Nasze sukcesy!

Nasze sukcesy!

Po raz kolejny możemy pochwalić się sukcesami naszych uczennic i uczniów, w tym także absolwentów, którzy zostali uhonorowani Nagrodami i Stypendiami Starosty Bolesławieckiego. Na Gali wręczenia, która odbyła się 20 października w Teatrze Starym na scenie pojawiło się aż 16 osób wyróżnionych za wyniki w nauce i ruchu olimpijskim, a 4 osoby za osiągnięcia w sporcie.

I tak Stypendium Starosty Bolesławieckiego za wybitne wyniki w nauce (średnia 5,20 i powyżej) w roku szkolnym 2021/2022 otrzymali:

Hanna Drużga, Karolina Guzowska, Aleksandra Jopkiewicz, Patrycja Karpowicz, Wojciech Kijanka, Amelia Majda, Mikołaj Mankiewicz, Igor Markiewicz, Igor Szerszunowicz, Pola Pełka, Hanna Wierzbicka, Maja Wójtowicz, Zofia Wójtowicz, Katarzyna Zawrotniak, Wiktoria Zmaczyńska i Igor Szerszunowicz.

Nagrodę Starosty otrzymali:

Filip Burniak, Weronika Grum, Karolina Guzowska i Maciej Kozik – w uznaniu osiągnięć sportowych

oraz

Igor Szerszunowicz – jako laureat ogólnopolskiej olimpiady.

Specjalnymi nagrodami rzeczowymi uhonorowano także nasze absolwentki i absolwentów, którzy zakończyli edukację z bardzo wysoką średnią i osiągnęli sukces na egzaminie maturalnym.

Są to:

Magdalena Sudół , Natalia Kacperek, Katarzyna Ciesiółka, Piotr Siarkowski, Stanisław Pachnik i Antoni Łasica, który osiągnął najlepszy wynik na egzaminie.

Warto dodać, że zarówno Stypendia, jak i Nagrody Starosty mają wymiar finansowy, ale do rąk nagrodzonych trafiły także oryginalne statuetki autorstwa Mateusza Grobelnego oraz złote pióra z dedykacją Starosty Bolesławieckiego Tomasza Gabrysiaka.

Wszystkim wyróżnionym i nagrodzonym oraz ich rodzicom i nauczycielom – serdecznie gratulujemy.

fot. Starostwo Powiatowe w Bolesławcu

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Jan Kozioł i Dominik Lech – Mistrzami tenisa!

Jan Kozioł i Dominik Lech - Mistrzami tenisa!

Z znów mamy powód do dumy. Niedawno świętowaliśmy zwycięstwo naszych dziewcząt w tenisie stołowym, a tu kolejny sukces... tym razem Mistrzami zostali Jan Kozioł z kl. II d oraz Dominik Lech z kl. I c. 26 lutego w sali II LO odbyły się Mistrzostwa Powiatu w tenisie stołowym chłopców. Nasi...

Ważny temat – depresja!

Ważny temat - depresja!

W piątek, 23 lutego 2024 r. na zaproszenie Wojewódzkiego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych młodzież z naszego liceum pod opieką pani pedagog Moniki Filipiak brała udział w obchodach Ogólnopolskiego Dnia Walki z Depresją. To kolejny raz kiedy mogliśmy wziąć udział w tym ważnym...

Zuzanna Miśta i Marcelina Sikorzyńska Mistrzyniami Powiatu

Zuzanna Miśta i Marcelina Sikorzyńska Mistrzyniami Powiatu

W poniedziałek, 19 marca na auli II LO  rozegrane zostały Mistrzostwa Powiatu w tenisie stołowym. Nasze dziewczęta  Zuzanna Miśta (z kl. II d)  i Marcelina Sikorzyńska ( z II c)  pewnie wygrały swoje mecze, zdobywając tytuł Mistrzyń Powiatu Bolesławieckiego. Nasze Mistrzynie będę...