Urodziny Patrona

Urodziny Patrona

15 grudnia w szkole świętowaliśmy urodziny Patrona. Postanowiliśmy uczcić rocznicę, która co prawda przypada dwa dni później, w niecodzienny sposób, przywołując nie tylko sylwetkę i twórczość Władysława Broniewskiego na szkolnej gazetce, ale także jego skomplikowany życiorys.

I tak dzięki montażowi słowno-muzycznemu, który wybrzmiał w szkolnej auli – po raz kolejny przekonaliśmy się o sile ludzkiej natury, o tym, że wzloty i upadki wpisane są w nasze życie, a Patron może być dla nas nie tylko autorytetem, ale właśnie przykładem człowieczeństwa.

Nauczyliśmy się też piosenki skomponowanej przez pana Sławomira Zimniaka do „Zielonego wiersza” Władysława Broniewskiego, która staje się swoistym hymnem naszej szkoły. Wysłuchaliśmy wzruszającej opowieści o Poecie przygotowanej przez panią Irminę Nowak, a akcentem wieńczącym była interpretacja „Przesłania Pana Cogito” w wykonaniu Miłosza Wójcika z klasy I a. Na scenie towarzyszył nam Chód „Synkopa 2”, po raz pierwszy pod batutą Apolonii Pohl.

I było pięknie, wzruszająco i refleksyjnie…

Bardzo dziękujemy za tę lekcję człowieczeństwa.

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Dzień Francuski – czyli „Chapeaux bas”

Dzień Francuski - czyli "Chapeaux bas"

Czapki z głów dla organizatorów tegorocznego Dnia francuskiego, czyli dla naszego I Liceum Ogólnokształcącego im. Wł. Broniewskiego i Powiatowego Centrum Edukacji i Kształcenia Kadr w Bolesławcu. Przedstawicielki dwu zaprzyjaźnionych placówek oświatowych przygotowały z tej okazji w naszej szkole...

Jakub Korzeniewicz w międzynarodowym etapie Olimpiady Lingwistyki Matematycznej!

Jakub Korzeniewicz w międzynarodowym etapie Olimpiady Lingwistyki Matematycznej!

Ogromnym sukcesem może pochwalić się  Jakub Korzeniewicz z klasy IVa, który został laureatem VII miejsca w XXII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Lingwistyki Matematycznej we Wrocławiu, tym samym zakwalifikował się do etapu międzynarodowego i będzie reprezentował Polskę, tym razem w stolicy Brazylii...

Książki za „Złotówkę”

Książki za "Złotówkę"

W dniach 07.04 - 19.04. w I LO odbywa się kiermasz książek używanych, pochodzących ze zbiorów szkolnej biblioteki. Prawie siedem tysięcy egzemplarzy czeka na nowe życie. Zapraszamy wszystkich, którzy za symboliczną złotówkę pragną kupić książkę popularnonaukową lub dzieło literatury pięknej, tym...