Muzyczne pasje Wiktorii

Muzyczne pasje Wiktorii

Wiktoria Eliaszewicz jest uczennicą klasy I o profilu humanistycznym. Może pochwalić się ogromnym talentem muzycznym, śpiewa, komponuje, pisze teksty. Jej autorską kolędę ” ,,Śpij nam Dziecino, śpij” mogliśmy usłyszeć na świątecznej uroczystości 22 grudnia. Także do niej należą sukcesy na organizowanych przez Powiatowe Centrum Edukacji i Kształcenia Kadr: I Przeglądzie Piosenek Świątecznych w Języku Angielskim oraz II Powiatowym Konkursie Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świąteczno-Noworocznych. Wiktoria ma za sobą wiele zwycięstw w muzycznych wydarzeniach. Tylko w tym roku brała udział aż w 35 różnych konkursach, przeglądach i festiwalach.

Co ciekawe, Wiktoria ma w repertuarze utwory o bardzo różnorodnym charakterze. Jej zdolności wokalne pozwalają na interpretację zarówno piosenek refleksyjnych, nostalgicznych, jak też o rockowym brzmieniu. Ostatnio w szkole mogliśmy usłyszeć jej wersję „Give in to me” M. Jacksona. W listopadzie Wiktoria brała udział w Międzyszkolnym Konkursie Piosenki im. Alojzego Zielińskiego o zasięgu wojewódzkim, który odbył się w Snowidzy, gdzie zdobyła II miejsce. Konkurs był pod patronatem marszałek Sejmu Elżbiety Witek, a informacje i zdjęcia z konkursu zostały opublikowane na stronie Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej.

Także w listopadzie zaśpiewała w Regionalnym Festiwalu Piosenki Żołnierskiej i Marszowej ,,Równy Krok” w Kłomnicach i znów zdobyła I miejsce. II miejscem zakończył się udział naszej Licealistki na XXIII Festiwalu Pieśni Polskiej Niepodległej w Nysie.

W grudniu, oprócz występów w Teatrze Starym Wiktoria zdobyła I miejsce w finale Ogólnopolskiego Mikołajkowego Konkursu Kolęd i Pastorałek w Ustroniu. Jury zachwyciła jej autorska kolęda ,,Śpij nam Dziecino, śpij” oraz ,,Gore Gwiazda”.

Wiktorii gratulujemy tak wielu sukcesów!

Kibicujemy dalszym i cieszymy się, że do dużego grona utalentowanych muzycznie uczennic i uczniów, w tym także tworzących nasz szkolny chór „Synkopa 2” – dołączyła Wiktoria Eliaszewicz.

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Sukcesy w lekkiej atletyce

Sukcesy w lekkiej atletyce

26 września w Oleśnicy odbył się Finał Dolnośląski Licealiady Młodzieży w Lekkiej Atletyce. W zawodach wzięły udział obie reprezentacje naszej szkoły. Bardzo duża liczba szkół, która zgłosiła się do zawodów (25 ekip żeńskich i 27 męskich) podniosła poziom rywalizacji, ale również spowodowała...

Klasy IV a i IV c na Dolnośląskim Festiwalu Nauki

Klasy IV a i IV c na Dolnośląskim Festiwalu Nauki

We Wrocławiu rozpoczął się XXVI Dolnośląski Festiwal Nauki. Tegorocznym hasłem przewodnim jest "Nauka porusza". I choć nasza, regionalna edycja dopiero za miesiąc, to tradycyjnie wybraliśmy się do stolicy Dolnego Śląska po potężny łyk wiedzy. 18 września klasa IV a wraz z wychowawczynią...

O wodzie, która jest źródłem życia

O wodzie, która jest źródłem życia

Woda, źródło życia, czy zastanawiamy się, skąd się bierze, kiedy odkręcamy kran, czy myślimy, że jest nigdy nam jej nie zabraknie, czy wiemy, jak ją użytkować, żeby wystarczyła dla przyszłych pokoleń? 15 września klasa IIc wraz z paniami: Karoliną Jarząbek i Barbarą Jusypenko miała kilkugodzinne...