Pod patronatem Goethego

Pod patronatem Goethego

Nasza szkoła przystąpiła do projektu „DEUTSCH PLUS”, którego zadaniem jest stworzenie silnej sieci szkół zaangażowanych w działania propagujące i wspierające naukę języka niemieckiego.

Jakie korzyści, oprócz oczywiście propagowania nauki języka naszych sąsiadów mamy z udziału w tym projekcie? Wiele, i to zarówno dla samej szkoły, uczniów, jak i nauczycieli.

Do najważniejszych należą z pewnością możliwości dla uczniów, w tym udział w ogólnopolskich konkursach wraz z atrakcyjnymi nagrodami czy udział w jednym z trzech oferowanych projektów ogólnopolskich na temat muzyka, gotowanie, czy ochrona środowiska. Ważne są też spotkania z młodymi ludźmi z Niemiec i udział w wymianie uczniowskiej online (e-twinning).

Szkoła, oprócz członkostwa w prestiżowej sieci szkół w Polsce (wyróżnienie plakietką Deutsch Plus), może liczyć na współpracę z Goethe-Institut i patronat Ambasady Niemiec w Polsce.

Także nauczyciele języka niemieckiego skorzystają. Członkostwo w sieci Deutsch Plus to wymiana doświadczeń, informacje o szkoleniach, webinariach, impreza kulturalnych i wiele innych form wsparcia.

Dwie tabliczki informujące o przystąpieniu do programu „Deutsch Plus” zostały umieszczone przy klasach 110 i 218.

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Nasi Pływacy najlepsi w Strefie Jeleniogórskiej!

Nasi Pływacy najlepsi w Strefie Jeleniogórskiej!

Dnia 30 stycznia 2023 roku na krytej pływalni w Kamiennej Górze odbył się Finał Strefy Jeleniogórskiej w pływaniu drużynowym w ramach Licealiady. Jak co roku, nasi pływacy nie zawiedli!   W klasyfikacji generalnej, na którą składały się starty indywidualne oraz wynik sztafety...

Chemia i fizyka na Politechnice Wrocławskiej

Chemia i fizyka na Politechnice Wrocławskiej

Realizujemy zapisy porozumienia z Politechniką Wrocławską, zgodnie z którym już od wielu lat uczestniczymy w specjalnie organizowanych warsztatach, laboratoriach i wykładach prowadzonych przez pracowników naukowych uczelni. W poprzednich latach skupiliśmy się na matematyce i chemii, w tym roku...

Żegnamy Pana Czesława Maślickiego

Żegnamy Pana Czesława Maślickiego

Ze smutkiem przekazujemy wiadomość o śmierci Pana Czesława Maślickiego, nauczyciela wychowania fizycznego i przysposobienia obronnego w naszym liceum w latach 1964-1986. Był nie tylko niestrudzonym propagatorem sportu szkolnego, ale także autorem sukcesów reprezentacji liceum w siatkówce...