Muzycznie i metaforycznie

Muzycznie i metaforycznie

Nowy rok szkolny powitaliśmy w wyjątkowo artystycznej formie, dzięki pięknym i wzruszającym utworom przywołującym wojenną rzeczywistość, które wykonał szkolny chór „Synkopa 2”. Po raz kolejny uświadomiliśmy sobie, jaką wartością jest wolność i jak wiele poświęciły poprzednie pokolenia – by ją wywalczyć. Występom na scenie towarzyszyły fragmenty znanych filmów, takich jak „Kamienie na szaniec” czy „Miasto 44”.

W auli szkolnej wyjątkowo zasiedli tylko uczennice i uczniowie nowo powstałych klas. Gościem uroczystości był p. Mariusz Mendocha, zastępca naczelnika Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu w Starostwie Powiatowym.

O szkole, życiu, przemijaniu mówili także prowadzący program uczniowie klasy II d – Małgosia i Mateusz. Pojawił się symbol podróży, w której wsiadamy i wysiadamy z pociągu, a to, jak minie nam podróż zależy nie tylko od nas, ale także od współpasażerów. Witając zgromadzone w auli klasy I, podkreślili, że dla nich nowa podróż właśnie się zaczyna.

Dyrektor Cezary Czernatowicz w swoim przemówieniu podkreślał rolę edukacji w szkole, w której każdy znajdzie swoje miejsce i przestrzeń do rozwoju. Życzył wszystkim dobrego i spokojnego roku.

„Pierwszoklasistki i pierwszoklasistów” przywitała także Justyna Grudzień z Samorządu Szkolnego, zachęcając do włączenia się w życie szkolne.

Na zakończenie pierwszej w tym roku szkolnym akademii niemal cała sala przyłączyła się do Justyny Pankowskiej i pana Sławomira Zimniaka i ich interpretacji piosenki ” Wsiąść do pociągu…”.

Zgodnie z jej tekstem wychowawcy klas pierwszych otrzymali od Samorządu „zielone kamyki” na szczęście.

Dziękujemy klasie II d, chórowi „Synkopa2” wraz z paniami Małgorzatą Piotrów i Irminą Nowak – za wprowadzenie nas w nowy rok szkolny.

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Sukcesy w lekkiej atletyce

Sukcesy w lekkiej atletyce

26 września w Oleśnicy odbył się Finał Dolnośląski Licealiady Młodzieży w Lekkiej Atletyce. W zawodach wzięły udział obie reprezentacje naszej szkoły. Bardzo duża liczba szkół, która zgłosiła się do zawodów (25 ekip żeńskich i 27 męskich) podniosła poziom rywalizacji, ale również spowodowała...

Klasy IV a i IV c na Dolnośląskim Festiwalu Nauki

Klasy IV a i IV c na Dolnośląskim Festiwalu Nauki

We Wrocławiu rozpoczął się XXVI Dolnośląski Festiwal Nauki. Tegorocznym hasłem przewodnim jest "Nauka porusza". I choć nasza, regionalna edycja dopiero za miesiąc, to tradycyjnie wybraliśmy się do stolicy Dolnego Śląska po potężny łyk wiedzy. 18 września klasa IV a wraz z wychowawczynią...

O wodzie, która jest źródłem życia

O wodzie, która jest źródłem życia

Woda, źródło życia, czy zastanawiamy się, skąd się bierze, kiedy odkręcamy kran, czy myślimy, że jest nigdy nam jej nie zabraknie, czy wiemy, jak ją użytkować, żeby wystarczyła dla przyszłych pokoleń? 15 września klasa IIc wraz z paniami: Karoliną Jarząbek i Barbarą Jusypenko miała kilkugodzinne...