Urodziny Patrona

Urodziny Patrona

15 grudnia w szkole świętowaliśmy urodziny Patrona. Postanowiliśmy uczcić rocznicę, która co prawda przypada dwa dni później, w niecodzienny sposób, przywołując nie tylko sylwetkę i twórczość Władysława Broniewskiego na szkolnej gazetce, ale także jego skomplikowany życiorys.

I tak dzięki montażowi słowno-muzycznemu, który wybrzmiał w szkolnej auli – po raz kolejny przekonaliśmy się o sile ludzkiej natury, o tym, że wzloty i upadki wpisane są w nasze życie, a Patron może być dla nas nie tylko autorytetem, ale właśnie przykładem człowieczeństwa.

Nauczyliśmy się też piosenki skomponowanej przez pana Sławomira Zimniaka do „Zielonego wiersza” Władysława Broniewskiego, która staje się swoistym hymnem naszej szkoły. Wysłuchaliśmy wzruszającej opowieści o Poecie przygotowanej przez panią Irminę Nowak, a akcentem wieńczącym była interpretacja „Przesłania Pana Cogito” w wykonaniu Miłosza Wójcika z klasy I a. Na scenie towarzyszył nam Chód „Synkopa 2”, po raz pierwszy pod batutą Apolonii Pohl.

I było pięknie, wzruszająco i refleksyjnie…

Bardzo dziękujemy za tę lekcję człowieczeństwa.

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Nasi Pływacy najlepsi w Strefie Jeleniogórskiej!

Nasi Pływacy najlepsi w Strefie Jeleniogórskiej!

Dnia 30 stycznia 2023 roku na krytej pływalni w Kamiennej Górze odbył się Finał Strefy Jeleniogórskiej w pływaniu drużynowym w ramach Licealiady. Jak co roku, nasi pływacy nie zawiedli!   W klasyfikacji generalnej, na którą składały się starty indywidualne oraz wynik sztafety...

Chemia i fizyka na Politechnice Wrocławskiej

Chemia i fizyka na Politechnice Wrocławskiej

Realizujemy zapisy porozumienia z Politechniką Wrocławską, zgodnie z którym już od wielu lat uczestniczymy w specjalnie organizowanych warsztatach, laboratoriach i wykładach prowadzonych przez pracowników naukowych uczelni. W poprzednich latach skupiliśmy się na matematyce i chemii, w tym roku...

Żegnamy Pana Czesława Maślickiego

Żegnamy Pana Czesława Maślickiego

Ze smutkiem przekazujemy wiadomość o śmierci Pana Czesława Maślickiego, nauczyciela wychowania fizycznego i przysposobienia obronnego w naszym liceum w latach 1964-1986. Był nie tylko niestrudzonym propagatorem sportu szkolnego, ale także autorem sukcesów reprezentacji liceum w siatkówce...