Nasze sukcesy!

Nasze sukcesy!

Po raz kolejny możemy pochwalić się sukcesami naszych uczennic i uczniów, w tym także absolwentów, którzy zostali uhonorowani Nagrodami i Stypendiami Starosty Bolesławieckiego. Na Gali wręczenia, która odbyła się 20 października w Teatrze Starym na scenie pojawiło się aż 16 osób wyróżnionych za wyniki w nauce i ruchu olimpijskim, a 4 osoby za osiągnięcia w sporcie.

I tak Stypendium Starosty Bolesławieckiego za wybitne wyniki w nauce (średnia 5,20 i powyżej) w roku szkolnym 2021/2022 otrzymali:

Hanna Drużga, Karolina Guzowska, Aleksandra Jopkiewicz, Patrycja Karpowicz, Wojciech Kijanka, Amelia Majda, Mikołaj Mankiewicz, Igor Markiewicz, Igor Szerszunowicz, Pola Pełka, Hanna Wierzbicka, Maja Wójtowicz, Zofia Wójtowicz, Katarzyna Zawrotniak, Wiktoria Zmaczyńska i Igor Szerszunowicz.

Nagrodę Starosty otrzymali:

Filip Burniak, Weronika Grum, Karolina Guzowska i Maciej Kozik – w uznaniu osiągnięć sportowych

oraz

Igor Szerszunowicz – jako laureat ogólnopolskiej olimpiady.

Specjalnymi nagrodami rzeczowymi uhonorowano także nasze absolwentki i absolwentów, którzy zakończyli edukację z bardzo wysoką średnią i osiągnęli sukces na egzaminie maturalnym.

Są to:

Magdalena Sudół , Natalia Kacperek, Katarzyna Ciesiółka, Piotr Siarkowski, Stanisław Pachnik i Antoni Łasica, który osiągnął najlepszy wynik na egzaminie.

Warto dodać, że zarówno Stypendia, jak i Nagrody Starosty mają wymiar finansowy, ale do rąk nagrodzonych trafiły także oryginalne statuetki autorstwa Mateusza Grobelnego oraz złote pióra z dedykacją Starosty Bolesławieckiego Tomasza Gabrysiaka.

Wszystkim wyróżnionym i nagrodzonym oraz ich rodzicom i nauczycielom – serdecznie gratulujemy.

fot. Starostwo Powiatowe w Bolesławcu

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Erasmus+ jedzie do Portugalii

Erasmus+ jedzie do Portugalii

I Liceum Ogólnokształcące już drugi rok we współpracy z pięcioma szkołami europejskimi realizuje projekt “Past Roads, Future Ways” w ramach programu Erasmus+ dla młodzieży szkolnej. Jego głównym założeniem jest poznawanie dziedzictwa lokalnego naszych partnerów z Włoch, Grecji, Hiszpanii...

Podziękowania

Podziękowania

Otrzymaliśmy bardzo piękne podziękowania od Bolesławieckiej Rady Seniorów za nasz wkład i zaangażowanie w upamiętnienie postaci pani Stefanii Tajcher, pierwszej powojennej nauczycielki i organizatorki szkolnictwa w Bolesławcu. Jest nam niezmiernie miło, że jako społeczność szkolna mogliśmy...

Klasy trzecie też kochają spektakle. „Sen srebrny Salomei” w legnickim teatrze

Klasy trzecie też kochają spektakle. "Sen srebrny Salomei" w legnickim teatrze

 Jeszcze nie opadł kurz po powrocie maturzystów z Szewców Witkacego, gdy uczniowie klas trzecich wybrali się do Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy, aby obejrzeć najnowszą adaptację wybitnego dramatu Juliusza Słowackiego. Jak widać, szkolny program edukacji teatralnej ma się bardzo...