Muzyczny sukces

Muzyczny sukces

W trakcie „Trzydniówki Patriotycznej” (pisaliśmy o niej w poprzedniej informacji) 9 listopada odbył się Przegląd Piosenki Jacka Kaczmarskiego i Bardów Solidarności.

Mieliśmy w tym spory udział, bo aż cztery uczennice pod opieką pana Sławomira Zimniaka prezentowały na scenie CIK własną interpretację utworów Jacka Kaczmarskiego.Do Julii Nowackiej, Justyny Pankowskiej, Mileny Uznańskiej oraz Apolonii Pohl dołączył także Kamil Gałka, reprezentujący pracownię muzyczną w BOK-MCC.

Miło nam poinformować, że decyzją jury w kategorii szkół ponadpodstawowych I miejsce przypadło Julii Nowackiej z klasy III ap, a drugą nagrodę otrzymała Justyna Pankowska z klasy III ep.

Co ciekawe i ważne – interpretacje utworów sprzed ponad 30 lat oceniali uczestnicy tych wydarzeń, gdyż w jury przeglądu zasiedli sami inicjatorzy powstania bolesławieckiej Solidarności z lat 80. oraz przedstawiciele ówczesnego Uczniowskiego Komitetu Oporu Społecznego, dla których piosenki Jacka Kaczmarskiego i innych bardów były tłem wydarzeń, w których brali bezpośredni udział. Muzyka, a przede wszystkim teksty tych utworów od lat są symbolem etosu „Solidarności” oraz dramatu stanu wojennego w Polsce.

Gratulujemy sukcesu Julii i Justynie oraz wszystkim wykonawcom i opiekunowi konkursu – panu Sławomirowi Zimniakowi, który od lat propaguje twórczość Jacka Kaczmarskiego.

fot. BOK-MCC

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Dzień Francuski – czyli „Chapeaux bas”

Dzień Francuski - czyli "Chapeaux bas"

Czapki z głów dla organizatorów tegorocznego Dnia francuskiego, czyli dla naszego I Liceum Ogólnokształcącego im. Wł. Broniewskiego i Powiatowego Centrum Edukacji i Kształcenia Kadr w Bolesławcu. Przedstawicielki dwu zaprzyjaźnionych placówek oświatowych przygotowały z tej okazji w naszej szkole...

Jakub Korzeniewicz w międzynarodowym etapie Olimpiady Lingwistyki Matematycznej!

Jakub Korzeniewicz w międzynarodowym etapie Olimpiady Lingwistyki Matematycznej!

Ogromnym sukcesem może pochwalić się  Jakub Korzeniewicz z klasy IVa, który został laureatem VII miejsca w XXII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Lingwistyki Matematycznej we Wrocławiu, tym samym zakwalifikował się do etapu międzynarodowego i będzie reprezentował Polskę, tym razem w stolicy Brazylii...

Książki za „Złotówkę”

Książki za "Złotówkę"

W dniach 07.04 - 19.04. w I LO odbywa się kiermasz książek używanych, pochodzących ze zbiorów szkolnej biblioteki. Prawie siedem tysięcy egzemplarzy czeka na nowe życie. Zapraszamy wszystkich, którzy za symboliczną złotówkę pragną kupić książkę popularnonaukową lub dzieło literatury pięknej, tym...