Dar serca

Dar serca

Było nam niezwykle miło, że mogliśmy z ogromnym sukcesem zakończyć akcję pomocy dla małego Kuby. To właśnie jemu poświęciliśmy tegoroczny „Zielony koncert” i towarzyszące mu akcje charytatywne. Udało nam się wspólnie sfinansować rehabilitację Naszego Bohatera kwotą 18 tysięcy złotych!

Uroczyste i niezwykle sympatyczne podsumowanie nastąpiło w obecności Kubusia wraz z zastępczym Tatą, panem Mariuszem Gutkiem, znanym w Bolesławcu artystą malarzem i rysownikiem. Towarzyszyły temu przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego – Emilia, Zuzanna i Oliwia oraz pani Irmina Nowak – „sprawczynie tego sukcesu”.

W podziękowaniu od Rodziny Kubusia otrzymaliśmy nie tylko słodkości, ale także wiele ciepłych i wzruszających słów o dzieleniu się miłością i dobrem. Pan Mariusz chce przekazać szkole dar od siebie. Będzie to mural, który już wkrótce ozdobi wewnętrzny dziedziniec.

My cieszymy się, że po raz kolejny jako społeczność I Liceum mogliśmy wykorzystać potencjał i rozliczne talenty w dobrej sprawie. Kubusiowi życzymy dużo zdrowia, a jego Zastępczej Rodzinie – wytrwałości i powodzenia w realizacji wszystkich zamierzeń.

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Historyczna wycieczka po angielsku

Historyczna wycieczka po angielsku

25 maja zakończyliśmy kolejny interdyscyplinarny projekt w języku angielskim w ramach cyklu "Cudze chwalicie, swego nie znacie", organizowanego od lat przez p. Leszka Idzikowskiego. Interdyscyplinarny projekt łączy w sobie komunikację w języku angielskim oraz treści związane z historią, kulturą...

Igor Szerszunowicz w finale Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka

Igor Szerszunowicz w finale Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka

Po raz kolejny Igor Szerszunowicz, uczeń klasy III a ponownie może pochwalić się ogromnym sukcesem. Został zakwalifikowany do etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym. Igor znalazł się w gronie 38 uczestników z całej Polski, reprezentując nie tylko nasze...

Ludzie, miejsca, zwyczaje i smaki – wspomnienia Erasmusa z Włoch

Ludzie, miejsca, zwyczaje i smaki - wspomnienia Erasmusa z Włoch

Ostatni tydzień kwietnia nasza grupa Erasmus+ "Past roads, future ways" spędziła we Włoszech, gdzie odbyło się finalne spotkanie, kończące ponad dwuletni projekt. Oto refleksje na temat pobytu w słonecznej Italii jej uczestników.