Koncert z miłości do ludzi

Koncert z miłości do ludzi

20 kwietnia po raz kolejny odbyło się artystyczne święto szkoły.Koncert „Zielone Walentynki, czyli zakochaj się na wiosnę” przeszedł do historii jako niezwykłe wydarzenie, w którym talent, pasja, zaangażowanie, a przede wszystkim chęć pomocy – złożyły się na ponad 2 godzinne widowisko muzyczno-charytatywne w Teatrze Starym. Po raz kolejny społeczności naszej szkoły, we wsparciu zaprzyjaźnionych osób z innych szkół, ogromnej pomocy Młodzieżowego Domu Kultury udało się zorganizować niezwykłe wydarzenie, którego bohaterami była: muzyka, taniec i śpiew, a przede wszystkim mały Franio Boczar, który dzielnie nam towarzyszył przez cały koncert, a którego to właśnie postanowiliśmy wesprzeć w jego drodze do zdrowia.

Emocji nie zabrakło. Utalentowana młodzież po raz kolejny pokazała, co to znaczy mieć pasje artystyczne. Na scenie pojawili się reprezentaci niemal wszystkich klas, większość w roli wykonawców, ale także czuwających nad organizacją imprezy. I tak ogromne podziękowania należą się:

1a -Michał Jednoróg,Michał Boni,Julia Uznańska,Maria Piątka,Klara Łasica,Karol Blatkiewicz
1b-Apolonia Pohl,Emilia Bołbot, Kamil Gałka
1d-Amelia Kopeć,Kinga Miżdal,Oliwia Cieśla,Kornelia Molak,Martyna Żak
2a-Piotr Mazur
2b-Marlena Fila,Joanna Garbiec,Paulina Horochowska,Karolina Chlastawa
Iga Rościszewska,Marlena Fila,Milena Uznańska,Oliwia Dul
2c-Miłosz Rogalski
2d-Katarzyna Rewińska
3ap-Aleksandra Obleszczuk,Julia Nowacka,Julia Janeczko,Adam Bronowicz
Dominika Wróblewska
3bp-Pola Makówka,Justyna Grudzień
3cp-Hania Drużga,Aleksander Chlastawa,Mikołaj Szymański
3dp-Szymon Czerniawski,Szymon Nowak,Filip Burniak
3ep-Bianka Pilitowska,Gabriel Burdzy,Justyna Pankowska
3cg-Gabriel Banaszczyk,Julia Sandak,Dominika Makówka,Mateusz Heryc
3ag-Julia Wędzina
3eg-Miłosz Drużga

W gronie występujących znaleźli się także nauczyciele, pani Magdalena Zientara (taniec flamenco) oraz pan Sławomir Zimniak (gra)

Rodzeństwo Hania i Miłosz Drużgowie w niezwykle sympatyczny i profesjonalny sposób prowadzili cały koncert. Justyna Pankowska czuwała nad chórem „Synkopa 2”, a Julia Janeczko i Adam Boronowicz nad oprawą wizualną występów.

A całość opracowała i „opanowała” pani Irmina Nowak wraz z panem Sławomirem Ziminiakiem, przy pomocy pani Beaty Rembacz-Bonk.

Koncert to także ogromne przedsięwzięcie charytatywne, którego finał w postaci licytacji fantów odbył się na scenie, a sprzedaż ciast odbywała się we foyer Teatru. Byliśmy pod wrażeniem hojności widowni i choć liczenie zebranych środków jeszcze się nie zakończyło – to jesteśmy pewni, że uda nam się wkrótce przekazać znaczne środki na rehabilitację małego Frania.

Dziękujemy wszystkim za tak wspaniałe przygotowanie tegorocznego Koncertu. Wzruszające chwile, ogromny talent występujących, zdolności organizacyjne i logistyczne Samorządu Uczniowskiego, udział publiczności i niezwykłe emocje, których doświadczyliśmy… – to przykład tego, że razem możemy wiele zdziałać, że dobro i miłość to wartości, którymi możemy się chwalić i dzielić!

Więcej zdjęć z koncertu autorstwa Justyny Grudzień

Prowadzący koncert rodzeństwo Hanna i Miłosz Drużgowie
Pani Irmina Nowak – prowadząca licytacje fantów i darów
Słodkości w przerwie koncertu
Mały Franiu wraz z Rodzicami dzielnie uczestniczył do końca koncertu

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Rekrutacja 2022/23

Rekrutacja 2022/23

Przypominamy, że 16 maja rozpoczęła się elektroniczna rekrutacja do szkół. Uczennice i uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych dokonują wyboru szkoły poprzez stronę www.dolnoslaskie.edu.com.pl/Kandydat. Zapraszamy do podjęcia nauki w naszym liceum (szczegóły w zakładce Rekrutacja ...

Magdalena Bielak laureatką w konkursie Uniwersytetu Warszawskiego

Magdalena Bielak laureatką w konkursie Uniwersytetu Warszawskiego

Uczennica klasy III bp została laureatką I stopnia w konkursie na najlepsze wypracowanie maturalne z wiedzy o społeczeństwie, którego organizatorem jest Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Konkurs skierowany był do uczniów szkół ponadpodstawowych. Zadanie konkursowe...

Wyśpiewały sukces

Wyśpiewały sukces

W zorganizowanym przez BOK-MCC 5 maja już 8. Przeglądzie Pieśni Jacka Kaczmarskiego i Bardów Solidarności nasza silna reprezentacja przygotowywana przez pana Sławomira Zimniaka wyśpiewała ogromny sukces. Jury, w składzie Przemysław Lembicz, Jan Filipek i Bogusław Kłak I miejsce przyznało...