Witamy w nowym roku szkolnym 2022/23

Witamy w nowym roku szkolnym 2022/23

Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. W pogodnych nastrojach spotkaliśmy się w szkolnej auli, by zainaugurować kolejne miesiące nauki, ale też oddać hołd i uczcić pamięć ofiar II wojny światowej. O tym, że jest to naszym obowiązkiem przypomniał program przygotowany przez Samorząd oraz chór „Synkopa 2” pod opieką pani Irminy Nowak.

Pamiętając o bohaterach, ofiarach i wszystkich, którzy zginęli w obronie ojczyzny, minutą ciszy uczciliśmy pamięć o ważnych dla naszej szkoły postaciach, które odeszły w trakcie wakacji. Szczególnym smutkiem napełniła śmierć profesora Edwarda Florkowa.

Dyrektor Cezary Czernatowicz życzył wszystkim, ale szczególnie pierwszoklasistom i maturzystom, aby ten rok szkolny był owocny, przyniósł wiele satysfakcji i spełnienia edukacyjnych marzeń.

Na zakończenie klasa IVa w humorystycznej wersji przeniosła nas w świat filmowego oskarowego „Tytanica” i złożyła wiele cennych życzeń. Końcowym akcentem było uroczyste przecięcie wstęgi do nowego roku szkolnego.

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Czekamy na gości z Erasmusa+

Czekamy na gości z Erasmusa+

W piątek, 23 września powitamy w naszym mieście uczestników projektu Erasmus+ "Past Roads and Futur ways". Przyjadą do nas uczniowie i nauczyciele z Włoch, Hiszpanii, Grecji, Serbii oraz Portugalii. Przez najbliższy tydzień razem z przyjaciółmi z zagranicy będziemy wzbogacać naszą wiedzę...

Rozpoczął się XXV Dolnośląski Festiwal Nauki

Rozpoczął się XXV Dolnośląski Festiwal Nauki

Organizowany od 1998 r. Festiwal Nauki z każdym rokiem nabiera rumieńców. Nic więc dziwnego, że program  tegorocznej, jubileuszowej edycji wzbudza duże zainteresowanie wśród miłośników wiedzy, kultury i sztuki. I choć w naszej szkole, która jest organizatorem regionalnej edycji - Festiwal...

Absolwent z pasją

Absolwent z pasją

Spotkanie ze Sławkiem Gortychem, absolwentem naszego Liceum okazało się doskonałą okazją do rozmów na wiele tematów. Niekwestionowaną "bohaterką" była wydana niedawno debiutancka książka "Schronisko, które przestało istnieć", to wykorzystaliśmy obecność naszego Gościa do wspomnień o czasach...