Iwan Suszczenko wicemistrzem Dolnego Śląska!

Iwan Suszczenko wicemistrzem Dolnego Śląska!

9 grudnia we Wrocławiu odbył się Finał Dolnośląski Licealiady Młodzieży w Pływaniu Indywidualnym. Z ogromną przyjemnością informujemy, że Iwan Suszczenko z klasy 3cg został wicemistrzem Dolnego Śląska. Srebrny medal wywalczył na dystansie 100 metrów stylem zmiennym z czasem 1:12;36.   

Szkołę reprezentowali również Wojciech Pająk z klasy 3Ag, który zajął 7 miejsce na dystansie 100 metrów stylem grzbietowym oraz Maksymilian Sitek z klasy 1d, zajmując 5 miejsce na 50 metrów stylem motylkowym i 6 miejsce na 100 metrów stylem grzbietowym.

Uzyskane wyniki indywidualne uplasowały chłopców na 5 miejscu na Dolnym Śląsku w klasyfikacji drużynowej.

W bardzo okrojonym składzie, z powodów pandemii, w zawodach wystąpiły nasze pływaczki. Z pięciu zakwalifikowanych na dolnośląskie zawody pojechały tylko dwie zawodniczki.  Kinga Sołtyszewska z klasy 2c- zajęła 4 miejsce na dystansie 100 metrów stylem dowolnym, a Jagoda Ruta z klasy 1 c- 4 miejsce na dystansie 50 metrów stylem klasycznym i 6 miejsce na dystansie 100 metrów stylem zmiennym.  W klasyfikacji drużynowej dziewczęta zajęły 7 miejsce.

Bardzo serdecznie gratulujemy naszym pływakom osiągniętych wyników!

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Historyczna wycieczka po angielsku

Historyczna wycieczka po angielsku

25 maja zakończyliśmy kolejny interdyscyplinarny projekt w języku angielskim w ramach cyklu "Cudze chwalicie, swego nie znacie", organizowanego od lat przez p. Leszka Idzikowskiego. Interdyscyplinarny projekt łączy w sobie komunikację w języku angielskim oraz treści związane z historią, kulturą...

Igor Szerszunowicz w finale Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka

Igor Szerszunowicz w finale Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka

Po raz kolejny Igor Szerszunowicz, uczeń klasy III a ponownie może pochwalić się ogromnym sukcesem. Został zakwalifikowany do etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym. Igor znalazł się w gronie 38 uczestników z całej Polski, reprezentując nie tylko nasze...

Ludzie, miejsca, zwyczaje i smaki – wspomnienia Erasmusa z Włoch

Ludzie, miejsca, zwyczaje i smaki - wspomnienia Erasmusa z Włoch

Ostatni tydzień kwietnia nasza grupa Erasmus+ "Past roads, future ways" spędziła we Włoszech, gdzie odbyło się finalne spotkanie, kończące ponad dwuletni projekt. Oto refleksje na temat pobytu w słonecznej Italii jej uczestników.