Konkursy wiedzy o krajach

Konkursy wiedzy o krajach

Zgodnie z naszym szkolnym zwyczajem pod koniec listopada otwieramy się na kultury, zwyczaje i tradycje innych narodów. W tym roku było podobnie. Podobnie, niestety nie tak samo jak zawsze i jak być powinno – wiadomo dlaczego. Nie chcemy robić kolejnej reklamy temu małemu szkodnikowi, który paraliżuje i uprzykrza nam życie, więc pominiemy go milczeniem. W normalnych warunkach nasi zwycięzcy oklaskiwani są przez całą społeczność szkolną. W tym roku rozdanie nagród odbyło się w kameralnym gronie.

Jednak same konkursy cieszyły się ponadnormatywnym zainteresowaniem, co nas pozytywnie zaskoczyło. W szranki stanęło średnio około 30 osób w każdym konkursie, a zawodnicy musieli odpowiedzieć na pytanie w jakim kolorze są skrzynki pocztowe w Niemczech, który kompozytor ogłuchł za życia, co potrzeba by zrobić paellę, dlaczego krzywa wieża w Pizie jest właśnie krzywa, kiedy podczas posiłku we Francji podaje się sery, albo o to czyj wizerunek widnieje na jednodolarówce. A to tylko niektóre z nich.

W przeszłości bywało, że jeden zawodnik zdominował konkursy zwyciężając we wszystkich z nich. W tym roku taki hegemon się nie ujawnił, ale Wiktor Kuczyński wygrał 2 konkursy. Zwycięzcy otrzymali ciekawe nagrody, które zapewne pomogą im w rozwoju językowym. Prezentujemy wygranych i gratulujemy:
– o krajach anglojęzycznych
I miejsce:Wiktor Kuczyński
II miejsce:Kacper Zborowski
III miejsce:Pola Wiśniewska

– o Niemczech
I miejsce: Katarzyna Ciesiółka
II miejsce: Michał Jednoróg
III ex aequo: Antoni Łasica i Piotr Siarkowski

– o Hiszpanii
I miejsce: Maria Juzenków i Karol Błatkiewicz
II miejsce:Nadia Burek, Bartosz Huterski, Borys Lech, Pola Pełka
III miejsce: Amelia Kopeć, Patrycja Urbanowicz

– o Francji
I miejsce:Wiktor Kuczyński
II miejsce: Stanisław Całko, Igor Szerszunowicz
III miejsce: Antoni Łasica

– o Włoszech
I miejsce: Małgorzata Fraś
II miejsce:Julia Wołkowska, Anna Mularczyk

III nie przyznano

Serdecznie gratulujemy wszystkim wyróżnionym i dziękujemy nauczycielom języków obcych za przygotowanie konkursów, a szczególnie panu Damianowi Dziedziulowi za koordynację wszystkich działań.

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Dzień Francuski – czyli „Chapeaux bas”

Dzień Francuski - czyli "Chapeaux bas"

Czapki z głów dla organizatorów tegorocznego Dnia francuskiego, czyli dla naszego I Liceum Ogólnokształcącego im. Wł. Broniewskiego i Powiatowego Centrum Edukacji i Kształcenia Kadr w Bolesławcu. Przedstawicielki dwu zaprzyjaźnionych placówek oświatowych przygotowały z tej okazji w naszej szkole...

Jakub Korzeniewicz w międzynarodowym etapie Olimpiady Lingwistyki Matematycznej!

Jakub Korzeniewicz w międzynarodowym etapie Olimpiady Lingwistyki Matematycznej!

Ogromnym sukcesem może pochwalić się  Jakub Korzeniewicz z klasy IVa, który został laureatem VII miejsca w XXII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Lingwistyki Matematycznej we Wrocławiu, tym samym zakwalifikował się do etapu międzynarodowego i będzie reprezentował Polskę, tym razem w stolicy Brazylii...

Książki za „Złotówkę”

Książki za "Złotówkę"

W dniach 07.04 - 19.04. w I LO odbywa się kiermasz książek używanych, pochodzących ze zbiorów szkolnej biblioteki. Prawie siedem tysięcy egzemplarzy czeka na nowe życie. Zapraszamy wszystkich, którzy za symboliczną złotówkę pragną kupić książkę popularnonaukową lub dzieło literatury pięknej, tym...