych uczennic i uczniów, w tym także za 100% frekwencję w roku szkolnym 2022/23. UCZNIOWIE- wyróżnieni  2022-2023

W trakcie uroczystości wicedyrektorka Katarzyna Żak podsumowała także całoroczny udział w ruchu olimpijskim. Statystycznie co roku ponad 1/4 uczennic i uczniów bierze udział eliminacjach szkolnych olimpiad i konkursów. Po etap okręgowy w tym roku sięgnęło prawie 50 osób, co jest dużym sukcesem. Na najwyższą pochwalę zasługują uczniowie klasy III a :

Wojciech Raszczuk, który zakwalifikował się do etapu międzynarodowego Olimpiady Lingwistyki Matematycznej,

Igor Szerszunowicz z tej samej klasy – zdobywca IV miejsca w Olimpiadzie Wiedzy o  Prawach Człowieka w świecie współczesnym

Jakub Korzeniewicz – finalista Konkursu Matematycznego Koma 2022

oraz Michał Silski z kl. III c – finalista Konkursu Discover Canada

Gratulacje wraz z uczniami odebrali także opiekunowie: dyrektor Cezary Czernatowicz, p. Małgorzata Szymańska i Katarzyna Cieślak-Ostrowska.

Lista nagrodzonych za udział w ruchu olimpijskim.

Olimpiady i konkursy 2022-23

Wszystkim serdecznie gratulujemy.

Koniec roku to także czas podsumowań innych aktywności. Duża grupa licealistek i licealistów (w tym także absolwenci) odebrała z rąk pań Bogny Łasicy i Barbary Jusypenko certyfikaty „Europass”, potwierdzający ich umiejętności językowe w trakcie realizacji projektu Erasmus + „Past roads, future ways”.

Dyrektor Cezary Czernatowicz podziękował Uczniom i Rodzicom, Gronu Pedagogicznemu, pracownikom administracji i obsługi szkoły oraz Wydziałowi Edukacji w Starostwie za kolejny rok szkolny. Później, wraz z chórem Synkopa 2 oraz klasą I c, która przygotowała uroczystość pod opieką pań Barbary Jusypenko i Irminy Nowak – zabrali nas w podróż „Parostatkiem”, żegnając Bosmana – p. Marcina Sobczyszyna i życząc nam wszystkim wspaniałych wakacji.

Poniżej publikujemy List Ministra Edukacji i Nauki – skierowany do Dyrektorów, Nauczycieli, Uczniów i Rodziców z okazji zakończenia roku szkolnego 2022/2023.

List Ministra Edukacji na zakończenie roku szkolnego2022-2023

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Zuzanna Miśta i Marcelina Sikorzyńska Mistrzyniami Powiatu

Zuzanna Miśta i Marcelina Sikorzyńska Mistrzyniami Powiatu

W poniedziałek, 19 marca na auli II LO  rozegrane zostały Mistrzostwa Powiatu w tenisie stołowym. Nasze dziewczęta  Zuzanna Miśta (z kl. II d)  i Marcelina Sikorzyńska ( z II c)  pewnie wygrały swoje mecze, zdobywając tytuł Mistrzyń Powiatu Bolesławieckiego. Nasze Mistrzynie będę...

Kryminał to za mało. Spotkanie autorskie ze Sławkiem Gortychem.

Kryminał to za mało. Spotkanie autorskie ze Sławkiem Gortychem.

Nazywanie jego powieści kryminalnymi wydaje się być pewnym uproszczeniem. Co by nie mówić- mamy tu zagadkowe przestępstwa, bohaterów dążących do rozwiązania bardzo zagmatwanych spraw, nagłe zwroty akcji, ślepe uliczki błędnych wniosków. Ale to tylko wierzchołek góry, chciałoby się powiedzieć...

Oglądać i rozumieć – o sztuce przekładu w filmach

Oglądać i rozumieć - o sztuce przekładu w filmach

Wszyscy lub prawie wszyscy oglądamy filmy, choć w dzisiejszych czasach często są to seriale, które "przykuwają" naszą uwagę i nas samych do ekranów. Większość z nich to produkcje anglojęzyczne, które są tłumaczone, z lepszym lub gorszym skutkiem. O trudnej sztuce translacji, typowych błędach...