Michał „Odkrywa Kanadę”

Michał „Odkrywa Kanadę”

Michał Silski z klasy III c może pochwalić się ogromnym sukcesem. Po zaciętych półfinałach ogólnopolskiego konkursu „Discover Canada”, które odbyły się 8 grudnia na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu przeszedł do finałowej dwunastki.

„Celem Konkursu Wiedzy o Kanadzie jest nie tylko doskonalenie umiejętności językowych uczniów, lecz przede wszystkim poszerzanie ich horyzontów kulturowych poprzez zachęcanie do studiowania kanadyjskiej kultury, historii, geografii i polityki w kontekście szeroko rozumianej problematyki różnorodności.”. Co szczególnie zachęciło Michała do udziału w tym Konkursie?

Sam przyznaje, że wydawał mu się interesujący temat, więc postanowił poświęcić mu więcej uwagi. Przeszedł z powodzeniem eliminacje szkolne i znalazł się w gronie 50 najlepszych w Polsce. W trakcie półfinału w Sosnowcu musiał zmierzyć się z testem oraz napisać esej. Oczywiście wszystko w języku angielskim.

„Pytania testowe były głównie na temat ogólnej kultury i historii Kanady. Zakres wiadomości był naprawdę szeroki: od malarstwa, przez historię mniejszości etnicznych, na obecnej popkulturze kończąc. Esej napisałem na temat wpływu spółki Kompania Zatoki Hudsona na rozwój i stan dzisiejszy Kanady jako państwa. Ten temat akurat wydawał mi się najciekawszy w trakcie nauki na konkurs, więc cieszę się, że został wylosowany” – wyjaśnia Michał.

Teraz czas przygotowań do ścisłego finału, który prawdopodobnie nastąpi wiosną. Trzymamy kciuki, tym bardziej, że nagrodą w „Discover Canada”, oprócz pieniędzy jest także indeks na filologię angielską na Uniwersytecie Śląskim. My pamiętamy sukces naszej uczennicy w tym konkursie w roku 2019.

Gratulujemy Michałowi oraz nauczycielce języka angielskiego, pani Katarzynie Cieślak-Ostrowskiej.

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Herma św. Doroty. Wizyta klasy IB w Muzeum Narodowym we Wrocławiu

Herma św. Doroty. Wizyta klasy IB w Muzeum Narodowym we Wrocławiu

We wtorek, 27 lutego wybraliśmy się na wycieczkę do Wrocławia wraz z naszą wychowawczynią, panią Barbarą Ostaszewską i panią Małgorzatą Pędlowską. Wyjazd był kontynuacją naszej wcześniejszej wizyty w Panoramie Racławickiej. Tym razem odwiedziliśmy Muzeum Narodowe. Już sam jego gmach wybudowany w...

Jan Kozioł i Dominik Lech – Mistrzami tenisa!

Jan Kozioł i Dominik Lech - Mistrzami tenisa!

Z znów mamy powód do dumy. Niedawno świętowaliśmy zwycięstwo naszych dziewcząt w tenisie stołowym, a tu kolejny sukces... tym razem Mistrzami zostali Jan Kozioł z kl. II d oraz Dominik Lech z kl. I c. 26 lutego w sali II LO odbyły się Mistrzostwa Powiatu w tenisie stołowym chłopców. Nasi...

Ważny temat – depresja!

Ważny temat - depresja!

W piątek, 23 lutego 2024 r. na zaproszenie Wojewódzkiego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych młodzież z naszego liceum pod opieką pani pedagog Moniki Filipiak brała udział w obchodach Ogólnopolskiego Dnia Walki z Depresją. To kolejny raz kiedy mogliśmy wziąć udział w tym ważnym...