Lingua et musica – czyli „wisienka na torcie”

Lingua et musica – czyli „wisienka na torcie”

Ostatnim akcentem Dnia Języków Obcych był tradycyjny konkurs muzyczny „Lingua et Musica”, którego celem jest pokazanie zarówno talentów scenicznych, ale też umiejętności lingwistycznych. I choć zazwyczaj króluje język angielski, to w tym roku mogliśmy posłuchać także wykonań w języku włoskim, francuskim, koreańskim i, co bardzo nas ucieszyło – ukraińskim, a nawet w interesującym miksie językowym.

Organizatorką kunkursu była pani Magdalena Zientara, która do jury zaprosiła panią Aleksandrę Sozańską-Kut (wokalistkę i nauczycielkę śpiewu) i panią Katarzynę Ziębę (Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu w Starostwie Powiatowym w Bolesławcu).

Przed jury oraz licznie zgromadzoną publicznością wystąpiło aż 16 wykonawców, w tym dwa zespoły. Zarówno repertuar, jak i charakter występów różniły się i wszyscy prezentowali bardzo wysoki poziom. Atmosferę w sali rozgrzał zabawny i wielojęzyczny popis Jakuba Mareckiego z klasy I C, któremu towarzyszyła grupa z języka niemieckiego. Swoim wykonaniem utworu „Tanzen” z repertuaru Verki Serduchka (z Ukrainy) uwolnił potencjał zwierzęcia scenicznego i porwał publiczność, kradnąc tym samym show. Gratulujemy!

Ostatecznie jury ogłosiło wyniki i tak zwyciężczynią konkursu została Milena Uznańska za brawurowe wykonanie szlagieru Steviego Wondera „Don’t you worry bout a thing”, II miejsce przypadło ex equo Amelii Kopeć, Mai Wojtowicz i Kamilowi Gałce,  trzecie Justynie Pankowskiej.

Dla publiczności konkurs „Lingua et musica” był ucztą, „wisienką na torcie” Dni Języków Obcych! Cieszymy się z obecności kamer Bolesławieckiej Szkoły Filmowej, bo całe wydarzenie zostało nagrane i na pewno będziemy mogli je zobaczyć raz jeszcze.

Za te wszystkie emocje serdecznie dziękujemy Wszystkim Wykonawcom, Jury oraz panu Damianowi Dziedziulowi (koordynatorowi), pani Magdalenie Zientarze i wszystkim nauczycielom języków obcych w naszej szkole.

zapraszamy do galerii zdjęć z konkursu

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Zuzanna Miśta i Marcelina Sikorzyńska Mistrzyniami Powiatu

Zuzanna Miśta i Marcelina Sikorzyńska Mistrzyniami Powiatu

W poniedziałek, 19 marca na auli II LO  rozegrane zostały Mistrzostwa Powiatu w tenisie stołowym. Nasze dziewczęta  Zuzanna Miśta (z kl. II d)  i Marcelina Sikorzyńska ( z II c)  pewnie wygrały swoje mecze, zdobywając tytuł Mistrzyń Powiatu Bolesławieckiego. Nasze Mistrzynie będę...

Kryminał to za mało. Spotkanie autorskie ze Sławkiem Gortychem.

Kryminał to za mało. Spotkanie autorskie ze Sławkiem Gortychem.

Nazywanie jego powieści kryminalnymi wydaje się być pewnym uproszczeniem. Co by nie mówić- mamy tu zagadkowe przestępstwa, bohaterów dążących do rozwiązania bardzo zagmatwanych spraw, nagłe zwroty akcji, ślepe uliczki błędnych wniosków. Ale to tylko wierzchołek góry, chciałoby się powiedzieć...

Oglądać i rozumieć – o sztuce przekładu w filmach

Oglądać i rozumieć - o sztuce przekładu w filmach

Wszyscy lub prawie wszyscy oglądamy filmy, choć w dzisiejszych czasach często są to seriale, które "przykuwają" naszą uwagę i nas samych do ekranów. Większość z nich to produkcje anglojęzyczne, które są tłumaczone, z lepszym lub gorszym skutkiem. O trudnej sztuce translacji, typowych błędach...