So much fun, czyli Festiwal Języka Angielskiego

So much fun, czyli Festiwal Języka Angielskiego

16 marca o godzinie 12.00 w Teatrze Starym odbył się nasz dwudziesty Festiwal Języka Angielskiego. W imprezie promującej język Szekspira a jednocześnie nasze liceum, a przygotowywanej co roku przez pana Leszka Idzikowskiego uczestniczyli uczniowie klasy 3cp: Karolina Amolin, Kacper Gzubicki, Milena Paszek, Zofia Wojtowicz, Emilia Czwartyńska, Maksymilian Kozioł, Aleksandra Leśniak, Wiktor Kuczyński, Aleksandra Danielewicz oraz ich przyjaciele z innych klas : Bianka Pilitowska, Justyna Pankowska, Milena Uznańska.

Artyści brawurowo przedstawili komedię „Przypadki Gabriela Strony Face’a” i wyśpiewali przeboje zarówno jazzowe „Dream a little dream of me”, jak i rockowe „Black Velvet”.

Publiczność- uczniowie klas siódmych i ósmych lokalnych szkół podstawowych bardzo ciepło przyjęli występy naszych młodych aktorów i piosenkarzy, a impreza której dwie poprzednie edycje nie odbyły się ze względu na covidowy lockdown wzbudziła ogromny entuzjazm nie tylko uczniów, ale i ich nauczycieli. Jak mówi jedna z aktorek grających w imprezie – jednym z jej niepodważalnie pozytywnych aspektów jest skuteczna nauka angielskiego, między innym słówek zabawny i nietradycyjny sposób, bo jak sama twierdzi, używa teraz wielu zwrotów, których nauczyła się z jednoaktówki podczas prób.

Tak więc zarówno ciężka praca sceniczna, jak i zabawa, to bez wątpienia dobry pomysł na udaną promocję szkoły i rozlicznych talentów naszych licealistek i licealistów.

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Historyczna wycieczka po angielsku

Historyczna wycieczka po angielsku

25 maja zakończyliśmy kolejny interdyscyplinarny projekt w języku angielskim w ramach cyklu "Cudze chwalicie, swego nie znacie", organizowanego od lat przez p. Leszka Idzikowskiego. Interdyscyplinarny projekt łączy w sobie komunikację w języku angielskim oraz treści związane z historią, kulturą...

Igor Szerszunowicz w finale Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka

Igor Szerszunowicz w finale Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka

Po raz kolejny Igor Szerszunowicz, uczeń klasy III a ponownie może pochwalić się ogromnym sukcesem. Został zakwalifikowany do etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym. Igor znalazł się w gronie 38 uczestników z całej Polski, reprezentując nie tylko nasze...

Ludzie, miejsca, zwyczaje i smaki – wspomnienia Erasmusa z Włoch

Ludzie, miejsca, zwyczaje i smaki - wspomnienia Erasmusa z Włoch

Ostatni tydzień kwietnia nasza grupa Erasmus+ "Past roads, future ways" spędziła we Włoszech, gdzie odbyło się finalne spotkanie, kończące ponad dwuletni projekt. Oto refleksje na temat pobytu w słonecznej Italii jej uczestników.