Noc z planszówkami

Noc z planszówkami

Od wielu lat szkolne życie wzbogacają „noce planszówek”, zapoczątkowane i organizowane przez p. Karolinę Jarząbek. To czas nie tylko na powrót do wielu zapomnianych gier, wypieranych współcześnie przez komputerowe, ale także okazja do integracji międzyklasowej.

Warto pamiętać, że historia gier sięga czasów starożytnych. Już Sumerowie i Egipcjanie cenili ten rodzaj rozrywki, choć należy wspomnieć, że grały osoby dorosłe. W średniowieczu niektórym grom przypisywano nawet negatywny wpływ, stąd zakazywano ich grania. Gry na stałe weszły jednak do kultury i w miarę upływu czasu nie tylko cieszyły się coraz większą popularnością, ale też wzbogacano ich tematykę i zasady. Współcześnie, bo ogromnej „karierze” gier komputerowych nastały czasy powrotu do tradycyjnych gier planszowych. Dlaczego? To przede wszystkim trening umysłowy, ale także doskonała rozrywka, w której liczą się bezpośrednie emocje graczy.

„Noce z planszówkami” w naszym liceum to bardzo ciekawa alternatywa dla tych, którzy są ich entuzjastami, ale także dla tych, którzy po prostu chcą spędzić czas w miłym towarzystwie, nawet kosztem „zarwania nocy”.

Tak też było w piątkową noc (1 października), kiedy to uczniowie naszej szkoły, zamiast spać, postanowili spędzić czas do sobotniego poranka na rozrywce. Największą popularnością cieszyły się gry towarzyskie, takie jak: Mafia i Wilkołaki, zaś na planszach rozgrywane były przejazdy pociągami, budowanie dróg, walki ze smokami lub po prostu obrona króla na szachownicy. Uno, dos, doble, kent, czyli szybkie gry karciane spowodowały, że czas minął szybko i przyjemnie.

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Igor Szerszunowicz w finale Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka

Igor Szerszunowicz w finale Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka

Po raz kolejny Igor Szerszunowicz, uczeń klasy III a ponownie może pochwalić się ogromnym sukcesem. Został zakwalifikowany do etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym. Igor znalazł się w gronie 38 uczestników z całej Polski, reprezentując nie tylko nasze...

Ludzie, miejsca, zwyczaje i smaki – wspomnienia Erasmusa z Włoch

Ludzie, miejsca, zwyczaje i smaki - wspomnienia Erasmusa z Włoch

Ostatni tydzień kwietnia nasza grupa Erasmus+ "Past roads, future ways" spędziła we Włoszech, gdzie odbyło się finalne spotkanie, kończące ponad dwuletni projekt. Oto refleksje na temat pobytu w słonecznej Italii jej uczestników.  

Matura ustna – język polski! Harmonogram po aktualizacji

Matura ustna - język polski! Harmonogram po aktualizacji

Prosimy o zapoznanie się z aktualnym harmonogramem egzaminów ustnych z języka polskiego. Wszystkie egzaminy odbywają się w klasie 302. Przypominamy, że na rozpoczęcie egzaminu (odpowiednio o godz. 8.45 i 12.45) stawiają się wszyscy -  celem zapoznania się z procedurami i...