Muzyczny sukces

Muzyczny sukces

W trakcie „Trzydniówki Patriotycznej” (pisaliśmy o niej w poprzedniej informacji) 9 listopada odbył się Przegląd Piosenki Jacka Kaczmarskiego i Bardów Solidarności.

Mieliśmy w tym spory udział, bo aż cztery uczennice pod opieką pana Sławomira Zimniaka prezentowały na scenie CIK własną interpretację utworów Jacka Kaczmarskiego.Do Julii Nowackiej, Justyny Pankowskiej, Mileny Uznańskiej oraz Apolonii Pohl dołączył także Kamil Gałka, reprezentujący pracownię muzyczną w BOK-MCC.

Miło nam poinformować, że decyzją jury w kategorii szkół ponadpodstawowych I miejsce przypadło Julii Nowackiej z klasy III ap, a drugą nagrodę otrzymała Justyna Pankowska z klasy III ep.

Co ciekawe i ważne – interpretacje utworów sprzed ponad 30 lat oceniali uczestnicy tych wydarzeń, gdyż w jury przeglądu zasiedli sami inicjatorzy powstania bolesławieckiej Solidarności z lat 80. oraz przedstawiciele ówczesnego Uczniowskiego Komitetu Oporu Społecznego, dla których piosenki Jacka Kaczmarskiego i innych bardów były tłem wydarzeń, w których brali bezpośredni udział. Muzyka, a przede wszystkim teksty tych utworów od lat są symbolem etosu „Solidarności” oraz dramatu stanu wojennego w Polsce.

Gratulujemy sukcesu Julii i Justynie oraz wszystkim wykonawcom i opiekunowi konkursu – panu Sławomirowi Zimniakowi, który od lat propaguje twórczość Jacka Kaczmarskiego.

fot. BOK-MCC

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Zmiany w podstawach programowych!

Zmiany w podstawach programowych!

Zachęcamy Rodziców oraz młodzież do zapoznania się ze zmianami w podstawach programowych. Minister Edukacji Barbara Nowacka podpisała projekty rozporządzeń zmieniających podstawę programową kształcenia ogólnego dla 18 przedmiotów w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. Co to oznacza w...

Podręczniki na rok szkolny 2024/2025 aktualizacja!

Podręczniki na rok szkolny 2024/2025 aktualizacja!

UWAGA- aktualizacja! Ministerstwo Edukacji Narodowej uprzejmie przypomina, że zmiany w podstawie programowej zostały przygotowane tak, aby nie było konieczności wymiany podręczników. W roku szkolnym 2024/2025 i w latach kolejnych uczniowie mogą korzystać z dotychczasowych podręczników...

Wyniki rekrutacji do klas I. Gratulujemy i witamy!

Wyniki rekrutacji do klas I. Gratulujemy i witamy!

Poniżej publikujemy listy zakwalifikowanych do klas I w roku szkolnym 2024/25. Bardzo prosimy o stawienie się w szkole z oryginałami dokumentów (świadectwo i wynik egzaminu ósmoklasisty) - celem potwierdzenia woli uczenia się w I LO. Listy zakwalifikowanych do poszczególnych klas: I...