Zuzanna Miśta najlepszą recytatorką!

Zuzanna Miśta najlepszą recytatorką!

20 kwietnia we Wrocławiu nasi uczniowie po raz kolejny udowodnili, że wypowiedziane słowa mają ogromną moc. Sukces, jaki odnieśli w  VI Konkursie Recytatorskim Poezji Sybirackiej „Wiersze ojców naszych” nikomu nie pozostawił złudzeń.

Mistrzowski występ uczennicy klasy 1d –  Zuzanny Miśty, która urzekła swą recytacją wiersza Mariana Jonkajtysa „Co to jest Syberia” znalazł najwyższe uznanie w oczach jury. Zuzia wygrała cały konkurs, zostawiając w tyle uczestników z Wrocławia, Świdnicy, Brzegu Dolnego, Trzebnicy, czy Kłodzka.

Na tym jednak nie koniec naszej chwały. Miłosz Wójcik z klasy 1a również zabłysnął,  otrzymując wyróżnienie za recytację wiersza Elżbiety Leopold „Nieludzka ziemia”.

Warto dodać, że Konkurs Recytatorski Poezji Sybirackiej „Wiersze ojców naszych” corocznie odbywa się w Centrum Historii „Zajezdnia”. Jest to  nowoczesne muzeum, w którym można „dotknąć” historii Wrocławia  z II połowy XX w., tym samym zapoznając się z historią Polski.

Czekając na wyniki konkursu wszyscy  uczestnicy mogli bezpłatnie podziwiać zbiory muzeum. Zuzia i Miłosz obejrzeli salę lekcyjną sprzed 70  lat, puste „haki” w sklepie mięsnym z lat 80-tych, oglądali filmy z odbudowy powojennego Wrocławia.

Bardzo się cieszymy z tak ogromnych sukcesów Naszych Pierwszoklasistów, którym w konkursie towarzyszyła pani Barbara Ostaszewska.Serdecznie gratulujemy!

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Oferta dla Kandydatek i Kandydatów do I LO

Oferta dla Kandydatek i Kandydatów do I LO

Serdecznie zapraszamy na Dzień Otwarty, który odbędzie się 28 maja w godz. 9.00 - 13.30. Będzie to okazja do zapoznania się ze szkołą, ofertą na rok 2024/25 oraz uczestniczenia w spotkaniach z młodzieżą licealną i nauczycielami.  Uczestnictwo w Dniu Otwartym należy zgłosić do swojej...

Dar od Absolwentów rocznika 1972

Dar od Absolwentów rocznika 1972

Z ogromnym wzruszeniem otrzymaliśmy tę niezwykle sympatyczną wiadomość od rocznika absolwentów 1972, który kolejny raz postanowił nie tylko się spotkać, ale także wesprzeć finansowo fundusz stypendialny. Pięknie dziękujemy za pamięć o szkole oraz dbałość o jej dalszy rozwój. Oto jej...

Pola i Pola w Ogólnopolskim Finale Konkursu Recytatorskiego

Pola i Pola w Ogólnopolskim Finale Konkursu Recytatorskiego

W sobotę, 11 maja, w Pieszycach k/Dzierżoniowa odbyły się eliminacje wojewódzkie 69. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. To zdecydowanie był dzień obu naszych licealistek, Apolonii Pohl i Poli Pełki. Ich występy zachwyciły jurorów i dały im kwalifikację do finału ogólnopolskiego. W...