Święto nas wszystkich

Święto nas wszystkich

Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole to nie tylko okazja do podziękowań i gratulacji, ale także wyróżnień, zarówno nauczycieli, jak i uczniów i absolwentów nagrodzonych Stypendium im. H.i W. Tyrankiewiczów.

Decyzją Rady Pedagogicznej największe wyróżnienie szkolne- Stypendium imienia Państwa Tyrankiewiczów otrzymały: absolwent klasy III ag – Antoni Łasica oraz Karolina Guzowska (z kl. IV a) i Justyna Grudzień (z kl. IVb). To finansowe jednorazowe stypendium wręczył przewodniczący Rady Rodziców, pan Maciej Burniak. W imieniu stypendystów we wzruszającej mowie wystąpiła Karolina Guzowska. Serdecznie gratulujemy!

Brawa i gratulacje należą się także dla Katarzyny Zawrotniak z kl. IV c za uzyskanie Stypendium Prezesa Rady Ministrów za najwyższą średnią ocen w roku szkolnym 2021/22.

Dzień Edukacji to czas na podziękowania i docenienie tych, którzy swoją pracą i zaangażowaniem w sposób szczególny budują oświatowy sukces. W tym roku Nagrodą Zarządu Powiatu Bolesławieckiego uhonorowani zostali: Dyrektor Cezary Czernatowicz oraz panie Irmina Nowak i Barbara Sobczyszyn. Gratulujemy serdecznie.

Nagrody Dyrektora Szkoły otrzymali państwo: wicedyrektor Katarzyna Żak, panie: Karolina Jarząbek, Małgorzata Szymańska, Jolanta Kawula, Małgorzata Piotrów, panowie: Marcin Sobszyszyn, Daniel Kęska, Tomasz Hoszowski, Sławomir Zimniak i Wojciech Kordasiewicz. Gratulujemy serdecznie.

Co roku także sympatycznym upominkiem honorowani są pedagodzy, którzy obchodzą jubileusz swojej pracy. Ceramiczne dzwonki trafiły do państwa: Jolanty Kawuli, Bogny Łasicy, Anny Tarnachowicz, Doroty Chrzanowskiej -Florków, księdza Artura Kapronia i Dyrektora Cezarego Czernatowicza.

Uroczystość przygotowała klasa I e pod opieką wychowawcy, pana Sławomira Zimniaka, który sam pojawił się na scenie, akompaniując Julii Wysockiej. Jak zwykle program artystyczny ubogacił szkolny chór „Synkopa2”- który wykonaniem „Gaudeamus” podkreślił doniosły charakter akademii.

Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym serdecznie gratulujemy i dziękujemy.

Karolina Guzowska

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Erasmus+ jedzie do Portugalii

Erasmus+ jedzie do Portugalii

I Liceum Ogólnokształcące już drugi rok we współpracy z pięcioma szkołami europejskimi realizuje projekt “Past Roads, Future Ways” w ramach programu Erasmus+ dla młodzieży szkolnej. Jego głównym założeniem jest poznawanie dziedzictwa lokalnego naszych partnerów z Włoch, Grecji, Hiszpanii...

Podziękowania

Podziękowania

Otrzymaliśmy bardzo piękne podziękowania od Bolesławieckiej Rady Seniorów za nasz wkład i zaangażowanie w upamiętnienie postaci pani Stefanii Tajcher, pierwszej powojennej nauczycielki i organizatorki szkolnictwa w Bolesławcu. Jest nam niezmiernie miło, że jako społeczność szkolna mogliśmy...

Klasy trzecie też kochają spektakle. „Sen srebrny Salomei” w legnickim teatrze

Klasy trzecie też kochają spektakle. "Sen srebrny Salomei" w legnickim teatrze

 Jeszcze nie opadł kurz po powrocie maturzystów z Szewców Witkacego, gdy uczniowie klas trzecich wybrali się do Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy, aby obejrzeć najnowszą adaptację wybitnego dramatu Juliusza Słowackiego. Jak widać, szkolny program edukacji teatralnej ma się bardzo...