Wielki Finał z językami obcymi

Wielki Finał z językami obcymi

Finał imprezy nadszedł trzy dni później i nie był on podobny do żadnego innego finału dzięki profesjonalnej obsłudze audiowizualnej dostarczonej przez pana Michała Szweda i uczniów klasy 1B, czyli działającej w naszym liceum Bolesławieckiej Szkole Filmowej. Ile pracy zostało wykonanej w tym aspekcie wiedzą ci, którzy wnosili i znosili skrzynie ze sprzętem, rozstawiali głośniki, telewizory i rozwijali kilometry kabli, za co dziękujemy.

Ogrom pracy wykonały też wszystkie klasy pierwsze, drugie i trzecie, bo rywalizacja była podzielona na dwie części – tradycyjne stoiska, gdzie zaprezentowano głównie kulinaria, tradycyjne stroje, znane postacie, miejsca, zabytki oraz prezentowane skecze na scenie, które klasy miały odegrać według nakreślonego scenariusza.

Przez kilka godzin korytarze szkolne zmieniły się w „globalną wioskę”, czyli świat w pigułce. Także kreatywność i pomysłowość nie miała granic.

Podziwialiśmy między innymi: piękne czerwone stroje na stoisku Hiszpanii (kl. I A), smakowite specjały Italii ( III B), cup of tea w Wielkiej Brytanii (II C), hieroglify i maskę Tutenchamona (kl. III A), misia z wędką w Norwegii ( I E), kurs origami w Japonii ( I B), Statuę Wolności i fast food ( II B), sztabki złota w Szwajcarii ( I F), quizy wiedzy o Brazylii ( II A), wysmakowaną elegancję Chin ( II D), kangury w Australii (III C), doswiadczenia chemiczne z Marią Skłodowską-Curie we Francji (I C) oraz wszystko „prawie za darmo” w Turcji (I D).

Tuż po prezentacji państw na stoiskach nastąpiły krótkie scenki przygotowane przez klasy. Niektórzy wychowawcy wspomagali swoich podopiecznych na scenie co gromko doceniła publiczność. Także i tu nie było końca pomysłom i interpretacjom tematu i jury oceniające zarówno stoiska, jak i występy sceniczne miało trudne zadanie. Ostatecznie wyłoniono zwycięzców, a finansowe nagrody powędrowały na „trzy kontynenty”

 I miejsce – klasa III A za prezentację Egiptu,

II miejsce – klasa II D za prezentację Chin

III miejsce – klasa II A za Brazylię

Serdecznie gratulujemy zwycięskim klasom, a wszystkim za doskonałą zabawę, w której mogliśmy w jeden dzień odbyć podróż po całym globie!

Więcej zdjęć z Dnia Języków obcych znajdziecie tu

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Klasy IV a i IV c na Dolnośląskim Festiwalu Nauki

Klasy IV a i IV c na Dolnośląskim Festiwalu Nauki

We Wrocławiu rozpoczął się XXVI Dolnośląski Festiwal Nauki. Tegorocznym hasłem przewodnim jest "Nauka porusza". I choć nasza, regionalna edycja dopiero za miesiąc, to tradycyjnie wybraliśmy się do stolicy Dolnego Śląska po potężny łyk wiedzy. 18 września klasa IV a wraz z wychowawczynią...

O wodzie, która jest źródłem życia

O wodzie, która jest źródłem życia

Woda, źródło życia, czy zastanawiamy się, skąd się bierze, kiedy odkręcamy kran, czy myślimy, że jest nigdy nam jej nie zabraknie, czy wiemy, jak ją użytkować, żeby wystarczyła dla przyszłych pokoleń? 15 września klasa IIc wraz z paniami: Karoliną Jarząbek i Barbarą Jusypenko miała kilkugodzinne...

Każda złotówka to szansa na sukces – wesprzyjmy wyjazd Franka Nowaka z kl. I a na World Robot Olympiad

Każda złotówka to szansa na sukces - wesprzyjmy wyjazd Franka Nowaka z kl. I a na World Robot Olympiad

Do grona uczniów klas I dołączył w tym roku Franciszek Nowak (klasy 1A), który ma na swoim koncie ogromny sukces. Wraz z młodszym kolegą Jakubem Walkowiakiem (uczniem 7 klasy w Masters Academy we Lwówku) pod opieką trenera, pana Pawła Niemca w czerwcu tego roku wzięli udział w Polskiej edycji...