12 medali dla naszych uczniów

12 medali dla naszych uczniów

Tyle właśnie udało się wywalczyć na Mistrzostwach Strefy Jeleniogórskiej w Pływaniu Indywidualnym

Dnia 30 listopada w Lubaniu odbyły się, po raz pierwszy, zawody indywidualne w pływaniu. Reprezentacje dziewcząt i chłopców składały się z 6 zawodników i 6 zawodniczek, którzy mieli prawo startu w dwóch dyscyplinach. Nasi pływacy stawali na podium aż 13 razy!!!

Złote krążki i tytuł Mistrza Strefy wywalczyli:

Julia Wasyliszyn- 50 m stylem dowolnym

Julita Jośko – 100 m stylem grzbietowym

Maja Oleś- 50 m stylem klasycznym

Maciej Kozik – 100 m stylem dowolnym i 50 m stylem motylkowym

Maksymilian Sitek- 100 m stylem grzbietowym

Srebrne medale i tytuł Wicemistrza zdobyli:

Wojciech Pająk- 100 m stylem grzbietowym

Kinga Sołtyszewska- 100 stylem dowolnym

Brązowe medale wywalczyli:

Julia Wasyliszyn – 100 m stylem zmiennym

Julita Jośko- 50 m stylem motylkowym

Iwan Suszczenko- 50 m stylem klasycznym i 100 m stylem zmiennym

Szkołę reprezentowali również: Klaudia Pyrz, Julia Barszczewska, Igor Gorski, Kuba Knichał.

Nasi medaliści uzyskali awans na Mistrzostwa Dolnego Śląska, które odbędą się 09.12.2021 we Wrocławiu. 

Bardzo dobre starty naszych pływaków dodatkowo zaowocowały I miejscem w klasyfikacji drużynowej chłopców i II miejscem  dziewcząt. 

Wszystkim reprezentantom gratulujemy i życzymy powodzenia na Dolnym Śląsku!!!!

 Opiekunem reprezentacji była Barbara Sobczyszyn. Serdecznie gratulujemy!

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Dzień Francuski – czyli „Chapeaux bas”

Dzień Francuski - czyli "Chapeaux bas"

Czapki z głów dla organizatorów tegorocznego Dnia francuskiego, czyli dla naszego I Liceum Ogólnokształcącego im. Wł. Broniewskiego i Powiatowego Centrum Edukacji i Kształcenia Kadr w Bolesławcu. Przedstawicielki dwu zaprzyjaźnionych placówek oświatowych przygotowały z tej okazji w naszej szkole...

Jakub Korzeniewicz w międzynarodowym etapie Olimpiady Lingwistyki Matematycznej!

Jakub Korzeniewicz w międzynarodowym etapie Olimpiady Lingwistyki Matematycznej!

Ogromnym sukcesem może pochwalić się  Jakub Korzeniewicz z klasy IVa, który został laureatem VII miejsca w XXII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Lingwistyki Matematycznej we Wrocławiu, tym samym zakwalifikował się do etapu międzynarodowego i będzie reprezentował Polskę, tym razem w stolicy Brazylii...

Książki za „Złotówkę”

Książki za "Złotówkę"

W dniach 07.04 - 19.04. w I LO odbywa się kiermasz książek używanych, pochodzących ze zbiorów szkolnej biblioteki. Prawie siedem tysięcy egzemplarzy czeka na nowe życie. Zapraszamy wszystkich, którzy za symboliczną złotówkę pragną kupić książkę popularnonaukową lub dzieło literatury pięknej, tym...