Noc z planszówkami

Noc z planszówkami

Od wielu lat szkolne życie wzbogacają „noce planszówek”, zapoczątkowane i organizowane przez p. Karolinę Jarząbek. To czas nie tylko na powrót do wielu zapomnianych gier, wypieranych współcześnie przez komputerowe, ale także okazja do integracji międzyklasowej.

Warto pamiętać, że historia gier sięga czasów starożytnych. Już Sumerowie i Egipcjanie cenili ten rodzaj rozrywki, choć należy wspomnieć, że grały osoby dorosłe. W średniowieczu niektórym grom przypisywano nawet negatywny wpływ, stąd zakazywano ich grania. Gry na stałe weszły jednak do kultury i w miarę upływu czasu nie tylko cieszyły się coraz większą popularnością, ale też wzbogacano ich tematykę i zasady. Współcześnie, bo ogromnej „karierze” gier komputerowych nastały czasy powrotu do tradycyjnych gier planszowych. Dlaczego? To przede wszystkim trening umysłowy, ale także doskonała rozrywka, w której liczą się bezpośrednie emocje graczy.

„Noce z planszówkami” w naszym liceum to bardzo ciekawa alternatywa dla tych, którzy są ich entuzjastami, ale także dla tych, którzy po prostu chcą spędzić czas w miłym towarzystwie, nawet kosztem „zarwania nocy”.

Tak też było w piątkową noc (1 października), kiedy to uczniowie naszej szkoły, zamiast spać, postanowili spędzić czas do sobotniego poranka na rozrywce. Największą popularnością cieszyły się gry towarzyskie, takie jak: Mafia i Wilkołaki, zaś na planszach rozgrywane były przejazdy pociągami, budowanie dróg, walki ze smokami lub po prostu obrona króla na szachownicy. Uno, dos, doble, kent, czyli szybkie gry karciane spowodowały, że czas minął szybko i przyjemnie.

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Wyniki rekrutacji do klas I. Gratulujemy i witamy!

Wyniki rekrutacji do klas I. Gratulujemy i witamy!

Poniżej publikujemy listy zakwalifikowanych do klas I w roku szkolnym 2024/25. Bardzo prosimy o stawienie się w szkole z oryginałami dokumentów (świadectwo i wynik egzaminu ósmoklasisty) - celem potwierdzenia woli uczenia się w I LO. Listy zakwalifikowanych do poszczególnych klas: I...

100% – to świetny wynik naszych Maturzystów! Gratulujemy i dziękujemy!

100% - to świetny wynik naszych Maturzystów! Gratulujemy i dziękujemy!

100% naszych tegorocznych Maturzystów zdało egzamin maturalny! Wynik ten należy do 124 licealistek i licealistów z 4 klas czwartych, którzy w maju przystąpili do egzaminu dojrzałości. Statystycznie każdy, oprócz przedmiotów obowiązkowych, wybierał po 3 przedmioty rozszerzone, kierując się...

Piękny koniec roku i początek wakacji!

Piękny koniec roku i początek wakacji!

W wakacyjno-letnich nastrojach pożegnaliśmy rok szkolny 2023/2024. Zaliczyć możemy go do udanych z wielu powodów. Zrealizowaliśmy to, co zaplanowaliśmy, a nawet więcej. Odnieśliśmy wiele sukcesów, tych indywidualnych i tych zespołowych. Jako szkoła mamy wiele powodów do radości i dumy, co...