Nasze sukcesy!

Nasze sukcesy!

Po raz kolejny możemy pochwalić się sukcesami naszych uczennic i uczniów, w tym także absolwentów, którzy zostali uhonorowani Nagrodami i Stypendiami Starosty Bolesławieckiego. Na Gali wręczenia, która odbyła się 20 października w Teatrze Starym na scenie pojawiło się aż 16 osób wyróżnionych za wyniki w nauce i ruchu olimpijskim, a 4 osoby za osiągnięcia w sporcie.

I tak Stypendium Starosty Bolesławieckiego za wybitne wyniki w nauce (średnia 5,20 i powyżej) w roku szkolnym 2021/2022 otrzymali:

Hanna Drużga, Karolina Guzowska, Aleksandra Jopkiewicz, Patrycja Karpowicz, Wojciech Kijanka, Amelia Majda, Mikołaj Mankiewicz, Igor Markiewicz, Igor Szerszunowicz, Pola Pełka, Hanna Wierzbicka, Maja Wójtowicz, Zofia Wójtowicz, Katarzyna Zawrotniak, Wiktoria Zmaczyńska i Igor Szerszunowicz.

Nagrodę Starosty otrzymali:

Filip Burniak, Weronika Grum, Karolina Guzowska i Maciej Kozik – w uznaniu osiągnięć sportowych

oraz

Igor Szerszunowicz – jako laureat ogólnopolskiej olimpiady.

Specjalnymi nagrodami rzeczowymi uhonorowano także nasze absolwentki i absolwentów, którzy zakończyli edukację z bardzo wysoką średnią i osiągnęli sukces na egzaminie maturalnym.

Są to:

Magdalena Sudół , Natalia Kacperek, Katarzyna Ciesiółka, Piotr Siarkowski, Stanisław Pachnik i Antoni Łasica, który osiągnął najlepszy wynik na egzaminie.

Warto dodać, że zarówno Stypendia, jak i Nagrody Starosty mają wymiar finansowy, ale do rąk nagrodzonych trafiły także oryginalne statuetki autorstwa Mateusza Grobelnego oraz złote pióra z dedykacją Starosty Bolesławieckiego Tomasza Gabrysiaka.

Wszystkim wyróżnionym i nagrodzonym oraz ich rodzicom i nauczycielom – serdecznie gratulujemy.

fot. Starostwo Powiatowe w Bolesławcu

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Gotowi na przyszłość?

Gotowi na przyszłość?

W czasie warsztatów, które odbyły się w naszej szkole 27 maja oraz 3 i 4 czerwca w ramach lokalnych aktywności związanych z realizacją projektu „NEXT - young NEET's shaping expectations for the future of Europe" młodzież z klas III analizowała zarówno wyzwania, z jakimi przyjdzie jej się wkrótce...

Orientalistki wybiegały srebro!

Orientalistki wybiegały srebro!

W poniedziałek, 10.06.2024 na terenie strzelnicy Wojskowego Klubu Sportowego „ Śląsk” we Wrocławiu odbył się Finał Dolnośląski Biegu na Orientację. Nasze dziewczęta w składzie: Oliwia Hetnar, Martyna i Maja Nikołajuk wywalczyły drużynowo srebrny medal i tytuł Vicemistrzyń Dolnego...

Podręczniki na rok szkolny 2024/2025

Podręczniki na rok szkolny 2024/2025

KLASA I Wykaz podręczników dla klas I KLASA II Wykaz podręczników dla klas II KLASA III Wykaz podręczników do klasy III KLASA IV Wykaz podręczników dla klas IV