Zuzanna Miśta najlepszą recytatorką!

Zuzanna Miśta najlepszą recytatorką!

20 kwietnia we Wrocławiu nasi uczniowie po raz kolejny udowodnili, że wypowiedziane słowa mają ogromną moc. Sukces, jaki odnieśli w  VI Konkursie Recytatorskim Poezji Sybirackiej „Wiersze ojców naszych” nikomu nie pozostawił złudzeń.

Mistrzowski występ uczennicy klasy 1d –  Zuzanny Miśty, która urzekła swą recytacją wiersza Mariana Jonkajtysa „Co to jest Syberia” znalazł najwyższe uznanie w oczach jury. Zuzia wygrała cały konkurs, zostawiając w tyle uczestników z Wrocławia, Świdnicy, Brzegu Dolnego, Trzebnicy, czy Kłodzka.

Na tym jednak nie koniec naszej chwały. Miłosz Wójcik z klasy 1a również zabłysnął,  otrzymując wyróżnienie za recytację wiersza Elżbiety Leopold „Nieludzka ziemia”.

Warto dodać, że Konkurs Recytatorski Poezji Sybirackiej „Wiersze ojców naszych” corocznie odbywa się w Centrum Historii „Zajezdnia”. Jest to  nowoczesne muzeum, w którym można „dotknąć” historii Wrocławia  z II połowy XX w., tym samym zapoznając się z historią Polski.

Czekając na wyniki konkursu wszyscy  uczestnicy mogli bezpłatnie podziwiać zbiory muzeum. Zuzia i Miłosz obejrzeli salę lekcyjną sprzed 70  lat, puste „haki” w sklepie mięsnym z lat 80-tych, oglądali filmy z odbudowy powojennego Wrocławia.

Bardzo się cieszymy z tak ogromnych sukcesów Naszych Pierwszoklasistów, którym w konkursie towarzyszyła pani Barbara Ostaszewska.Serdecznie gratulujemy!

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Historyczna wycieczka po angielsku

Historyczna wycieczka po angielsku

25 maja zakończyliśmy kolejny interdyscyplinarny projekt w języku angielskim w ramach cyklu "Cudze chwalicie, swego nie znacie", organizowanego od lat przez p. Leszka Idzikowskiego. Interdyscyplinarny projekt łączy w sobie komunikację w języku angielskim oraz treści związane z historią, kulturą...

Igor Szerszunowicz w finale Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka

Igor Szerszunowicz w finale Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka

Po raz kolejny Igor Szerszunowicz, uczeń klasy III a ponownie może pochwalić się ogromnym sukcesem. Został zakwalifikowany do etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym. Igor znalazł się w gronie 38 uczestników z całej Polski, reprezentując nie tylko nasze...

Ludzie, miejsca, zwyczaje i smaki – wspomnienia Erasmusa z Włoch

Ludzie, miejsca, zwyczaje i smaki - wspomnienia Erasmusa z Włoch

Ostatni tydzień kwietnia nasza grupa Erasmus+ "Past roads, future ways" spędziła we Włoszech, gdzie odbyło się finalne spotkanie, kończące ponad dwuletni projekt. Oto refleksje na temat pobytu w słonecznej Italii jej uczestników.