12 medali dla naszych uczniów

12 medali dla naszych uczniów

Tyle właśnie udało się wywalczyć na Mistrzostwach Strefy Jeleniogórskiej w Pływaniu Indywidualnym

Dnia 30 listopada w Lubaniu odbyły się, po raz pierwszy, zawody indywidualne w pływaniu. Reprezentacje dziewcząt i chłopców składały się z 6 zawodników i 6 zawodniczek, którzy mieli prawo startu w dwóch dyscyplinach. Nasi pływacy stawali na podium aż 13 razy!!!

Złote krążki i tytuł Mistrza Strefy wywalczyli:

Julia Wasyliszyn- 50 m stylem dowolnym

Julita Jośko – 100 m stylem grzbietowym

Maja Oleś- 50 m stylem klasycznym

Maciej Kozik – 100 m stylem dowolnym i 50 m stylem motylkowym

Maksymilian Sitek- 100 m stylem grzbietowym

Srebrne medale i tytuł Wicemistrza zdobyli:

Wojciech Pająk- 100 m stylem grzbietowym

Kinga Sołtyszewska- 100 stylem dowolnym

Brązowe medale wywalczyli:

Julia Wasyliszyn – 100 m stylem zmiennym

Julita Jośko- 50 m stylem motylkowym

Iwan Suszczenko- 50 m stylem klasycznym i 100 m stylem zmiennym

Szkołę reprezentowali również: Klaudia Pyrz, Julia Barszczewska, Igor Gorski, Kuba Knichał.

Nasi medaliści uzyskali awans na Mistrzostwa Dolnego Śląska, które odbędą się 09.12.2021 we Wrocławiu. 

Bardzo dobre starty naszych pływaków dodatkowo zaowocowały I miejscem w klasyfikacji drużynowej chłopców i II miejscem  dziewcząt. 

Wszystkim reprezentantom gratulujemy i życzymy powodzenia na Dolnym Śląsku!!!!

 Opiekunem reprezentacji była Barbara Sobczyszyn. Serdecznie gratulujemy!

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Nasze Mistrzynie Powiatu w koszykówce

Nasze Mistrzynie Powiatu w koszykówce

Mistrzyniami Powiatu zostały :  Guzowska Karolina, Miszkurka Karolina, Skoczyńska Aleksandra, Jośko Julita, Klimek Aleksandra,  Zawrotniak Katarzyna, Bober Alicja, Amolin Karolina i Bober Karolina. Ich opiekunem jest p. Marcin Sobczyszyn. Gratulujemy! Mistrzostwa rozegrano w hali I Liceum...

Stanisław Pachnik ze Stypendium Ministra Edukacji

Stanisław Pachnik ze Stypendium Ministra Edukacji

Miło nam poinformować, że uczeń klasy III ag - Stanisław Pachnik otrzymał w tym roku Stypendium Ministra Edukacji i Nauki. Nasz licealista ten sukces zawdzięcza swoim wysokim osiągnięciom sportowym. Staszek od wielu lat jest mistrzem Polski w biegach na orientację, posiada I klasę sportową...

Iwan Suszczenko wicemistrzem Dolnego Śląska!

Iwan Suszczenko wicemistrzem Dolnego Śląska!

9 grudnia we Wrocławiu odbył się Finał Dolnośląski Licealiady Młodzieży w Pływaniu Indywidualnym. Z ogromną przyjemnością informujemy, że Iwan Suszczenko z klasy 3cg został wicemistrzem Dolnego Śląska. Srebrny medal wywalczył na dystansie 100 metrów stylem zmiennym z czasem 1:12;36. ...