Muzyczny sukces

Muzyczny sukces

W trakcie „Trzydniówki Patriotycznej” (pisaliśmy o niej w poprzedniej informacji) 9 listopada odbył się Przegląd Piosenki Jacka Kaczmarskiego i Bardów Solidarności.

Mieliśmy w tym spory udział, bo aż cztery uczennice pod opieką pana Sławomira Zimniaka prezentowały na scenie CIK własną interpretację utworów Jacka Kaczmarskiego.Do Julii Nowackiej, Justyny Pankowskiej, Mileny Uznańskiej oraz Apolonii Pohl dołączył także Kamil Gałka, reprezentujący pracownię muzyczną w BOK-MCC.

Miło nam poinformować, że decyzją jury w kategorii szkół ponadpodstawowych I miejsce przypadło Julii Nowackiej z klasy III ap, a drugą nagrodę otrzymała Justyna Pankowska z klasy III ep.

Co ciekawe i ważne – interpretacje utworów sprzed ponad 30 lat oceniali uczestnicy tych wydarzeń, gdyż w jury przeglądu zasiedli sami inicjatorzy powstania bolesławieckiej Solidarności z lat 80. oraz przedstawiciele ówczesnego Uczniowskiego Komitetu Oporu Społecznego, dla których piosenki Jacka Kaczmarskiego i innych bardów były tłem wydarzeń, w których brali bezpośredni udział. Muzyka, a przede wszystkim teksty tych utworów od lat są symbolem etosu „Solidarności” oraz dramatu stanu wojennego w Polsce.

Gratulujemy sukcesu Julii i Justynie oraz wszystkim wykonawcom i opiekunowi konkursu – panu Sławomirowi Zimniakowi, który od lat propaguje twórczość Jacka Kaczmarskiego.

fot. BOK-MCC

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

12 medali dla naszych uczniów

12 medali dla naszych uczniów

Tyle właśnie udało się wywalczyć na Mistrzostwach Strefy Jeleniogórskiej w Pływaniu Indywidualnym Dnia 30 listopada w Lubaniu odbyły się, po raz pierwszy, zawody indywidualne w pływaniu. Reprezentacje dziewcząt i chłopców składały się z 6 zawodników i 6 zawodniczek, którzy mieli prawo startu...

My z „miasta ceramiki”

My z "miasta ceramiki"

Bolesławiec – powszechnie znany jest jako „miasto ceramiki”. We wtorek (23.11.2021) klasa III D wraz z wychowawczynią, panią Beatą Rembacz-Bonk mogła zapoznać się z genezą tego określenia oraz wcielić się w role ceramików-artystów w gościnnym zakładzie "Manufaktura" przy ul...

Nasz projekt Erasmus+ Creating Competent Citizens Using 4Cs. doceniony!

Nasz projekt Erasmus+ Creating Competent Citizens Using 4Cs. doceniony!

Pani Bogna Łasica (pomysłodawczyni i koordynatorka) i wspomagająca ją Barbara Jusypenko wraz z młodzieżą zaangażowaną w projekt Erasmus + Creating Competent Citizens Using 4Cs. - mają prawo do dumy. Projekt otrzymał Europejską Odznakę Jakości eTwinning, co oznacza, że zarówno praca...