Lingua et musica – czyli „wisienka na torcie”

Lingua et musica – czyli „wisienka na torcie”

Ostatnim akcentem Dnia Języków Obcych był tradycyjny konkurs muzyczny „Lingua et Musica”, którego celem jest pokazanie zarówno talentów scenicznych, ale też umiejętności lingwistycznych. I choć zazwyczaj króluje język angielski, to w tym roku mogliśmy posłuchać także wykonań w języku włoskim, francuskim, koreańskim i, co bardzo nas ucieszyło – ukraińskim, a nawet w interesującym miksie językowym.

Organizatorką kunkursu była pani Magdalena Zientara, która do jury zaprosiła panią Aleksandrę Sozańską-Kut (wokalistkę i nauczycielkę śpiewu) i panią Katarzynę Ziębę (Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu w Starostwie Powiatowym w Bolesławcu).

Przed jury oraz licznie zgromadzoną publicznością wystąpiło aż 16 wykonawców, w tym dwa zespoły. Zarówno repertuar, jak i charakter występów różniły się i wszyscy prezentowali bardzo wysoki poziom. Atmosferę w sali rozgrzał zabawny i wielojęzyczny popis Jakuba Mareckiego z klasy I C, któremu towarzyszyła grupa z języka niemieckiego. Swoim wykonaniem utworu „Tanzen” z repertuaru Verki Serduchka (z Ukrainy) uwolnił potencjał zwierzęcia scenicznego i porwał publiczność, kradnąc tym samym show. Gratulujemy!

Ostatecznie jury ogłosiło wyniki i tak zwyciężczynią konkursu została Milena Uznańska za brawurowe wykonanie szlagieru Steviego Wondera „Don’t you worry bout a thing”, II miejsce przypadło ex equo Amelii Kopeć, Mai Wojtowicz i Kamilowi Gałce,  trzecie Justynie Pankowskiej.

Dla publiczności konkurs „Lingua et musica” był ucztą, „wisienką na torcie” Dni Języków Obcych! Cieszymy się z obecności kamer Bolesławieckiej Szkoły Filmowej, bo całe wydarzenie zostało nagrane i na pewno będziemy mogli je zobaczyć raz jeszcze.

Za te wszystkie emocje serdecznie dziękujemy Wszystkim Wykonawcom, Jury oraz panu Damianowi Dziedziulowi (koordynatorowi), pani Magdalenie Zientarze i wszystkim nauczycielom języków obcych w naszej szkole.

zapraszamy do galerii zdjęć z konkursu

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Wiosenne rozgrywki sportowe

Wiosenne rozgrywki sportowe

21 marca postanowiliśmy świętować w sportowej atmosferze. Nauczyciele wychowania fizycznego oraz Samorząd uczniowski zaproponowali zdrową rywalizację na hali, w  szkolnych rozgrywkach sportowych, gdzie uczniowie i uczennice mierzyli się, grając w siatkówkę, koszykówkę czy nawet wyciskając...

Wakacje w USA

Wakacje w USA

Karol Blatkiewicz oraz Michał Jednoróg z kl. IIa, podopieczni pani Katarzyny Cieślak-Ostrowskiej, pokonali blisko setkę konkurentów z całej Polski i wygrali wyjazd na letni obóz Camp Raising Sun w USA! Nasi uczniowie spędzą cztery tygodnie w USA, w Red Hook,w stanie Nowy Jork, zaczynając i...

Konrad Andruchów i Wojciech Raszczuk w finale Olimpiady Lingwistyki Matematycznej

Konrad Andruchów i Wojciech Raszczuk w finale Olimpiady Lingwistyki Matematycznej

Miło nam poinformować, że Konrad Andruchów z kl.IV a i Wojciech Raszczuk z kl. III a zakwalifikowali się do eliminacji centralnych Olimpiady Lingwistyki Matematycznej. Ta niezwykle interesująca Olimpiada ma swoją długoletnią historię (od 2004 r.) i organizowana jest przez Uniwersytet Wrocławski...