Pod patronatem Goethego

Pod patronatem Goethego

Nasza szkoła przystąpiła do projektu „DEUTSCH PLUS”, którego zadaniem jest stworzenie silnej sieci szkół zaangażowanych w działania propagujące i wspierające naukę języka niemieckiego.

Jakie korzyści, oprócz oczywiście propagowania nauki języka naszych sąsiadów mamy z udziału w tym projekcie? Wiele, i to zarówno dla samej szkoły, uczniów, jak i nauczycieli.

Do najważniejszych należą z pewnością możliwości dla uczniów, w tym udział w ogólnopolskich konkursach wraz z atrakcyjnymi nagrodami czy udział w jednym z trzech oferowanych projektów ogólnopolskich na temat muzyka, gotowanie, czy ochrona środowiska. Ważne są też spotkania z młodymi ludźmi z Niemiec i udział w wymianie uczniowskiej online (e-twinning).

Szkoła, oprócz członkostwa w prestiżowej sieci szkół w Polsce (wyróżnienie plakietką Deutsch Plus), może liczyć na współpracę z Goethe-Institut i patronat Ambasady Niemiec w Polsce.

Także nauczyciele języka niemieckiego skorzystają. Członkostwo w sieci Deutsch Plus to wymiana doświadczeń, informacje o szkoleniach, webinariach, impreza kulturalnych i wiele innych form wsparcia.

Dwie tabliczki informujące o przystąpieniu do programu „Deutsch Plus” zostały umieszczone przy klasach 110 i 218.

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Gotowi na przyszłość?

Gotowi na przyszłość?

W czasie warsztatów, które odbyły się w naszej szkole 27 maja oraz 3 i 4 czerwca w ramach lokalnych aktywności związanych z realizacją projektu „NEXT - young NEET's shaping expectations for the future of Europe" młodzież z klas III analizowała zarówno wyzwania, z jakimi przyjdzie jej się wkrótce...

Orientalistki wybiegały srebro!

Orientalistki wybiegały srebro!

W poniedziałek, 10.06.2024 na terenie strzelnicy Wojskowego Klubu Sportowego „ Śląsk” we Wrocławiu odbył się Finał Dolnośląski Biegu na Orientację. Nasze dziewczęta w składzie: Oliwia Hetnar, Martyna i Maja Nikołajuk wywalczyły drużynowo srebrny medal i tytuł Vicemistrzyń Dolnego...

Podręczniki na rok szkolny 2024/2025

Podręczniki na rok szkolny 2024/2025

KLASA I Wykaz podręczników dla klas I KLASA II Wykaz podręczników dla klas II KLASA III Wykaz podręczników do klasy III KLASA IV Wykaz podręczników dla klas IV