Zuzanna Miśta najlepszą recytatorką!

Zuzanna Miśta najlepszą recytatorką!

20 kwietnia we Wrocławiu nasi uczniowie po raz kolejny udowodnili, że wypowiedziane słowa mają ogromną moc. Sukces, jaki odnieśli w  VI Konkursie Recytatorskim Poezji Sybirackiej „Wiersze ojców naszych” nikomu nie pozostawił złudzeń.

Mistrzowski występ uczennicy klasy 1d –  Zuzanny Miśty, która urzekła swą recytacją wiersza Mariana Jonkajtysa „Co to jest Syberia” znalazł najwyższe uznanie w oczach jury. Zuzia wygrała cały konkurs, zostawiając w tyle uczestników z Wrocławia, Świdnicy, Brzegu Dolnego, Trzebnicy, czy Kłodzka.

Na tym jednak nie koniec naszej chwały. Miłosz Wójcik z klasy 1a również zabłysnął,  otrzymując wyróżnienie za recytację wiersza Elżbiety Leopold „Nieludzka ziemia”.

Warto dodać, że Konkurs Recytatorski Poezji Sybirackiej „Wiersze ojców naszych” corocznie odbywa się w Centrum Historii „Zajezdnia”. Jest to  nowoczesne muzeum, w którym można „dotknąć” historii Wrocławia  z II połowy XX w., tym samym zapoznając się z historią Polski.

Czekając na wyniki konkursu wszyscy  uczestnicy mogli bezpłatnie podziwiać zbiory muzeum. Zuzia i Miłosz obejrzeli salę lekcyjną sprzed 70  lat, puste „haki” w sklepie mięsnym z lat 80-tych, oglądali filmy z odbudowy powojennego Wrocławia.

Bardzo się cieszymy z tak ogromnych sukcesów Naszych Pierwszoklasistów, którym w konkursie towarzyszyła pani Barbara Ostaszewska.Serdecznie gratulujemy!

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Wirtualna podróż historyczna

Wirtualna podróż historyczna

W piątek, 24 listopada mieliśmy okazję wziąć udział w nietypowej lekcji historii, a to za sprawą projektu  "Innowacyjna historia - nowe technologie w służbie edukacji". W sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 4, która w ten dzień zamieniła się w przestrzeń do "podróży w czasie", mogliśmy za...

Dzień Otwarty dla Rodziców – 16 listopada

Dzień Otwarty dla Rodziców - 16 listopada

Szanowni Państwo, zgodnie z terminarzem na rok szkolny 2023-24 - 16 listopada od godz. 17.00 - zapraszamy na spotkania z nauczycielami oraz wychowawcami. Poniżej miejsca, w których czekać na Państwa będą nauczyciele. Dzień Otwarty listopad 2023  

I miejsce drużyny szachistów!

I miejsce drużyny szachistów!

13 listopada odbyły się Mistrzostwa Powiatu w szachach drużynowych. W zawodach wzięły udział cztery szkoły ponadpodstawowe, ale to  nasza okazała się najlepsza i będzie reprezentowała powiat bolesławiecki na szczeblu dolnośląskim. Naszą zwycięską drużynę stanowili: Mikołaj Olek, Milan Junak...