Wielki Finał z językami obcymi

Wielki Finał z językami obcymi

Finał imprezy nadszedł trzy dni później i nie był on podobny do żadnego innego finału dzięki profesjonalnej obsłudze audiowizualnej dostarczonej przez pana Michała Szweda i uczniów klasy 1B, czyli działającej w naszym liceum Bolesławieckiej Szkole Filmowej. Ile pracy zostało wykonanej w tym aspekcie wiedzą ci, którzy wnosili i znosili skrzynie ze sprzętem, rozstawiali głośniki, telewizory i rozwijali kilometry kabli, za co dziękujemy.

Ogrom pracy wykonały też wszystkie klasy pierwsze, drugie i trzecie, bo rywalizacja była podzielona na dwie części – tradycyjne stoiska, gdzie zaprezentowano głównie kulinaria, tradycyjne stroje, znane postacie, miejsca, zabytki oraz prezentowane skecze na scenie, które klasy miały odegrać według nakreślonego scenariusza.

Przez kilka godzin korytarze szkolne zmieniły się w „globalną wioskę”, czyli świat w pigułce. Także kreatywność i pomysłowość nie miała granic.

Podziwialiśmy między innymi: piękne czerwone stroje na stoisku Hiszpanii (kl. I A), smakowite specjały Italii ( III B), cup of tea w Wielkiej Brytanii (II C), hieroglify i maskę Tutenchamona (kl. III A), misia z wędką w Norwegii ( I E), kurs origami w Japonii ( I B), Statuę Wolności i fast food ( II B), sztabki złota w Szwajcarii ( I F), quizy wiedzy o Brazylii ( II A), wysmakowaną elegancję Chin ( II D), kangury w Australii (III C), doswiadczenia chemiczne z Marią Skłodowską-Curie we Francji (I C) oraz wszystko „prawie za darmo” w Turcji (I D).

Tuż po prezentacji państw na stoiskach nastąpiły krótkie scenki przygotowane przez klasy. Niektórzy wychowawcy wspomagali swoich podopiecznych na scenie co gromko doceniła publiczność. Także i tu nie było końca pomysłom i interpretacjom tematu i jury oceniające zarówno stoiska, jak i występy sceniczne miało trudne zadanie. Ostatecznie wyłoniono zwycięzców, a finansowe nagrody powędrowały na „trzy kontynenty”

 I miejsce – klasa III A za prezentację Egiptu,

II miejsce – klasa II D za prezentację Chin

III miejsce – klasa II A za Brazylię

Serdecznie gratulujemy zwycięskim klasom, a wszystkim za doskonałą zabawę, w której mogliśmy w jeden dzień odbyć podróż po całym globie!

Więcej zdjęć z Dnia Języków obcych znajdziecie tu

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Wiosenne rozgrywki sportowe

Wiosenne rozgrywki sportowe

21 marca postanowiliśmy świętować w sportowej atmosferze. Nauczyciele wychowania fizycznego oraz Samorząd uczniowski zaproponowali zdrową rywalizację na hali, w  szkolnych rozgrywkach sportowych, gdzie uczniowie i uczennice mierzyli się, grając w siatkówkę, koszykówkę czy nawet wyciskając...

Wakacje w USA

Wakacje w USA

Karol Blatkiewicz oraz Michał Jednoróg z kl. IIa, podopieczni pani Katarzyny Cieślak-Ostrowskiej, pokonali blisko setkę konkurentów z całej Polski i wygrali wyjazd na letni obóz Camp Raising Sun w USA! Nasi uczniowie spędzą cztery tygodnie w USA, w Red Hook,w stanie Nowy Jork, zaczynając i...

Konrad Andruchów i Wojciech Raszczuk w finale Olimpiady Lingwistyki Matematycznej

Konrad Andruchów i Wojciech Raszczuk w finale Olimpiady Lingwistyki Matematycznej

Miło nam poinformować, że Konrad Andruchów z kl.IV a i Wojciech Raszczuk z kl. III a zakwalifikowali się do eliminacji centralnych Olimpiady Lingwistyki Matematycznej. Ta niezwykle interesująca Olimpiada ma swoją długoletnią historię (od 2004 r.) i organizowana jest przez Uniwersytet Wrocławski...