Święto nas wszystkich

Święto nas wszystkich

Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole to nie tylko okazja do podziękowań i gratulacji, ale także wyróżnień, zarówno nauczycieli, jak i uczniów i absolwentów nagrodzonych Stypendium im. H.i W. Tyrankiewiczów.

Decyzją Rady Pedagogicznej największe wyróżnienie szkolne- Stypendium imienia Państwa Tyrankiewiczów otrzymały: absolwent klasy III ag – Antoni Łasica oraz Karolina Guzowska (z kl. IV a) i Justyna Grudzień (z kl. IVb). To finansowe jednorazowe stypendium wręczył przewodniczący Rady Rodziców, pan Maciej Burniak. W imieniu stypendystów we wzruszającej mowie wystąpiła Karolina Guzowska. Serdecznie gratulujemy!

Brawa i gratulacje należą się także dla Katarzyny Zawrotniak z kl. IV c za uzyskanie Stypendium Prezesa Rady Ministrów za najwyższą średnią ocen w roku szkolnym 2021/22.

Dzień Edukacji to czas na podziękowania i docenienie tych, którzy swoją pracą i zaangażowaniem w sposób szczególny budują oświatowy sukces. W tym roku Nagrodą Zarządu Powiatu Bolesławieckiego uhonorowani zostali: Dyrektor Cezary Czernatowicz oraz panie Irmina Nowak i Barbara Sobczyszyn. Gratulujemy serdecznie.

Nagrody Dyrektora Szkoły otrzymali państwo: wicedyrektor Katarzyna Żak, panie: Karolina Jarząbek, Małgorzata Szymańska, Jolanta Kawula, Małgorzata Piotrów, panowie: Marcin Sobszyszyn, Daniel Kęska, Tomasz Hoszowski, Sławomir Zimniak i Wojciech Kordasiewicz. Gratulujemy serdecznie.

Co roku także sympatycznym upominkiem honorowani są pedagodzy, którzy obchodzą jubileusz swojej pracy. Ceramiczne dzwonki trafiły do państwa: Jolanty Kawuli, Bogny Łasicy, Anny Tarnachowicz, Doroty Chrzanowskiej -Florków, księdza Artura Kapronia i Dyrektora Cezarego Czernatowicza.

Uroczystość przygotowała klasa I e pod opieką wychowawcy, pana Sławomira Zimniaka, który sam pojawił się na scenie, akompaniując Julii Wysockiej. Jak zwykle program artystyczny ubogacił szkolny chór „Synkopa2”- który wykonaniem „Gaudeamus” podkreślił doniosły charakter akademii.

Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym serdecznie gratulujemy i dziękujemy.

Karolina Guzowska

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Dzień Francuski – czyli „Chapeaux bas”

Dzień Francuski - czyli "Chapeaux bas"

Czapki z głów dla organizatorów tegorocznego Dnia francuskiego, czyli dla naszego I Liceum Ogólnokształcącego im. Wł. Broniewskiego i Powiatowego Centrum Edukacji i Kształcenia Kadr w Bolesławcu. Przedstawicielki dwu zaprzyjaźnionych placówek oświatowych przygotowały z tej okazji w naszej szkole...

Jakub Korzeniewicz w międzynarodowym etapie Olimpiady Lingwistyki Matematycznej!

Jakub Korzeniewicz w międzynarodowym etapie Olimpiady Lingwistyki Matematycznej!

Ogromnym sukcesem może pochwalić się  Jakub Korzeniewicz z klasy IVa, który został laureatem VII miejsca w XXII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Lingwistyki Matematycznej we Wrocławiu, tym samym zakwalifikował się do etapu międzynarodowego i będzie reprezentował Polskę, tym razem w stolicy Brazylii...

Książki za „Złotówkę”

Książki za "Złotówkę"

W dniach 07.04 - 19.04. w I LO odbywa się kiermasz książek używanych, pochodzących ze zbiorów szkolnej biblioteki. Prawie siedem tysięcy egzemplarzy czeka na nowe życie. Zapraszamy wszystkich, którzy za symboliczną złotówkę pragną kupić książkę popularnonaukową lub dzieło literatury pięknej, tym...