Lingua et musica – czyli „wisienka na torcie”

Lingua et musica – czyli „wisienka na torcie”

Ostatnim akcentem Dnia Języków Obcych był tradycyjny konkurs muzyczny „Lingua et Musica”, którego celem jest pokazanie zarówno talentów scenicznych, ale też umiejętności lingwistycznych. I choć zazwyczaj króluje język angielski, to w tym roku mogliśmy posłuchać także wykonań w języku włoskim, francuskim, koreańskim i, co bardzo nas ucieszyło – ukraińskim, a nawet w interesującym miksie językowym.

Organizatorką kunkursu była pani Magdalena Zientara, która do jury zaprosiła panią Aleksandrę Sozańską-Kut (wokalistkę i nauczycielkę śpiewu) i panią Katarzynę Ziębę (Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu w Starostwie Powiatowym w Bolesławcu).

Przed jury oraz licznie zgromadzoną publicznością wystąpiło aż 16 wykonawców, w tym dwa zespoły. Zarówno repertuar, jak i charakter występów różniły się i wszyscy prezentowali bardzo wysoki poziom. Atmosferę w sali rozgrzał zabawny i wielojęzyczny popis Jakuba Mareckiego z klasy I C, któremu towarzyszyła grupa z języka niemieckiego. Swoim wykonaniem utworu „Tanzen” z repertuaru Verki Serduchka (z Ukrainy) uwolnił potencjał zwierzęcia scenicznego i porwał publiczność, kradnąc tym samym show. Gratulujemy!

Ostatecznie jury ogłosiło wyniki i tak zwyciężczynią konkursu została Milena Uznańska za brawurowe wykonanie szlagieru Steviego Wondera „Don’t you worry bout a thing”, II miejsce przypadło ex equo Amelii Kopeć, Mai Wojtowicz i Kamilowi Gałce,  trzecie Justynie Pankowskiej.

Dla publiczności konkurs „Lingua et musica” był ucztą, „wisienką na torcie” Dni Języków Obcych! Cieszymy się z obecności kamer Bolesławieckiej Szkoły Filmowej, bo całe wydarzenie zostało nagrane i na pewno będziemy mogli je zobaczyć raz jeszcze.

Za te wszystkie emocje serdecznie dziękujemy Wszystkim Wykonawcom, Jury oraz panu Damianowi Dziedziulowi (koordynatorowi), pani Magdalenie Zientarze i wszystkim nauczycielom języków obcych w naszej szkole.

zapraszamy do galerii zdjęć z konkursu

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Gotowi na przyszłość?

Gotowi na przyszłość?

W czasie warsztatów, które odbyły się w naszej szkole 27 maja oraz 3 i 4 czerwca w ramach lokalnych aktywności związanych z realizacją projektu „NEXT - young NEET's shaping expectations for the future of Europe" młodzież z klas III analizowała zarówno wyzwania, z jakimi przyjdzie jej się wkrótce...

Orientalistki wybiegały srebro!

Orientalistki wybiegały srebro!

W poniedziałek, 10.06.2024 na terenie strzelnicy Wojskowego Klubu Sportowego „ Śląsk” we Wrocławiu odbył się Finał Dolnośląski Biegu na Orientację. Nasze dziewczęta w składzie: Oliwia Hetnar, Martyna i Maja Nikołajuk wywalczyły drużynowo srebrny medal i tytuł Vicemistrzyń Dolnego...

Podręczniki na rok szkolny 2024/2025

Podręczniki na rok szkolny 2024/2025

KLASA I Wykaz podręczników dla klas I KLASA II Wykaz podręczników dla klas II KLASA III Wykaz podręczników do klasy III KLASA IV Wykaz podręczników dla klas IV