12 medali dla naszych uczniów

12 medali dla naszych uczniów

Tyle właśnie udało się wywalczyć na Mistrzostwach Strefy Jeleniogórskiej w Pływaniu Indywidualnym

Dnia 30 listopada w Lubaniu odbyły się, po raz pierwszy, zawody indywidualne w pływaniu. Reprezentacje dziewcząt i chłopców składały się z 6 zawodników i 6 zawodniczek, którzy mieli prawo startu w dwóch dyscyplinach. Nasi pływacy stawali na podium aż 13 razy!!!

Złote krążki i tytuł Mistrza Strefy wywalczyli:

Julia Wasyliszyn- 50 m stylem dowolnym

Julita Jośko – 100 m stylem grzbietowym

Maja Oleś- 50 m stylem klasycznym

Maciej Kozik – 100 m stylem dowolnym i 50 m stylem motylkowym

Maksymilian Sitek- 100 m stylem grzbietowym

Srebrne medale i tytuł Wicemistrza zdobyli:

Wojciech Pająk- 100 m stylem grzbietowym

Kinga Sołtyszewska- 100 stylem dowolnym

Brązowe medale wywalczyli:

Julia Wasyliszyn – 100 m stylem zmiennym

Julita Jośko- 50 m stylem motylkowym

Iwan Suszczenko- 50 m stylem klasycznym i 100 m stylem zmiennym

Szkołę reprezentowali również: Klaudia Pyrz, Julia Barszczewska, Igor Gorski, Kuba Knichał.

Nasi medaliści uzyskali awans na Mistrzostwa Dolnego Śląska, które odbędą się 09.12.2021 we Wrocławiu. 

Bardzo dobre starty naszych pływaków dodatkowo zaowocowały I miejscem w klasyfikacji drużynowej chłopców i II miejscem  dziewcząt. 

Wszystkim reprezentantom gratulujemy i życzymy powodzenia na Dolnym Śląsku!!!!

 Opiekunem reprezentacji była Barbara Sobczyszyn. Serdecznie gratulujemy!

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Wspomnienie o „Pani od przyrody”

Wspomnienie o "Pani od przyrody"

Odeszła Pani Stefania Marcinów-Szwabowicz, nauczycielka biologii, pedagog, wychowawczyni, której zawodowa droga przez 30 lat związana była z I Liceum (1970-2002). W pamięci wielu pokoleń absolwentów zapisała się jako pasjonatka przedmiotu, którego uczyła, niestrudzenie propagując wiedzę i...

Podręczniki na rok szkolny 2022/2023 – w tym aktualizacja dla klas I

Podręczniki na rok szkolny 2022/2023 - w tym aktualizacja dla klas I

Poniżej wykaz podręczników rozszerzonych przypisanych do klas. Pozostałe przedmioty w klasach są podstawowe Podręczniki do języków obcych będą kupowane we wrześniu Klasa Podręczniki rozszerzone A matematyka, fizyka B j.polski i...

Listy przyjętych do klas I

Poniżej publikowane są listy uczennic i uczniów przyjętych do klas I na rok szkolny 2022/23. Gratulujemy serdecznie! Przypominamy, że wykaz podręczników znajduje się na stronie szkoły. Na początku września będzie też organizowana indywidualna sprzedaż podręczników używanych. Lista...