Muzyczne pasje Wiktorii

Muzyczne pasje Wiktorii

Wiktoria Eliaszewicz jest uczennicą klasy I o profilu humanistycznym. Może pochwalić się ogromnym talentem muzycznym, śpiewa, komponuje, pisze teksty. Jej autorską kolędę ” ,,Śpij nam Dziecino, śpij” mogliśmy usłyszeć na świątecznej uroczystości 22 grudnia. Także do niej należą sukcesy na organizowanych przez Powiatowe Centrum Edukacji i Kształcenia Kadr: I Przeglądzie Piosenek Świątecznych w Języku Angielskim oraz II Powiatowym Konkursie Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świąteczno-Noworocznych. Wiktoria ma za sobą wiele zwycięstw w muzycznych wydarzeniach. Tylko w tym roku brała udział aż w 35 różnych konkursach, przeglądach i festiwalach.

Co ciekawe, Wiktoria ma w repertuarze utwory o bardzo różnorodnym charakterze. Jej zdolności wokalne pozwalają na interpretację zarówno piosenek refleksyjnych, nostalgicznych, jak też o rockowym brzmieniu. Ostatnio w szkole mogliśmy usłyszeć jej wersję „Give in to me” M. Jacksona. W listopadzie Wiktoria brała udział w Międzyszkolnym Konkursie Piosenki im. Alojzego Zielińskiego o zasięgu wojewódzkim, który odbył się w Snowidzy, gdzie zdobyła II miejsce. Konkurs był pod patronatem marszałek Sejmu Elżbiety Witek, a informacje i zdjęcia z konkursu zostały opublikowane na stronie Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej.

Także w listopadzie zaśpiewała w Regionalnym Festiwalu Piosenki Żołnierskiej i Marszowej ,,Równy Krok” w Kłomnicach i znów zdobyła I miejsce. II miejscem zakończył się udział naszej Licealistki na XXIII Festiwalu Pieśni Polskiej Niepodległej w Nysie.

W grudniu, oprócz występów w Teatrze Starym Wiktoria zdobyła I miejsce w finale Ogólnopolskiego Mikołajkowego Konkursu Kolęd i Pastorałek w Ustroniu. Jury zachwyciła jej autorska kolęda ,,Śpij nam Dziecino, śpij” oraz ,,Gore Gwiazda”.

Wiktorii gratulujemy tak wielu sukcesów!

Kibicujemy dalszym i cieszymy się, że do dużego grona utalentowanych muzycznie uczennic i uczniów, w tym także tworzących nasz szkolny chór „Synkopa 2” – dołączyła Wiktoria Eliaszewicz.

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Herma św. Doroty. Wizyta klasy IB w Muzeum Narodowym we Wrocławiu

Herma św. Doroty. Wizyta klasy IB w Muzeum Narodowym we Wrocławiu

We wtorek, 27 lutego wybraliśmy się na wycieczkę do Wrocławia wraz z naszą wychowawczynią, panią Barbarą Ostaszewską i panią Małgorzatą Pędlowską. Wyjazd był kontynuacją naszej wcześniejszej wizyty w Panoramie Racławickiej. Tym razem odwiedziliśmy Muzeum Narodowe. Już sam jego gmach wybudowany w...

Jan Kozioł i Dominik Lech – Mistrzami tenisa!

Jan Kozioł i Dominik Lech - Mistrzami tenisa!

Z znów mamy powód do dumy. Niedawno świętowaliśmy zwycięstwo naszych dziewcząt w tenisie stołowym, a tu kolejny sukces... tym razem Mistrzami zostali Jan Kozioł z kl. II d oraz Dominik Lech z kl. I c. 26 lutego w sali II LO odbyły się Mistrzostwa Powiatu w tenisie stołowym chłopców. Nasi...

Ważny temat – depresja!

Ważny temat - depresja!

W piątek, 23 lutego 2024 r. na zaproszenie Wojewódzkiego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych młodzież z naszego liceum pod opieką pani pedagog Moniki Filipiak brała udział w obchodach Ogólnopolskiego Dnia Walki z Depresją. To kolejny raz kiedy mogliśmy wziąć udział w tym ważnym...