Pod patronatem Goethego

Pod patronatem Goethego

Nasza szkoła przystąpiła do projektu „DEUTSCH PLUS”, którego zadaniem jest stworzenie silnej sieci szkół zaangażowanych w działania propagujące i wspierające naukę języka niemieckiego.

Jakie korzyści, oprócz oczywiście propagowania nauki języka naszych sąsiadów mamy z udziału w tym projekcie? Wiele, i to zarówno dla samej szkoły, uczniów, jak i nauczycieli.

Do najważniejszych należą z pewnością możliwości dla uczniów, w tym udział w ogólnopolskich konkursach wraz z atrakcyjnymi nagrodami czy udział w jednym z trzech oferowanych projektów ogólnopolskich na temat muzyka, gotowanie, czy ochrona środowiska. Ważne są też spotkania z młodymi ludźmi z Niemiec i udział w wymianie uczniowskiej online (e-twinning).

Szkoła, oprócz członkostwa w prestiżowej sieci szkół w Polsce (wyróżnienie plakietką Deutsch Plus), może liczyć na współpracę z Goethe-Institut i patronat Ambasady Niemiec w Polsce.

Także nauczyciele języka niemieckiego skorzystają. Członkostwo w sieci Deutsch Plus to wymiana doświadczeń, informacje o szkoleniach, webinariach, impreza kulturalnych i wiele innych form wsparcia.

Dwie tabliczki informujące o przystąpieniu do programu „Deutsch Plus” zostały umieszczone przy klasach 110 i 218.

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Sukcesy w lekkiej atletyce

Sukcesy w lekkiej atletyce

26 września w Oleśnicy odbył się Finał Dolnośląski Licealiady Młodzieży w Lekkiej Atletyce. W zawodach wzięły udział obie reprezentacje naszej szkoły. Bardzo duża liczba szkół, która zgłosiła się do zawodów (25 ekip żeńskich i 27 męskich) podniosła poziom rywalizacji, ale również spowodowała...

Klasy IV a i IV c na Dolnośląskim Festiwalu Nauki

Klasy IV a i IV c na Dolnośląskim Festiwalu Nauki

We Wrocławiu rozpoczął się XXVI Dolnośląski Festiwal Nauki. Tegorocznym hasłem przewodnim jest "Nauka porusza". I choć nasza, regionalna edycja dopiero za miesiąc, to tradycyjnie wybraliśmy się do stolicy Dolnego Śląska po potężny łyk wiedzy. 18 września klasa IV a wraz z wychowawczynią...

O wodzie, która jest źródłem życia

O wodzie, która jest źródłem życia

Woda, źródło życia, czy zastanawiamy się, skąd się bierze, kiedy odkręcamy kran, czy myślimy, że jest nigdy nam jej nie zabraknie, czy wiemy, jak ją użytkować, żeby wystarczyła dla przyszłych pokoleń? 15 września klasa IIc wraz z paniami: Karoliną Jarząbek i Barbarą Jusypenko miała kilkugodzinne...