Nasze sukcesy!

Nasze sukcesy!

Po raz kolejny możemy pochwalić się sukcesami naszych uczennic i uczniów, w tym także absolwentów, którzy zostali uhonorowani Nagrodami i Stypendiami Starosty Bolesławieckiego. Na Gali wręczenia, która odbyła się 20 października w Teatrze Starym na scenie pojawiło się aż 16 osób wyróżnionych za wyniki w nauce i ruchu olimpijskim, a 4 osoby za osiągnięcia w sporcie.

I tak Stypendium Starosty Bolesławieckiego za wybitne wyniki w nauce (średnia 5,20 i powyżej) w roku szkolnym 2021/2022 otrzymali:

Hanna Drużga, Karolina Guzowska, Aleksandra Jopkiewicz, Patrycja Karpowicz, Wojciech Kijanka, Amelia Majda, Mikołaj Mankiewicz, Igor Markiewicz, Igor Szerszunowicz, Pola Pełka, Hanna Wierzbicka, Maja Wójtowicz, Zofia Wójtowicz, Katarzyna Zawrotniak, Wiktoria Zmaczyńska i Igor Szerszunowicz.

Nagrodę Starosty otrzymali:

Filip Burniak, Weronika Grum, Karolina Guzowska i Maciej Kozik – w uznaniu osiągnięć sportowych

oraz

Igor Szerszunowicz – jako laureat ogólnopolskiej olimpiady.

Specjalnymi nagrodami rzeczowymi uhonorowano także nasze absolwentki i absolwentów, którzy zakończyli edukację z bardzo wysoką średnią i osiągnęli sukces na egzaminie maturalnym.

Są to:

Magdalena Sudół , Natalia Kacperek, Katarzyna Ciesiółka, Piotr Siarkowski, Stanisław Pachnik i Antoni Łasica, który osiągnął najlepszy wynik na egzaminie.

Warto dodać, że zarówno Stypendia, jak i Nagrody Starosty mają wymiar finansowy, ale do rąk nagrodzonych trafiły także oryginalne statuetki autorstwa Mateusza Grobelnego oraz złote pióra z dedykacją Starosty Bolesławieckiego Tomasza Gabrysiaka.

Wszystkim wyróżnionym i nagrodzonym oraz ich rodzicom i nauczycielom – serdecznie gratulujemy.

fot. Starostwo Powiatowe w Bolesławcu

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Sukcesy w lekkiej atletyce

Sukcesy w lekkiej atletyce

26 września w Oleśnicy odbył się Finał Dolnośląski Licealiady Młodzieży w Lekkiej Atletyce. W zawodach wzięły udział obie reprezentacje naszej szkoły. Bardzo duża liczba szkół, która zgłosiła się do zawodów (25 ekip żeńskich i 27 męskich) podniosła poziom rywalizacji, ale również spowodowała...

Klasy IV a i IV c na Dolnośląskim Festiwalu Nauki

Klasy IV a i IV c na Dolnośląskim Festiwalu Nauki

We Wrocławiu rozpoczął się XXVI Dolnośląski Festiwal Nauki. Tegorocznym hasłem przewodnim jest "Nauka porusza". I choć nasza, regionalna edycja dopiero za miesiąc, to tradycyjnie wybraliśmy się do stolicy Dolnego Śląska po potężny łyk wiedzy. 18 września klasa IV a wraz z wychowawczynią...

O wodzie, która jest źródłem życia

O wodzie, która jest źródłem życia

Woda, źródło życia, czy zastanawiamy się, skąd się bierze, kiedy odkręcamy kran, czy myślimy, że jest nigdy nam jej nie zabraknie, czy wiemy, jak ją użytkować, żeby wystarczyła dla przyszłych pokoleń? 15 września klasa IIc wraz z paniami: Karoliną Jarząbek i Barbarą Jusypenko miała kilkugodzinne...