Michał „Odkrywa Kanadę”

Michał „Odkrywa Kanadę”

Michał Silski z klasy III c może pochwalić się ogromnym sukcesem. Po zaciętych półfinałach ogólnopolskiego konkursu „Discover Canada”, które odbyły się 8 grudnia na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu przeszedł do finałowej dwunastki.

„Celem Konkursu Wiedzy o Kanadzie jest nie tylko doskonalenie umiejętności językowych uczniów, lecz przede wszystkim poszerzanie ich horyzontów kulturowych poprzez zachęcanie do studiowania kanadyjskiej kultury, historii, geografii i polityki w kontekście szeroko rozumianej problematyki różnorodności.”. Co szczególnie zachęciło Michała do udziału w tym Konkursie?

Sam przyznaje, że wydawał mu się interesujący temat, więc postanowił poświęcić mu więcej uwagi. Przeszedł z powodzeniem eliminacje szkolne i znalazł się w gronie 50 najlepszych w Polsce. W trakcie półfinału w Sosnowcu musiał zmierzyć się z testem oraz napisać esej. Oczywiście wszystko w języku angielskim.

„Pytania testowe były głównie na temat ogólnej kultury i historii Kanady. Zakres wiadomości był naprawdę szeroki: od malarstwa, przez historię mniejszości etnicznych, na obecnej popkulturze kończąc. Esej napisałem na temat wpływu spółki Kompania Zatoki Hudsona na rozwój i stan dzisiejszy Kanady jako państwa. Ten temat akurat wydawał mi się najciekawszy w trakcie nauki na konkurs, więc cieszę się, że został wylosowany” – wyjaśnia Michał.

Teraz czas przygotowań do ścisłego finału, który prawdopodobnie nastąpi wiosną. Trzymamy kciuki, tym bardziej, że nagrodą w „Discover Canada”, oprócz pieniędzy jest także indeks na filologię angielską na Uniwersytecie Śląskim. My pamiętamy sukces naszej uczennicy w tym konkursie w roku 2019.

Gratulujemy Michałowi oraz nauczycielce języka angielskiego, pani Katarzynie Cieślak-Ostrowskiej.

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Sukcesy w lekkiej atletyce

Sukcesy w lekkiej atletyce

26 września w Oleśnicy odbył się Finał Dolnośląski Licealiady Młodzieży w Lekkiej Atletyce. W zawodach wzięły udział obie reprezentacje naszej szkoły. Bardzo duża liczba szkół, która zgłosiła się do zawodów (25 ekip żeńskich i 27 męskich) podniosła poziom rywalizacji, ale również spowodowała...

Klasy IV a i IV c na Dolnośląskim Festiwalu Nauki

Klasy IV a i IV c na Dolnośląskim Festiwalu Nauki

We Wrocławiu rozpoczął się XXVI Dolnośląski Festiwal Nauki. Tegorocznym hasłem przewodnim jest "Nauka porusza". I choć nasza, regionalna edycja dopiero za miesiąc, to tradycyjnie wybraliśmy się do stolicy Dolnego Śląska po potężny łyk wiedzy. 18 września klasa IV a wraz z wychowawczynią...

O wodzie, która jest źródłem życia

O wodzie, która jest źródłem życia

Woda, źródło życia, czy zastanawiamy się, skąd się bierze, kiedy odkręcamy kran, czy myślimy, że jest nigdy nam jej nie zabraknie, czy wiemy, jak ją użytkować, żeby wystarczyła dla przyszłych pokoleń? 15 września klasa IIc wraz z paniami: Karoliną Jarząbek i Barbarą Jusypenko miała kilkugodzinne...