Noc z planszówkami

Noc z planszówkami

Od wielu lat szkolne życie wzbogacają „noce planszówek”, zapoczątkowane i organizowane przez p. Karolinę Jarząbek. To czas nie tylko na powrót do wielu zapomnianych gier, wypieranych współcześnie przez komputerowe, ale także okazja do integracji międzyklasowej.

Warto pamiętać, że historia gier sięga czasów starożytnych. Już Sumerowie i Egipcjanie cenili ten rodzaj rozrywki, choć należy wspomnieć, że grały osoby dorosłe. W średniowieczu niektórym grom przypisywano nawet negatywny wpływ, stąd zakazywano ich grania. Gry na stałe weszły jednak do kultury i w miarę upływu czasu nie tylko cieszyły się coraz większą popularnością, ale też wzbogacano ich tematykę i zasady. Współcześnie, bo ogromnej „karierze” gier komputerowych nastały czasy powrotu do tradycyjnych gier planszowych. Dlaczego? To przede wszystkim trening umysłowy, ale także doskonała rozrywka, w której liczą się bezpośrednie emocje graczy.

„Noce z planszówkami” w naszym liceum to bardzo ciekawa alternatywa dla tych, którzy są ich entuzjastami, ale także dla tych, którzy po prostu chcą spędzić czas w miłym towarzystwie, nawet kosztem „zarwania nocy”.

Tak też było w piątkową noc (1 października), kiedy to uczniowie naszej szkoły, zamiast spać, postanowili spędzić czas do sobotniego poranka na rozrywce. Największą popularnością cieszyły się gry towarzyskie, takie jak: Mafia i Wilkołaki, zaś na planszach rozgrywane były przejazdy pociągami, budowanie dróg, walki ze smokami lub po prostu obrona króla na szachownicy. Uno, dos, doble, kent, czyli szybkie gry karciane spowodowały, że czas minął szybko i przyjemnie.

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Dzień Francuski – czyli „Chapeaux bas”

Dzień Francuski - czyli "Chapeaux bas"

Czapki z głów dla organizatorów tegorocznego Dnia francuskiego, czyli dla naszego I Liceum Ogólnokształcącego im. Wł. Broniewskiego i Powiatowego Centrum Edukacji i Kształcenia Kadr w Bolesławcu. Przedstawicielki dwu zaprzyjaźnionych placówek oświatowych przygotowały z tej okazji w naszej szkole...

Jakub Korzeniewicz w międzynarodowym etapie Olimpiady Lingwistyki Matematycznej!

Jakub Korzeniewicz w międzynarodowym etapie Olimpiady Lingwistyki Matematycznej!

Ogromnym sukcesem może pochwalić się  Jakub Korzeniewicz z klasy IVa, który został laureatem VII miejsca w XXII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Lingwistyki Matematycznej we Wrocławiu, tym samym zakwalifikował się do etapu międzynarodowego i będzie reprezentował Polskę, tym razem w stolicy Brazylii...

Książki za „Złotówkę”

Książki za "Złotówkę"

W dniach 07.04 - 19.04. w I LO odbywa się kiermasz książek używanych, pochodzących ze zbiorów szkolnej biblioteki. Prawie siedem tysięcy egzemplarzy czeka na nowe życie. Zapraszamy wszystkich, którzy za symboliczną złotówkę pragną kupić książkę popularnonaukową lub dzieło literatury pięknej, tym...