Gala z nagrodami i stypendiami Starosty Bolesławieckiego

Gala z nagrodami i stypendiami Starosty Bolesławieckiego

21 października w Teatrze Starym odbyła się Gala wręczenia Nagród i Stypendiów Starosty Bolesławieckiego za rok szkolny 2020/21. Mieliśmy podwójną przyjemność, gdyż wyróżnienia te trafiły do wielu naszych uczennic i uczniów, ale także jako szkoła przygotowaliśmy i prowadziliśmy całą imprezę.

Jako że „Zdolny Powiat” to święto młodych ludzi, więc hasłem przewodnim Gali była właśnie młodość, bohaterka tekstów literackich i piosenek. W tej konwencji program poprowadzili: Karolina Guzowska i Hubert Ordyński (z kl. III ap), a na scenie można było podziwiać różnorodne Talenty naszego Liceum, w tym oczywiście chór „Synkopa 2”. Nad całością czuwała pani Ewa Ołenicz-Bernacka, przy organizacyjnym wsparciu Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego z p. Naczelnik Katarzyną Ziębą oraz Młodzieżowego Domu Kultury z p. dyrektorem Dariuszem Uścińskim.

Nagrody Starosty Bolesławieckiego to szczególne wyróżnienia za osiągnięcia w dziedzinie nauki, sportu oraz innej aktywności, które otrzymali: Szymon Biegała, Amelia Kowalska, Zofia Reguła, Zuzanna Rewińska, Karolina Zych, Filip Burniak, Izabela Kalenik, Stanisław Pachnik oraz uczeń pierwszej klasy Wojciech Tomasz Kijanka – za najlepiej zdany egzamin ósmoklasisty. Wyróżnienia te mają charakter finansowy, ale nagrodzeni otrzymali także ceramiczne statuetki autorstwa Mateusza Grobelnego.

Stypendia Starosty Bolesławieckiego za osiągnięcie średniej ocen 5,20 i powyżej otrzymało aż 17 osób. Są to: Katarzyna Ciesiółka, Emilia Czwartyńska, Karolina Guzowska, Natalia Kacperek, Antoni Łasica Amelia Majda, Mikołaj Mankiewicz, Krzysztof Medyński, Krzysztof Ostrowski, Ida Paluszczyszyn, Piotr Siarkowski, Magdalena Sudół, Igor Szerszunowicz, Marta Szymula, Hanna Wierzbicka, Zofia Wojtowicz i Wiktoria Zmaczyńska.

„Młodość jest nie tylko okresem w życiu, jest stanem ducha, wyrazem woli, jakością wyobraźni, siłą emocji, zwycięstwem odwagi nad nieśmiałością” ten cytat pojawiał się wielokrotnie w trakcie uroczystości w Teatrze Starym. Nawiązywały do niego wiersze i utwory prezentowane na scenie.

O dumie z powiatowych szkół i uczącej się w nich młodzieży mówił Starosta Tomasz Gabrysiak, podkreślając nie tylko najwyższe w województwie wyniki maturalne, a przypomnijmy, że nasza szkoła może poszczycić się już drugi rok z rzędu stuprocentowo zdaną maturą, ale też fakt, że ubiegły rok szkolny przebiegał w wyjątkowej atmosferze nauki zdalnej.

Wszystkim nagrodzonym uczennicom i uczniom serdecznie gratulujemy. Wyrazy uznania należą się też rodzicom, opiekunom, nauczycielom i trenerom, bo przecież oni także są autorami sukcesów młodych ludzi.

Naszym wykonawcom dziękujemy za wspaniałe i wzruszające chwile, które podkreśliły rangę tej uroczystości.

fot. Starostwo Powiatowe w Bolesławcu

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Herma św. Doroty. Wizyta klasy IB w Muzeum Narodowym we Wrocławiu

Herma św. Doroty. Wizyta klasy IB w Muzeum Narodowym we Wrocławiu

We wtorek, 27 lutego wybraliśmy się na wycieczkę do Wrocławia wraz z naszą wychowawczynią, panią Barbarą Ostaszewską i panią Małgorzatą Pędlowską. Wyjazd był kontynuacją naszej wcześniejszej wizyty w Panoramie Racławickiej. Tym razem odwiedziliśmy Muzeum Narodowe. Już sam jego gmach wybudowany w...

Jan Kozioł i Dominik Lech – Mistrzami tenisa!

Jan Kozioł i Dominik Lech - Mistrzami tenisa!

Z znów mamy powód do dumy. Niedawno świętowaliśmy zwycięstwo naszych dziewcząt w tenisie stołowym, a tu kolejny sukces... tym razem Mistrzami zostali Jan Kozioł z kl. II d oraz Dominik Lech z kl. I c. 26 lutego w sali II LO odbyły się Mistrzostwa Powiatu w tenisie stołowym chłopców. Nasi...

Ważny temat – depresja!

Ważny temat - depresja!

W piątek, 23 lutego 2024 r. na zaproszenie Wojewódzkiego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych młodzież z naszego liceum pod opieką pani pedagog Moniki Filipiak brała udział w obchodach Ogólnopolskiego Dnia Walki z Depresją. To kolejny raz kiedy mogliśmy wziąć udział w tym ważnym...