Muzyczny sukces

Muzyczny sukces

W trakcie „Trzydniówki Patriotycznej” (pisaliśmy o niej w poprzedniej informacji) 9 listopada odbył się Przegląd Piosenki Jacka Kaczmarskiego i Bardów Solidarności.

Mieliśmy w tym spory udział, bo aż cztery uczennice pod opieką pana Sławomira Zimniaka prezentowały na scenie CIK własną interpretację utworów Jacka Kaczmarskiego.Do Julii Nowackiej, Justyny Pankowskiej, Mileny Uznańskiej oraz Apolonii Pohl dołączył także Kamil Gałka, reprezentujący pracownię muzyczną w BOK-MCC.

Miło nam poinformować, że decyzją jury w kategorii szkół ponadpodstawowych I miejsce przypadło Julii Nowackiej z klasy III ap, a drugą nagrodę otrzymała Justyna Pankowska z klasy III ep.

Co ciekawe i ważne – interpretacje utworów sprzed ponad 30 lat oceniali uczestnicy tych wydarzeń, gdyż w jury przeglądu zasiedli sami inicjatorzy powstania bolesławieckiej Solidarności z lat 80. oraz przedstawiciele ówczesnego Uczniowskiego Komitetu Oporu Społecznego, dla których piosenki Jacka Kaczmarskiego i innych bardów były tłem wydarzeń, w których brali bezpośredni udział. Muzyka, a przede wszystkim teksty tych utworów od lat są symbolem etosu „Solidarności” oraz dramatu stanu wojennego w Polsce.

Gratulujemy sukcesu Julii i Justynie oraz wszystkim wykonawcom i opiekunowi konkursu – panu Sławomirowi Zimniakowi, który od lat propaguje twórczość Jacka Kaczmarskiego.

fot. BOK-MCC

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Historyczna wycieczka po angielsku

Historyczna wycieczka po angielsku

25 maja zakończyliśmy kolejny interdyscyplinarny projekt w języku angielskim w ramach cyklu "Cudze chwalicie, swego nie znacie", organizowanego od lat przez p. Leszka Idzikowskiego. Interdyscyplinarny projekt łączy w sobie komunikację w języku angielskim oraz treści związane z historią, kulturą...

Igor Szerszunowicz w finale Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka

Igor Szerszunowicz w finale Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka

Po raz kolejny Igor Szerszunowicz, uczeń klasy III a ponownie może pochwalić się ogromnym sukcesem. Został zakwalifikowany do etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym. Igor znalazł się w gronie 38 uczestników z całej Polski, reprezentując nie tylko nasze...

Ludzie, miejsca, zwyczaje i smaki – wspomnienia Erasmusa z Włoch

Ludzie, miejsca, zwyczaje i smaki - wspomnienia Erasmusa z Włoch

Ostatni tydzień kwietnia nasza grupa Erasmus+ "Past roads, future ways" spędziła we Włoszech, gdzie odbyło się finalne spotkanie, kończące ponad dwuletni projekt. Oto refleksje na temat pobytu w słonecznej Italii jej uczestników.