Sukcesy językowe Wiktorii Zmaczyńskiej i Piotra Siarkowskiego

Sukcesy językowe Wiktorii Zmaczyńskiej i Piotra Siarkowskiego

Nasze licealistki i licealiści odnieśli sukcesy w rozstrzygniętych w marcu powiatowych konkursach językowych organizowanych przez Powiatowe Centrum Edukacji i Kształcenia Kadr. I tak I miejsce w języku niemieckim przypadło Wiktorii Zmaczyńskiej z kl. II d, a zwycięzcą w języku angielskim został Piotr Siarkowski z kl. III ag.

W konkursie języka niemieckiego Wiktoria Zmaczyńska, uczennica p. Małgorzaty Pędlowskiej pokonała aż 130 uczestników, którzy wzięli udział w tych zmaganiach. Pytana o swój sukces podkreśla, że zainteresowanie językiem niemieckim trwa już od szkoły podstawowej. „Zaczęło się wszystko w szkole podstawowej, kiedy brałam udział w projektach UNESCO – Camp, które były realizowane wspólnie ze szkołą partnerską w Niemczech. Podczas tych wyjazdów zrodziło się moje zainteresowanie językiem niemieckim, które trwa do dziś.”

Warto dodać, że wśród 10 laureatów konkursu z j. niemieckiego aż pięcioro – to nasze uczennice. Na miejscu IV ex equo uplasowały się: Maja Wójtowicz, Aleksandra Jopkiewicz, Marta Szymula i Natalia Gorlach. Gratulujemy tak silnej reprezentacji oraz paniom germanistkom: Małgorzacie Pędlowskiej i Magdalenie Szwed.

W konkursie języka angielskiego Piotr Siarkowski z kl. III ag, uczeń p. Katarzyny Cieślak-Ostrowskiej pokonał aż 163 startujących. Tu także reprezentacja naszej szkoły odniosła sukces, bo IV. miejsce zajęła Karolina Guzowska, VI. Magdalena Sudół a VII. Oskar Patecki. Gratulujemy sukcesu uczniom oraz nauczycielom:p. Katarzynie Cieślak-Ostrowskiej, p. Leszkowi Idzikowskiemu oraz Damianowi Dziedziulowi.

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Igor Szerszunowicz w finale Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka

Igor Szerszunowicz w finale Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka

Po raz kolejny Igor Szerszunowicz, uczeń klasy III a ponownie może pochwalić się ogromnym sukcesem. Został zakwalifikowany do etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym. Igor znalazł się w gronie 38 uczestników z całej Polski, reprezentując nie tylko nasze...

Ludzie, miejsca, zwyczaje i smaki – wspomnienia Erasmusa z Włoch

Ludzie, miejsca, zwyczaje i smaki - wspomnienia Erasmusa z Włoch

Ostatni tydzień kwietnia nasza grupa Erasmus+ "Past roads, future ways" spędziła we Włoszech, gdzie odbyło się finalne spotkanie, kończące ponad dwuletni projekt. Oto refleksje na temat pobytu w słonecznej Italii jej uczestników.  

Matura ustna – język polski! Harmonogram po aktualizacji

Matura ustna - język polski! Harmonogram po aktualizacji

Prosimy o zapoznanie się z aktualnym harmonogramem egzaminów ustnych z języka polskiego. Wszystkie egzaminy odbywają się w klasie 302. Przypominamy, że na rozpoczęcie egzaminu (odpowiednio o godz. 8.45 i 12.45) stawiają się wszyscy -  celem zapoznania się z procedurami i...