Pod patronatem Goethego

Pod patronatem Goethego

Nasza szkoła przystąpiła do projektu „DEUTSCH PLUS”, którego zadaniem jest stworzenie silnej sieci szkół zaangażowanych w działania propagujące i wspierające naukę języka niemieckiego.

Jakie korzyści, oprócz oczywiście propagowania nauki języka naszych sąsiadów mamy z udziału w tym projekcie? Wiele, i to zarówno dla samej szkoły, uczniów, jak i nauczycieli.

Do najważniejszych należą z pewnością możliwości dla uczniów, w tym udział w ogólnopolskich konkursach wraz z atrakcyjnymi nagrodami czy udział w jednym z trzech oferowanych projektów ogólnopolskich na temat muzyka, gotowanie, czy ochrona środowiska. Ważne są też spotkania z młodymi ludźmi z Niemiec i udział w wymianie uczniowskiej online (e-twinning).

Szkoła, oprócz członkostwa w prestiżowej sieci szkół w Polsce (wyróżnienie plakietką Deutsch Plus), może liczyć na współpracę z Goethe-Institut i patronat Ambasady Niemiec w Polsce.

Także nauczyciele języka niemieckiego skorzystają. Członkostwo w sieci Deutsch Plus to wymiana doświadczeń, informacje o szkoleniach, webinariach, impreza kulturalnych i wiele innych form wsparcia.

Dwie tabliczki informujące o przystąpieniu do programu „Deutsch Plus” zostały umieszczone przy klasach 110 i 218.

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Jan Kozioł i Dominik Lech – Mistrzami tenisa!

Jan Kozioł i Dominik Lech - Mistrzami tenisa!

Z znów mamy powód do dumy. Niedawno świętowaliśmy zwycięstwo naszych dziewcząt w tenisie stołowym, a tu kolejny sukces... tym razem Mistrzami zostali Jan Kozioł z kl. II d oraz Dominik Lech z kl. I c. 26 lutego w sali II LO odbyły się Mistrzostwa Powiatu w tenisie stołowym chłopców. Nasi...

Ważny temat – depresja!

Ważny temat - depresja!

W piątek, 23 lutego 2024 r. na zaproszenie Wojewódzkiego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych młodzież z naszego liceum pod opieką pani pedagog Moniki Filipiak brała udział w obchodach Ogólnopolskiego Dnia Walki z Depresją. To kolejny raz kiedy mogliśmy wziąć udział w tym ważnym...

Zuzanna Miśta i Marcelina Sikorzyńska Mistrzyniami Powiatu

Zuzanna Miśta i Marcelina Sikorzyńska Mistrzyniami Powiatu

W poniedziałek, 19 marca na auli II LO  rozegrane zostały Mistrzostwa Powiatu w tenisie stołowym. Nasze dziewczęta  Zuzanna Miśta (z kl. II d)  i Marcelina Sikorzyńska ( z II c)  pewnie wygrały swoje mecze, zdobywając tytuł Mistrzyń Powiatu Bolesławieckiego. Nasze Mistrzynie będę...