Muzyczne pasje Wiktorii

Muzyczne pasje Wiktorii

Wiktoria Eliaszewicz jest uczennicą klasy I o profilu humanistycznym. Może pochwalić się ogromnym talentem muzycznym, śpiewa, komponuje, pisze teksty. Jej autorską kolędę ” ,,Śpij nam Dziecino, śpij” mogliśmy usłyszeć na świątecznej uroczystości 22 grudnia. Także do niej należą sukcesy na organizowanych przez Powiatowe Centrum Edukacji i Kształcenia Kadr: I Przeglądzie Piosenek Świątecznych w Języku Angielskim oraz II Powiatowym Konkursie Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świąteczno-Noworocznych. Wiktoria ma za sobą wiele zwycięstw w muzycznych wydarzeniach. Tylko w tym roku brała udział aż w 35 różnych konkursach, przeglądach i festiwalach.

Co ciekawe, Wiktoria ma w repertuarze utwory o bardzo różnorodnym charakterze. Jej zdolności wokalne pozwalają na interpretację zarówno piosenek refleksyjnych, nostalgicznych, jak też o rockowym brzmieniu. Ostatnio w szkole mogliśmy usłyszeć jej wersję „Give in to me” M. Jacksona. W listopadzie Wiktoria brała udział w Międzyszkolnym Konkursie Piosenki im. Alojzego Zielińskiego o zasięgu wojewódzkim, który odbył się w Snowidzy, gdzie zdobyła II miejsce. Konkurs był pod patronatem marszałek Sejmu Elżbiety Witek, a informacje i zdjęcia z konkursu zostały opublikowane na stronie Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej.

Także w listopadzie zaśpiewała w Regionalnym Festiwalu Piosenki Żołnierskiej i Marszowej ,,Równy Krok” w Kłomnicach i znów zdobyła I miejsce. II miejscem zakończył się udział naszej Licealistki na XXIII Festiwalu Pieśni Polskiej Niepodległej w Nysie.

W grudniu, oprócz występów w Teatrze Starym Wiktoria zdobyła I miejsce w finale Ogólnopolskiego Mikołajkowego Konkursu Kolęd i Pastorałek w Ustroniu. Jury zachwyciła jej autorska kolęda ,,Śpij nam Dziecino, śpij” oraz ,,Gore Gwiazda”.

Wiktorii gratulujemy tak wielu sukcesów!

Kibicujemy dalszym i cieszymy się, że do dużego grona utalentowanych muzycznie uczennic i uczniów, w tym także tworzących nasz szkolny chór „Synkopa 2” – dołączyła Wiktoria Eliaszewicz.

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Wyniki rekrutacji do klas I. Gratulujemy i witamy!

Wyniki rekrutacji do klas I. Gratulujemy i witamy!

Poniżej publikujemy listy zakwalifikowanych do klas I w roku szkolnym 2024/25. Bardzo prosimy o stawienie się w szkole z oryginałami dokumentów (świadectwo i wynik egzaminu ósmoklasisty) - celem potwierdzenia woli uczenia się w I LO. Listy zakwalifikowanych do poszczególnych klas: I...

Piękny koniec roku i początek wakacji!

Piękny koniec roku i początek wakacji!

W wakacyjno-letnich nastrojach pożegnaliśmy rok szkolny 2023/2024. Zaliczyć możemy go do udanych z wielu powodów. Zrealizowaliśmy to, co zaplanowaliśmy, a nawet więcej. Odnieśliśmy wiele sukcesów, tych indywidualnych i tych zespołowych. Jako szkoła mamy wiele powodów do radości i dumy, co...

Nasze siatkarki szóste na Dolnym Śląsku!

Nasze siatkarki szóste na Dolnym Śląsku!

W ubiegłym tygodniu zakończyły się rozpoczęte 15 maja rozgrywki szkół średnich w siatkówce plażowej dziewcząt. Nasze siatkarki nie miały sobie równych na szczeblu powiatowym i pewnie awansowały do odbywających się w Kamiennej Górze Finałów Strefy Jeleniogórskiej. Kamiennogórski turniej nasze...