Wielki Finał z językami obcymi

Wielki Finał z językami obcymi

Finał imprezy nadszedł trzy dni później i nie był on podobny do żadnego innego finału dzięki profesjonalnej obsłudze audiowizualnej dostarczonej przez pana Michała Szweda i uczniów klasy 1B, czyli działającej w naszym liceum Bolesławieckiej Szkole Filmowej. Ile pracy zostało wykonanej w tym aspekcie wiedzą ci, którzy wnosili i znosili skrzynie ze sprzętem, rozstawiali głośniki, telewizory i rozwijali kilometry kabli, za co dziękujemy.

Ogrom pracy wykonały też wszystkie klasy pierwsze, drugie i trzecie, bo rywalizacja była podzielona na dwie części – tradycyjne stoiska, gdzie zaprezentowano głównie kulinaria, tradycyjne stroje, znane postacie, miejsca, zabytki oraz prezentowane skecze na scenie, które klasy miały odegrać według nakreślonego scenariusza.

Przez kilka godzin korytarze szkolne zmieniły się w „globalną wioskę”, czyli świat w pigułce. Także kreatywność i pomysłowość nie miała granic.

Podziwialiśmy między innymi: piękne czerwone stroje na stoisku Hiszpanii (kl. I A), smakowite specjały Italii ( III B), cup of tea w Wielkiej Brytanii (II C), hieroglify i maskę Tutenchamona (kl. III A), misia z wędką w Norwegii ( I E), kurs origami w Japonii ( I B), Statuę Wolności i fast food ( II B), sztabki złota w Szwajcarii ( I F), quizy wiedzy o Brazylii ( II A), wysmakowaną elegancję Chin ( II D), kangury w Australii (III C), doswiadczenia chemiczne z Marią Skłodowską-Curie we Francji (I C) oraz wszystko „prawie za darmo” w Turcji (I D).

Tuż po prezentacji państw na stoiskach nastąpiły krótkie scenki przygotowane przez klasy. Niektórzy wychowawcy wspomagali swoich podopiecznych na scenie co gromko doceniła publiczność. Także i tu nie było końca pomysłom i interpretacjom tematu i jury oceniające zarówno stoiska, jak i występy sceniczne miało trudne zadanie. Ostatecznie wyłoniono zwycięzców, a finansowe nagrody powędrowały na „trzy kontynenty”

 I miejsce – klasa III A za prezentację Egiptu,

II miejsce – klasa II D za prezentację Chin

III miejsce – klasa II A za Brazylię

Serdecznie gratulujemy zwycięskim klasom, a wszystkim za doskonałą zabawę, w której mogliśmy w jeden dzień odbyć podróż po całym globie!

Więcej zdjęć z Dnia Języków obcych znajdziecie tu

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Dzień Francuski – czyli „Chapeaux bas”

Dzień Francuski - czyli "Chapeaux bas"

Czapki z głów dla organizatorów tegorocznego Dnia francuskiego, czyli dla naszego I Liceum Ogólnokształcącego im. Wł. Broniewskiego i Powiatowego Centrum Edukacji i Kształcenia Kadr w Bolesławcu. Przedstawicielki dwu zaprzyjaźnionych placówek oświatowych przygotowały z tej okazji w naszej szkole...

Jakub Korzeniewicz w międzynarodowym etapie Olimpiady Lingwistyki Matematycznej!

Jakub Korzeniewicz w międzynarodowym etapie Olimpiady Lingwistyki Matematycznej!

Ogromnym sukcesem może pochwalić się  Jakub Korzeniewicz z klasy IVa, który został laureatem VII miejsca w XXII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Lingwistyki Matematycznej we Wrocławiu, tym samym zakwalifikował się do etapu międzynarodowego i będzie reprezentował Polskę, tym razem w stolicy Brazylii...

Książki za „Złotówkę”

Książki za "Złotówkę"

W dniach 07.04 - 19.04. w I LO odbywa się kiermasz książek używanych, pochodzących ze zbiorów szkolnej biblioteki. Prawie siedem tysięcy egzemplarzy czeka na nowe życie. Zapraszamy wszystkich, którzy za symboliczną złotówkę pragną kupić książkę popularnonaukową lub dzieło literatury pięknej, tym...