Muzyczny sukces

Muzyczny sukces

W trakcie „Trzydniówki Patriotycznej” (pisaliśmy o niej w poprzedniej informacji) 9 listopada odbył się Przegląd Piosenki Jacka Kaczmarskiego i Bardów Solidarności.

Mieliśmy w tym spory udział, bo aż cztery uczennice pod opieką pana Sławomira Zimniaka prezentowały na scenie CIK własną interpretację utworów Jacka Kaczmarskiego.Do Julii Nowackiej, Justyny Pankowskiej, Mileny Uznańskiej oraz Apolonii Pohl dołączył także Kamil Gałka, reprezentujący pracownię muzyczną w BOK-MCC.

Miło nam poinformować, że decyzją jury w kategorii szkół ponadpodstawowych I miejsce przypadło Julii Nowackiej z klasy III ap, a drugą nagrodę otrzymała Justyna Pankowska z klasy III ep.

Co ciekawe i ważne – interpretacje utworów sprzed ponad 30 lat oceniali uczestnicy tych wydarzeń, gdyż w jury przeglądu zasiedli sami inicjatorzy powstania bolesławieckiej Solidarności z lat 80. oraz przedstawiciele ówczesnego Uczniowskiego Komitetu Oporu Społecznego, dla których piosenki Jacka Kaczmarskiego i innych bardów były tłem wydarzeń, w których brali bezpośredni udział. Muzyka, a przede wszystkim teksty tych utworów od lat są symbolem etosu „Solidarności” oraz dramatu stanu wojennego w Polsce.

Gratulujemy sukcesu Julii i Justynie oraz wszystkim wykonawcom i opiekunowi konkursu – panu Sławomirowi Zimniakowi, który od lat propaguje twórczość Jacka Kaczmarskiego.

fot. BOK-MCC

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Warsztaty ze stempelkami

Warsztaty ze stempelkami

Klasy pierwsze mają niecodzienną okazję do poznania nie tylko ceramicznej tradycji Bolesławca, ale także samodzielnego zdobienia naczyń. Dzięki zajęciom w nowo otwartym Muzeum  Dawnych Technik Garncarskich, które powstało przy Muzeum Ceramiki w Bolesławcu licealistki i licealiści mogli poznać...

Wirtualna podróż historyczna

Wirtualna podróż historyczna

W piątek, 24 listopada mieliśmy okazję wziąć udział w nietypowej lekcji historii, a to za sprawą projektu  "Innowacyjna historia - nowe technologie w służbie edukacji". W sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 4, która w ten dzień zamieniła się w przestrzeń do "podróży w czasie", mogliśmy za...

Dzień Otwarty dla Rodziców – 16 listopada

Dzień Otwarty dla Rodziców - 16 listopada

Szanowni Państwo, zgodnie z terminarzem na rok szkolny 2023-24 - 16 listopada od godz. 17.00 - zapraszamy na spotkania z nauczycielami oraz wychowawcami. Poniżej miejsca, w których czekać na Państwa będą nauczyciele. Dzień Otwarty listopad 2023