So much fun, czyli Festiwal Języka Angielskiego

So much fun, czyli Festiwal Języka Angielskiego

16 marca o godzinie 12.00 w Teatrze Starym odbył się nasz dwudziesty Festiwal Języka Angielskiego. W imprezie promującej język Szekspira a jednocześnie nasze liceum, a przygotowywanej co roku przez pana Leszka Idzikowskiego uczestniczyli uczniowie klasy 3cp: Karolina Amolin, Kacper Gzubicki, Milena Paszek, Zofia Wojtowicz, Emilia Czwartyńska, Maksymilian Kozioł, Aleksandra Leśniak, Wiktor Kuczyński, Aleksandra Danielewicz oraz ich przyjaciele z innych klas : Bianka Pilitowska, Justyna Pankowska, Milena Uznańska.

Artyści brawurowo przedstawili komedię „Przypadki Gabriela Strony Face’a” i wyśpiewali przeboje zarówno jazzowe „Dream a little dream of me”, jak i rockowe „Black Velvet”.

Publiczność- uczniowie klas siódmych i ósmych lokalnych szkół podstawowych bardzo ciepło przyjęli występy naszych młodych aktorów i piosenkarzy, a impreza której dwie poprzednie edycje nie odbyły się ze względu na covidowy lockdown wzbudziła ogromny entuzjazm nie tylko uczniów, ale i ich nauczycieli. Jak mówi jedna z aktorek grających w imprezie – jednym z jej niepodważalnie pozytywnych aspektów jest skuteczna nauka angielskiego, między innym słówek zabawny i nietradycyjny sposób, bo jak sama twierdzi, używa teraz wielu zwrotów, których nauczyła się z jednoaktówki podczas prób.

Tak więc zarówno ciężka praca sceniczna, jak i zabawa, to bez wątpienia dobry pomysł na udaną promocję szkoły i rozlicznych talentów naszych licealistek i licealistów.

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Gotowi na przyszłość?

Gotowi na przyszłość?

W czasie warsztatów, które odbyły się w naszej szkole 27 maja oraz 3 i 4 czerwca w ramach lokalnych aktywności związanych z realizacją projektu „NEXT - young NEET's shaping expectations for the future of Europe" młodzież z klas III analizowała zarówno wyzwania, z jakimi przyjdzie jej się wkrótce...

Orientalistki wybiegały srebro!

Orientalistki wybiegały srebro!

W poniedziałek, 10.06.2024 na terenie strzelnicy Wojskowego Klubu Sportowego „ Śląsk” we Wrocławiu odbył się Finał Dolnośląski Biegu na Orientację. Nasze dziewczęta w składzie: Oliwia Hetnar, Martyna i Maja Nikołajuk wywalczyły drużynowo srebrny medal i tytuł Vicemistrzyń Dolnego...

Podręczniki na rok szkolny 2024/2025

Podręczniki na rok szkolny 2024/2025

KLASA I Wykaz podręczników dla klas I KLASA II Wykaz podręczników dla klas II KLASA III Wykaz podręczników do klasy III KLASA IV Wykaz podręczników dla klas IV