Literacki sukces Karoliny Guzowskiej

Literacki sukces Karoliny Guzowskiej

Karolina Guzowska z klasy III Ap została laureatką powiatowego konkursu literackiego „Zatrzymać w czasie”, którego organizatorem od kilkunastu lat jest Powiatowe Centrum Edukacji i Kształcenia Kadr w Bolesławcu. Jego celem jest między innymi zdobycie jak największej wiedzy o mieszkańcach miasta i powiatu, ich zainteresowaniach, zwyczajach, tradycjach, sposobach spędzania wolnego czasu, a także o ważnych wydarzeniach, w których uczestniczyli. Rozwijanie zainteresowania historią własnej rodziny, miasta i regionu oraz wzmacnianie więzi międzypokoleniowych.

W tym roku konkurs odbył się pod honorowym patronatem DOLNOŚLĄSKIEGO KURATORA OŚWIATY we WROCŁAWIU, STAROSTY POWIATU BOLESŁAWIECKIEGO, PREZYDENTA MIASTA BOLESŁAWCA oraz BOLESŁAWIECKIEJ RADY SENIORÓW.

Karolina zajęła w tym konkursie I miejsce, pisząc mądrą i pełną humoru pracę na temat: Gorzko-słodkie smaki życia w PRL-u, czyli Bolesławiec i jego mieszkańcy z tamtych lat. Opowiadanie na podstawie wspomnień babci lub dziadka – absurdy życia, sytuacje typowe dla tego czasu, które przeszły do historii rodziny, zapamiętane zabawne lub przejmujące sytuacje, radości i trudności codziennego życia, atmosfera miasta w tamtych czasach. Jej praca opowiadała o przeżyciach i doświadczeniach babci, która przez wiele lat była nauczycielką w jednej z bolesławieckich szkół.

Gratulujemy Karolinie sukcesu i polonistce p. Ewie Ołenicz-Bernackiej.

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Historyczna wycieczka po angielsku

Historyczna wycieczka po angielsku

25 maja zakończyliśmy kolejny interdyscyplinarny projekt w języku angielskim w ramach cyklu "Cudze chwalicie, swego nie znacie", organizowanego od lat przez p. Leszka Idzikowskiego. Interdyscyplinarny projekt łączy w sobie komunikację w języku angielskim oraz treści związane z historią, kulturą...

Igor Szerszunowicz w finale Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka

Igor Szerszunowicz w finale Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka

Po raz kolejny Igor Szerszunowicz, uczeń klasy III a ponownie może pochwalić się ogromnym sukcesem. Został zakwalifikowany do etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym. Igor znalazł się w gronie 38 uczestników z całej Polski, reprezentując nie tylko nasze...

Ludzie, miejsca, zwyczaje i smaki – wspomnienia Erasmusa z Włoch

Ludzie, miejsca, zwyczaje i smaki - wspomnienia Erasmusa z Włoch

Ostatni tydzień kwietnia nasza grupa Erasmus+ "Past roads, future ways" spędziła we Włoszech, gdzie odbyło się finalne spotkanie, kończące ponad dwuletni projekt. Oto refleksje na temat pobytu w słonecznej Italii jej uczestników.