Urodziny Patrona

Urodziny Patrona

15 grudnia w szkole świętowaliśmy urodziny Patrona. Postanowiliśmy uczcić rocznicę, która co prawda przypada dwa dni później, w niecodzienny sposób, przywołując nie tylko sylwetkę i twórczość Władysława Broniewskiego na szkolnej gazetce, ale także jego skomplikowany życiorys.

I tak dzięki montażowi słowno-muzycznemu, który wybrzmiał w szkolnej auli – po raz kolejny przekonaliśmy się o sile ludzkiej natury, o tym, że wzloty i upadki wpisane są w nasze życie, a Patron może być dla nas nie tylko autorytetem, ale właśnie przykładem człowieczeństwa.

Nauczyliśmy się też piosenki skomponowanej przez pana Sławomira Zimniaka do „Zielonego wiersza” Władysława Broniewskiego, która staje się swoistym hymnem naszej szkoły. Wysłuchaliśmy wzruszającej opowieści o Poecie przygotowanej przez panią Irminę Nowak, a akcentem wieńczącym była interpretacja „Przesłania Pana Cogito” w wykonaniu Miłosza Wójcika z klasy I a. Na scenie towarzyszył nam Chód „Synkopa 2”, po raz pierwszy pod batutą Apolonii Pohl.

I było pięknie, wzruszająco i refleksyjnie…

Bardzo dziękujemy za tę lekcję człowieczeństwa.

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Sukcesy w lekkiej atletyce

Sukcesy w lekkiej atletyce

26 września w Oleśnicy odbył się Finał Dolnośląski Licealiady Młodzieży w Lekkiej Atletyce. W zawodach wzięły udział obie reprezentacje naszej szkoły. Bardzo duża liczba szkół, która zgłosiła się do zawodów (25 ekip żeńskich i 27 męskich) podniosła poziom rywalizacji, ale również spowodowała...

Klasy IV a i IV c na Dolnośląskim Festiwalu Nauki

Klasy IV a i IV c na Dolnośląskim Festiwalu Nauki

We Wrocławiu rozpoczął się XXVI Dolnośląski Festiwal Nauki. Tegorocznym hasłem przewodnim jest "Nauka porusza". I choć nasza, regionalna edycja dopiero za miesiąc, to tradycyjnie wybraliśmy się do stolicy Dolnego Śląska po potężny łyk wiedzy. 18 września klasa IV a wraz z wychowawczynią...

O wodzie, która jest źródłem życia

O wodzie, która jest źródłem życia

Woda, źródło życia, czy zastanawiamy się, skąd się bierze, kiedy odkręcamy kran, czy myślimy, że jest nigdy nam jej nie zabraknie, czy wiemy, jak ją użytkować, żeby wystarczyła dla przyszłych pokoleń? 15 września klasa IIc wraz z paniami: Karoliną Jarząbek i Barbarą Jusypenko miała kilkugodzinne...