Muzyczne pasje Wiktorii

Muzyczne pasje Wiktorii

Wiktoria Eliaszewicz jest uczennicą klasy I o profilu humanistycznym. Może pochwalić się ogromnym talentem muzycznym, śpiewa, komponuje, pisze teksty. Jej autorską kolędę ” ,,Śpij nam Dziecino, śpij” mogliśmy usłyszeć na świątecznej uroczystości 22 grudnia. Także do niej należą sukcesy na organizowanych przez Powiatowe Centrum Edukacji i Kształcenia Kadr: I Przeglądzie Piosenek Świątecznych w Języku Angielskim oraz II Powiatowym Konkursie Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świąteczno-Noworocznych. Wiktoria ma za sobą wiele zwycięstw w muzycznych wydarzeniach. Tylko w tym roku brała udział aż w 35 różnych konkursach, przeglądach i festiwalach.

Co ciekawe, Wiktoria ma w repertuarze utwory o bardzo różnorodnym charakterze. Jej zdolności wokalne pozwalają na interpretację zarówno piosenek refleksyjnych, nostalgicznych, jak też o rockowym brzmieniu. Ostatnio w szkole mogliśmy usłyszeć jej wersję „Give in to me” M. Jacksona. W listopadzie Wiktoria brała udział w Międzyszkolnym Konkursie Piosenki im. Alojzego Zielińskiego o zasięgu wojewódzkim, który odbył się w Snowidzy, gdzie zdobyła II miejsce. Konkurs był pod patronatem marszałek Sejmu Elżbiety Witek, a informacje i zdjęcia z konkursu zostały opublikowane na stronie Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej.

Także w listopadzie zaśpiewała w Regionalnym Festiwalu Piosenki Żołnierskiej i Marszowej ,,Równy Krok” w Kłomnicach i znów zdobyła I miejsce. II miejscem zakończył się udział naszej Licealistki na XXIII Festiwalu Pieśni Polskiej Niepodległej w Nysie.

W grudniu, oprócz występów w Teatrze Starym Wiktoria zdobyła I miejsce w finale Ogólnopolskiego Mikołajkowego Konkursu Kolęd i Pastorałek w Ustroniu. Jury zachwyciła jej autorska kolęda ,,Śpij nam Dziecino, śpij” oraz ,,Gore Gwiazda”.

Wiktorii gratulujemy tak wielu sukcesów!

Kibicujemy dalszym i cieszymy się, że do dużego grona utalentowanych muzycznie uczennic i uczniów, w tym także tworzących nasz szkolny chór „Synkopa 2” – dołączyła Wiktoria Eliaszewicz.

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Nasi Pływacy najlepsi w Strefie Jeleniogórskiej!

Nasi Pływacy najlepsi w Strefie Jeleniogórskiej!

Dnia 30 stycznia 2023 roku na krytej pływalni w Kamiennej Górze odbył się Finał Strefy Jeleniogórskiej w pływaniu drużynowym w ramach Licealiady. Jak co roku, nasi pływacy nie zawiedli!   W klasyfikacji generalnej, na którą składały się starty indywidualne oraz wynik sztafety...

Chemia i fizyka na Politechnice Wrocławskiej

Chemia i fizyka na Politechnice Wrocławskiej

Realizujemy zapisy porozumienia z Politechniką Wrocławską, zgodnie z którym już od wielu lat uczestniczymy w specjalnie organizowanych warsztatach, laboratoriach i wykładach prowadzonych przez pracowników naukowych uczelni. W poprzednich latach skupiliśmy się na matematyce i chemii, w tym roku...

Żegnamy Pana Czesława Maślickiego

Żegnamy Pana Czesława Maślickiego

Ze smutkiem przekazujemy wiadomość o śmierci Pana Czesława Maślickiego, nauczyciela wychowania fizycznego i przysposobienia obronnego w naszym liceum w latach 1964-1986. Był nie tylko niestrudzonym propagatorem sportu szkolnego, ale także autorem sukcesów reprezentacji liceum w siatkówce...