So much fun, czyli Festiwal Języka Angielskiego

So much fun, czyli Festiwal Języka Angielskiego

16 marca o godzinie 12.00 w Teatrze Starym odbył się nasz dwudziesty Festiwal Języka Angielskiego. W imprezie promującej język Szekspira a jednocześnie nasze liceum, a przygotowywanej co roku przez pana Leszka Idzikowskiego uczestniczyli uczniowie klasy 3cp: Karolina Amolin, Kacper Gzubicki, Milena Paszek, Zofia Wojtowicz, Emilia Czwartyńska, Maksymilian Kozioł, Aleksandra Leśniak, Wiktor Kuczyński, Aleksandra Danielewicz oraz ich przyjaciele z innych klas : Bianka Pilitowska, Justyna Pankowska, Milena Uznańska.

Artyści brawurowo przedstawili komedię „Przypadki Gabriela Strony Face’a” i wyśpiewali przeboje zarówno jazzowe „Dream a little dream of me”, jak i rockowe „Black Velvet”.

Publiczność- uczniowie klas siódmych i ósmych lokalnych szkół podstawowych bardzo ciepło przyjęli występy naszych młodych aktorów i piosenkarzy, a impreza której dwie poprzednie edycje nie odbyły się ze względu na covidowy lockdown wzbudziła ogromny entuzjazm nie tylko uczniów, ale i ich nauczycieli. Jak mówi jedna z aktorek grających w imprezie – jednym z jej niepodważalnie pozytywnych aspektów jest skuteczna nauka angielskiego, między innym słówek zabawny i nietradycyjny sposób, bo jak sama twierdzi, używa teraz wielu zwrotów, których nauczyła się z jednoaktówki podczas prób.

Tak więc zarówno ciężka praca sceniczna, jak i zabawa, to bez wątpienia dobry pomysł na udaną promocję szkoły i rozlicznych talentów naszych licealistek i licealistów.

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Dzień Francuski – czyli „Chapeaux bas”

Dzień Francuski - czyli "Chapeaux bas"

Czapki z głów dla organizatorów tegorocznego Dnia francuskiego, czyli dla naszego I Liceum Ogólnokształcącego im. Wł. Broniewskiego i Powiatowego Centrum Edukacji i Kształcenia Kadr w Bolesławcu. Przedstawicielki dwu zaprzyjaźnionych placówek oświatowych przygotowały z tej okazji w naszej szkole...

Jakub Korzeniewicz w międzynarodowym etapie Olimpiady Lingwistyki Matematycznej!

Jakub Korzeniewicz w międzynarodowym etapie Olimpiady Lingwistyki Matematycznej!

Ogromnym sukcesem może pochwalić się  Jakub Korzeniewicz z klasy IVa, który został laureatem VII miejsca w XXII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Lingwistyki Matematycznej we Wrocławiu, tym samym zakwalifikował się do etapu międzynarodowego i będzie reprezentował Polskę, tym razem w stolicy Brazylii...

Książki za „Złotówkę”

Książki za "Złotówkę"

W dniach 07.04 - 19.04. w I LO odbywa się kiermasz książek używanych, pochodzących ze zbiorów szkolnej biblioteki. Prawie siedem tysięcy egzemplarzy czeka na nowe życie. Zapraszamy wszystkich, którzy za symboliczną złotówkę pragną kupić książkę popularnonaukową lub dzieło literatury pięknej, tym...