Koncert z miłości do ludzi

Koncert z miłości do ludzi

20 kwietnia po raz kolejny odbyło się artystyczne święto szkoły.Koncert „Zielone Walentynki, czyli zakochaj się na wiosnę” przeszedł do historii jako niezwykłe wydarzenie, w którym talent, pasja, zaangażowanie, a przede wszystkim chęć pomocy – złożyły się na ponad 2 godzinne widowisko muzyczno-charytatywne w Teatrze Starym. Po raz kolejny społeczności naszej szkoły, we wsparciu zaprzyjaźnionych osób z innych szkół, ogromnej pomocy Młodzieżowego Domu Kultury udało się zorganizować niezwykłe wydarzenie, którego bohaterami była: muzyka, taniec i śpiew, a przede wszystkim mały Franio Boczar, który dzielnie nam towarzyszył przez cały koncert, a którego to właśnie postanowiliśmy wesprzeć w jego drodze do zdrowia.

Emocji nie zabrakło. Utalentowana młodzież po raz kolejny pokazała, co to znaczy mieć pasje artystyczne. Na scenie pojawili się reprezentaci niemal wszystkich klas, większość w roli wykonawców, ale także czuwających nad organizacją imprezy. I tak ogromne podziękowania należą się:

1a -Michał Jednoróg,Michał Boni,Julia Uznańska,Maria Piątka,Klara Łasica,Karol Blatkiewicz
1b-Apolonia Pohl,Emilia Bołbot, Kamil Gałka
1d-Amelia Kopeć,Kinga Miżdal,Oliwia Cieśla,Kornelia Molak,Martyna Żak
2a-Piotr Mazur
2b-Marlena Fila,Joanna Garbiec,Paulina Horochowska,Karolina Chlastawa
Iga Rościszewska,Marlena Fila,Milena Uznańska,Oliwia Dul
2c-Miłosz Rogalski
2d-Katarzyna Rewińska
3ap-Aleksandra Obleszczuk,Julia Nowacka,Julia Janeczko,Adam Bronowicz
Dominika Wróblewska
3bp-Pola Makówka,Justyna Grudzień
3cp-Hania Drużga,Aleksander Chlastawa,Mikołaj Szymański
3dp-Szymon Czerniawski,Szymon Nowak,Filip Burniak
3ep-Bianka Pilitowska,Gabriel Burdzy,Justyna Pankowska
3cg-Gabriel Banaszczyk,Julia Sandak,Dominika Makówka,Mateusz Heryc
3ag-Julia Wędzina
3eg-Miłosz Drużga

W gronie występujących znaleźli się także nauczyciele, pani Magdalena Zientara (taniec flamenco) oraz pan Sławomir Zimniak (gra)

Rodzeństwo Hania i Miłosz Drużgowie w niezwykle sympatyczny i profesjonalny sposób prowadzili cały koncert. Justyna Pankowska czuwała nad chórem „Synkopa 2”, a Julia Janeczko i Adam Boronowicz nad oprawą wizualną występów.

A całość opracowała i „opanowała” pani Irmina Nowak wraz z panem Sławomirem Ziminiakiem, przy pomocy pani Beaty Rembacz-Bonk.

Koncert to także ogromne przedsięwzięcie charytatywne, którego finał w postaci licytacji fantów odbył się na scenie, a sprzedaż ciast odbywała się we foyer Teatru. Byliśmy pod wrażeniem hojności widowni i choć liczenie zebranych środków jeszcze się nie zakończyło – to jesteśmy pewni, że uda nam się wkrótce przekazać znaczne środki na rehabilitację małego Frania.

Dziękujemy wszystkim za tak wspaniałe przygotowanie tegorocznego Koncertu. Wzruszające chwile, ogromny talent występujących, zdolności organizacyjne i logistyczne Samorządu Uczniowskiego, udział publiczności i niezwykłe emocje, których doświadczyliśmy… – to przykład tego, że razem możemy wiele zdziałać, że dobro i miłość to wartości, którymi możemy się chwalić i dzielić!

Więcej zdjęć z koncertu autorstwa Justyny Grudzień

Prowadzący koncert rodzeństwo Hanna i Miłosz Drużgowie
Pani Irmina Nowak – prowadząca licytacje fantów i darów
Słodkości w przerwie koncertu
Mały Franiu wraz z Rodzicami dzielnie uczestniczył do końca koncertu

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Sukcesy w lekkiej atletyce

Sukcesy w lekkiej atletyce

26 września w Oleśnicy odbył się Finał Dolnośląski Licealiady Młodzieży w Lekkiej Atletyce. W zawodach wzięły udział obie reprezentacje naszej szkoły. Bardzo duża liczba szkół, która zgłosiła się do zawodów (25 ekip żeńskich i 27 męskich) podniosła poziom rywalizacji, ale również spowodowała...

Klasy IV a i IV c na Dolnośląskim Festiwalu Nauki

Klasy IV a i IV c na Dolnośląskim Festiwalu Nauki

We Wrocławiu rozpoczął się XXVI Dolnośląski Festiwal Nauki. Tegorocznym hasłem przewodnim jest "Nauka porusza". I choć nasza, regionalna edycja dopiero za miesiąc, to tradycyjnie wybraliśmy się do stolicy Dolnego Śląska po potężny łyk wiedzy. 18 września klasa IV a wraz z wychowawczynią...

O wodzie, która jest źródłem życia

O wodzie, która jest źródłem życia

Woda, źródło życia, czy zastanawiamy się, skąd się bierze, kiedy odkręcamy kran, czy myślimy, że jest nigdy nam jej nie zabraknie, czy wiemy, jak ją użytkować, żeby wystarczyła dla przyszłych pokoleń? 15 września klasa IIc wraz z paniami: Karoliną Jarząbek i Barbarą Jusypenko miała kilkugodzinne...