„Jeszcze w zielone gramy”… i pomagamy

„Jeszcze w zielone gramy”… i pomagamy

Za nami kolejny (14 już) Koncert, który, z uwagi na zmianę terminu nie nazywa się „Walentynkowym”, ale „Zielonym”. To największa w historii szkoły impreza artystyczno-charytatywna, która jest prezentacją utalentowanych licealistek i licealistów, nauczycieli, a także zaproszonych i zaprzyjaźnionych gości, w tym absolwentów i absolwentek. Ale nie tylko o wrażenia artystyczne chodzi. Od wielu lat Koncert jest okazją do otwarcia serc i wsparcia, skierowanego dla tych, którzy go najbardziej potrzebują – dzieci i dorosłych, dotkniętych chorobą, potrzebą specjalistycznej opieki lekarskiej czy zakupu sprzętu medycznego. I tak, jak w poprzednich latach – także i w tym Małym Bohaterem w Teatrze Starym był 2-letni Kubuś, otoczony przez rodzinę zastępczą ogromną miłością, ale wraz z nią także potrzebą wieloaspektowej rehabilitacji zdrowotnej. Po raz kolejny społeczność szkolna, dowodzona przez Samorząd oraz panią Irminę Nowak – sprawiła, że osiągnęliśmy sukces! I ten artystyczny, bo ponad 2 godzinny Koncert był wspaniałą ucztą dla publiczności, a prowadzony przez Julię Uznańską (Julia) i Michała Bonka (Romeo) przypominał, jak ważna jest miłość i nadzieja, które mogą przenosić góry i zmieniać świat. Odnieśliśmy także sukces charytatywny, bo wszystko wskazuje na to, że na leczenie Kubusia uda nam się przekazać dużo powyżej 10 tysięcy złotych (ostateczną kwotę podamy wkrótce)!

Możemy być dumni!

Podziękowania należą się wszystkim zaangażowanym w to przedsięwzięcie. Każdy mógł dołożyć cząstkę siebie z poczuciem, że robi to z miłości i z wielką radością.

Poniżej publikujemy nazwiska wszystkich, dzięki którym mogliśmy uczestniczyć w tak pięknym i wzruszającym wydarzeniu. Podziękowania należą się też Pracownikom Młodzieżowego Domu Kultury w Bolesławcu, w tym Panu Dyrektorowi Dariuszowi Uścińskiemu, za wsparcie i przychylność dla naszego eventu.

Lista wykonawców oraz osób zaangażowanych w przygotowanie i przebieg Koncertu  –  Zielony koncert – 31.03.2023

Ogromnie dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy zechcieli przekazać fanty na licytacje, nauczycielom, którzy wystawili na nie wiele aktywności i atrakcji ze swoim udziałem (lekcje tańca, gotowania, wycieczki, rozmowy, warsztaty…).

Nie byłoby takiego sukcesu, gdyby nie pasja i zaangażowanie pań : Irminy Nowak i Beaty Rembacz-Bonk – wielkie podziękowania! Wspierał je pan Sławomir Zimniak.

A my nie moglibyśmy cieszyć się z rejestracji filmowej tego wydarzenia – gdyby nie nasza, szkolna Bolesławiecka Szkoła Filmowa pod czujnym okiem pana Michała Szweda.I tak : Agata Pawlik – realizacja wizji,  Weronika Borkowska – operator kamery, Oliwia Radecka – operator kamery, Marta Zajączkowska – operator kamery, Katarzyna Czarna – fotosy

Pięknie dziękujemy!

Fot. Jacek Miliński – zdjęcia z Koncertu znajdują się na naszym Facebooku

Tu można zobaczyć film z Zielonego Koncertu

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Historyczna wycieczka po angielsku

Historyczna wycieczka po angielsku

25 maja zakończyliśmy kolejny interdyscyplinarny projekt w języku angielskim w ramach cyklu "Cudze chwalicie, swego nie znacie", organizowanego od lat przez p. Leszka Idzikowskiego. Interdyscyplinarny projekt łączy w sobie komunikację w języku angielskim oraz treści związane z historią, kulturą...

Igor Szerszunowicz w finale Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka

Igor Szerszunowicz w finale Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka

Po raz kolejny Igor Szerszunowicz, uczeń klasy III a ponownie może pochwalić się ogromnym sukcesem. Został zakwalifikowany do etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym. Igor znalazł się w gronie 38 uczestników z całej Polski, reprezentując nie tylko nasze...

Ludzie, miejsca, zwyczaje i smaki – wspomnienia Erasmusa z Włoch

Ludzie, miejsca, zwyczaje i smaki - wspomnienia Erasmusa z Włoch

Ostatni tydzień kwietnia nasza grupa Erasmus+ "Past roads, future ways" spędziła we Włoszech, gdzie odbyło się finalne spotkanie, kończące ponad dwuletni projekt. Oto refleksje na temat pobytu w słonecznej Italii jej uczestników.