Noc z planszówkami

Noc z planszówkami

Od wielu lat szkolne życie wzbogacają „noce planszówek”, zapoczątkowane i organizowane przez p. Karolinę Jarząbek. To czas nie tylko na powrót do wielu zapomnianych gier, wypieranych współcześnie przez komputerowe, ale także okazja do integracji międzyklasowej.

Warto pamiętać, że historia gier sięga czasów starożytnych. Już Sumerowie i Egipcjanie cenili ten rodzaj rozrywki, choć należy wspomnieć, że grały osoby dorosłe. W średniowieczu niektórym grom przypisywano nawet negatywny wpływ, stąd zakazywano ich grania. Gry na stałe weszły jednak do kultury i w miarę upływu czasu nie tylko cieszyły się coraz większą popularnością, ale też wzbogacano ich tematykę i zasady. Współcześnie, bo ogromnej „karierze” gier komputerowych nastały czasy powrotu do tradycyjnych gier planszowych. Dlaczego? To przede wszystkim trening umysłowy, ale także doskonała rozrywka, w której liczą się bezpośrednie emocje graczy.

„Noce z planszówkami” w naszym liceum to bardzo ciekawa alternatywa dla tych, którzy są ich entuzjastami, ale także dla tych, którzy po prostu chcą spędzić czas w miłym towarzystwie, nawet kosztem „zarwania nocy”.

Tak też było w piątkową noc (1 października), kiedy to uczniowie naszej szkoły, zamiast spać, postanowili spędzić czas do sobotniego poranka na rozrywce. Największą popularnością cieszyły się gry towarzyskie, takie jak: Mafia i Wilkołaki, zaś na planszach rozgrywane były przejazdy pociągami, budowanie dróg, walki ze smokami lub po prostu obrona króla na szachownicy. Uno, dos, doble, kent, czyli szybkie gry karciane spowodowały, że czas minął szybko i przyjemnie.

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Warsztaty ze stempelkami

Warsztaty ze stempelkami

Klasy pierwsze mają niecodzienną okazję do poznania nie tylko ceramicznej tradycji Bolesławca, ale także samodzielnego zdobienia naczyń. Dzięki zajęciom w nowo otwartym Muzeum  Dawnych Technik Garncarskich, które powstało przy Muzeum Ceramiki w Bolesławcu licealistki i licealiści mogli poznać...

Wirtualna podróż historyczna

Wirtualna podróż historyczna

W piątek, 24 listopada mieliśmy okazję wziąć udział w nietypowej lekcji historii, a to za sprawą projektu  "Innowacyjna historia - nowe technologie w służbie edukacji". W sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 4, która w ten dzień zamieniła się w przestrzeń do "podróży w czasie", mogliśmy za...

Dzień Otwarty dla Rodziców – 16 listopada

Dzień Otwarty dla Rodziców - 16 listopada

Szanowni Państwo, zgodnie z terminarzem na rok szkolny 2023-24 - 16 listopada od godz. 17.00 - zapraszamy na spotkania z nauczycielami oraz wychowawcami. Poniżej miejsca, w których czekać na Państwa będą nauczyciele. Dzień Otwarty listopad 2023