Lingua et musica – czyli „wisienka na torcie”

Lingua et musica – czyli „wisienka na torcie”

Ostatnim akcentem Dnia Języków Obcych był tradycyjny konkurs muzyczny „Lingua et Musica”, którego celem jest pokazanie zarówno talentów scenicznych, ale też umiejętności lingwistycznych. I choć zazwyczaj króluje język angielski, to w tym roku mogliśmy posłuchać także wykonań w języku włoskim, francuskim, koreańskim i, co bardzo nas ucieszyło – ukraińskim, a nawet w interesującym miksie językowym.

Organizatorką kunkursu była pani Magdalena Zientara, która do jury zaprosiła panią Aleksandrę Sozańską-Kut (wokalistkę i nauczycielkę śpiewu) i panią Katarzynę Ziębę (Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu w Starostwie Powiatowym w Bolesławcu).

Przed jury oraz licznie zgromadzoną publicznością wystąpiło aż 16 wykonawców, w tym dwa zespoły. Zarówno repertuar, jak i charakter występów różniły się i wszyscy prezentowali bardzo wysoki poziom. Atmosferę w sali rozgrzał zabawny i wielojęzyczny popis Jakuba Mareckiego z klasy I C, któremu towarzyszyła grupa z języka niemieckiego. Swoim wykonaniem utworu „Tanzen” z repertuaru Verki Serduchka (z Ukrainy) uwolnił potencjał zwierzęcia scenicznego i porwał publiczność, kradnąc tym samym show. Gratulujemy!

Ostatecznie jury ogłosiło wyniki i tak zwyciężczynią konkursu została Milena Uznańska za brawurowe wykonanie szlagieru Steviego Wondera „Don’t you worry bout a thing”, II miejsce przypadło ex equo Amelii Kopeć, Mai Wojtowicz i Kamilowi Gałce,  trzecie Justynie Pankowskiej.

Dla publiczności konkurs „Lingua et musica” był ucztą, „wisienką na torcie” Dni Języków Obcych! Cieszymy się z obecności kamer Bolesławieckiej Szkoły Filmowej, bo całe wydarzenie zostało nagrane i na pewno będziemy mogli je zobaczyć raz jeszcze.

Za te wszystkie emocje serdecznie dziękujemy Wszystkim Wykonawcom, Jury oraz panu Damianowi Dziedziulowi (koordynatorowi), pani Magdalenie Zientarze i wszystkim nauczycielom języków obcych w naszej szkole.

zapraszamy do galerii zdjęć z konkursu

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Klasy IV a i IV c na Dolnośląskim Festiwalu Nauki

Klasy IV a i IV c na Dolnośląskim Festiwalu Nauki

We Wrocławiu rozpoczął się XXVI Dolnośląski Festiwal Nauki. Tegorocznym hasłem przewodnim jest "Nauka porusza". I choć nasza, regionalna edycja dopiero za miesiąc, to tradycyjnie wybraliśmy się do stolicy Dolnego Śląska po potężny łyk wiedzy. 18 września klasa IV a wraz z wychowawczynią...

O wodzie, która jest źródłem życia

O wodzie, która jest źródłem życia

Woda, źródło życia, czy zastanawiamy się, skąd się bierze, kiedy odkręcamy kran, czy myślimy, że jest nigdy nam jej nie zabraknie, czy wiemy, jak ją użytkować, żeby wystarczyła dla przyszłych pokoleń? 15 września klasa IIc wraz z paniami: Karoliną Jarząbek i Barbarą Jusypenko miała kilkugodzinne...

Każda złotówka to szansa na sukces – wesprzyjmy wyjazd Franka Nowaka z kl. I a na World Robot Olympiad

Każda złotówka to szansa na sukces - wesprzyjmy wyjazd Franka Nowaka z kl. I a na World Robot Olympiad

Do grona uczniów klas I dołączył w tym roku Franciszek Nowak (klasy 1A), który ma na swoim koncie ogromny sukces. Wraz z młodszym kolegą Jakubem Walkowiakiem (uczniem 7 klasy w Masters Academy we Lwówku) pod opieką trenera, pana Pawła Niemca w czerwcu tego roku wzięli udział w Polskiej edycji...