Michał „Odkrywa Kanadę”

Michał „Odkrywa Kanadę”

Michał Silski z klasy III c może pochwalić się ogromnym sukcesem. Po zaciętych półfinałach ogólnopolskiego konkursu „Discover Canada”, które odbyły się 8 grudnia na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu przeszedł do finałowej dwunastki.

„Celem Konkursu Wiedzy o Kanadzie jest nie tylko doskonalenie umiejętności językowych uczniów, lecz przede wszystkim poszerzanie ich horyzontów kulturowych poprzez zachęcanie do studiowania kanadyjskiej kultury, historii, geografii i polityki w kontekście szeroko rozumianej problematyki różnorodności.”. Co szczególnie zachęciło Michała do udziału w tym Konkursie?

Sam przyznaje, że wydawał mu się interesujący temat, więc postanowił poświęcić mu więcej uwagi. Przeszedł z powodzeniem eliminacje szkolne i znalazł się w gronie 50 najlepszych w Polsce. W trakcie półfinału w Sosnowcu musiał zmierzyć się z testem oraz napisać esej. Oczywiście wszystko w języku angielskim.

„Pytania testowe były głównie na temat ogólnej kultury i historii Kanady. Zakres wiadomości był naprawdę szeroki: od malarstwa, przez historię mniejszości etnicznych, na obecnej popkulturze kończąc. Esej napisałem na temat wpływu spółki Kompania Zatoki Hudsona na rozwój i stan dzisiejszy Kanady jako państwa. Ten temat akurat wydawał mi się najciekawszy w trakcie nauki na konkurs, więc cieszę się, że został wylosowany” – wyjaśnia Michał.

Teraz czas przygotowań do ścisłego finału, który prawdopodobnie nastąpi wiosną. Trzymamy kciuki, tym bardziej, że nagrodą w „Discover Canada”, oprócz pieniędzy jest także indeks na filologię angielską na Uniwersytecie Śląskim. My pamiętamy sukces naszej uczennicy w tym konkursie w roku 2019.

Gratulujemy Michałowi oraz nauczycielce języka angielskiego, pani Katarzynie Cieślak-Ostrowskiej.

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Gotowi na przyszłość?

Gotowi na przyszłość?

W czasie warsztatów, które odbyły się w naszej szkole 27 maja oraz 3 i 4 czerwca w ramach lokalnych aktywności związanych z realizacją projektu „NEXT - young NEET's shaping expectations for the future of Europe" młodzież z klas III analizowała zarówno wyzwania, z jakimi przyjdzie jej się wkrótce...

Orientalistki wybiegały srebro!

Orientalistki wybiegały srebro!

W poniedziałek, 10.06.2024 na terenie strzelnicy Wojskowego Klubu Sportowego „ Śląsk” we Wrocławiu odbył się Finał Dolnośląski Biegu na Orientację. Nasze dziewczęta w składzie: Oliwia Hetnar, Martyna i Maja Nikołajuk wywalczyły drużynowo srebrny medal i tytuł Vicemistrzyń Dolnego...

Podręczniki na rok szkolny 2024/2025

Podręczniki na rok szkolny 2024/2025

KLASA I Wykaz podręczników dla klas I KLASA II Wykaz podręczników dla klas II KLASA III Wykaz podręczników do klasy III KLASA IV Wykaz podręczników dla klas IV