Muzycznie i metaforycznie

Muzycznie i metaforycznie

Nowy rok szkolny powitaliśmy w wyjątkowo artystycznej formie, dzięki pięknym i wzruszającym utworom przywołującym wojenną rzeczywistość, które wykonał szkolny chór „Synkopa 2”. Po raz kolejny uświadomiliśmy sobie, jaką wartością jest wolność i jak wiele poświęciły poprzednie pokolenia – by ją wywalczyć. Występom na scenie towarzyszyły fragmenty znanych filmów, takich jak „Kamienie na szaniec” czy „Miasto 44”.

W auli szkolnej wyjątkowo zasiedli tylko uczennice i uczniowie nowo powstałych klas. Gościem uroczystości był p. Mariusz Mendocha, zastępca naczelnika Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu w Starostwie Powiatowym.

O szkole, życiu, przemijaniu mówili także prowadzący program uczniowie klasy II d – Małgosia i Mateusz. Pojawił się symbol podróży, w której wsiadamy i wysiadamy z pociągu, a to, jak minie nam podróż zależy nie tylko od nas, ale także od współpasażerów. Witając zgromadzone w auli klasy I, podkreślili, że dla nich nowa podróż właśnie się zaczyna.

Dyrektor Cezary Czernatowicz w swoim przemówieniu podkreślał rolę edukacji w szkole, w której każdy znajdzie swoje miejsce i przestrzeń do rozwoju. Życzył wszystkim dobrego i spokojnego roku.

„Pierwszoklasistki i pierwszoklasistów” przywitała także Justyna Grudzień z Samorządu Szkolnego, zachęcając do włączenia się w życie szkolne.

Na zakończenie pierwszej w tym roku szkolnym akademii niemal cała sala przyłączyła się do Justyny Pankowskiej i pana Sławomira Zimniaka i ich interpretacji piosenki ” Wsiąść do pociągu…”.

Zgodnie z jej tekstem wychowawcy klas pierwszych otrzymali od Samorządu „zielone kamyki” na szczęście.

Dziękujemy klasie II d, chórowi „Synkopa2” wraz z paniami Małgorzatą Piotrów i Irminą Nowak – za wprowadzenie nas w nowy rok szkolny.

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Nasi Pływacy najlepsi w Strefie Jeleniogórskiej!

Nasi Pływacy najlepsi w Strefie Jeleniogórskiej!

Dnia 30 stycznia 2023 roku na krytej pływalni w Kamiennej Górze odbył się Finał Strefy Jeleniogórskiej w pływaniu drużynowym w ramach Licealiady. Jak co roku, nasi pływacy nie zawiedli!   W klasyfikacji generalnej, na którą składały się starty indywidualne oraz wynik sztafety...

Chemia i fizyka na Politechnice Wrocławskiej

Chemia i fizyka na Politechnice Wrocławskiej

Realizujemy zapisy porozumienia z Politechniką Wrocławską, zgodnie z którym już od wielu lat uczestniczymy w specjalnie organizowanych warsztatach, laboratoriach i wykładach prowadzonych przez pracowników naukowych uczelni. W poprzednich latach skupiliśmy się na matematyce i chemii, w tym roku...

Żegnamy Pana Czesława Maślickiego

Żegnamy Pana Czesława Maślickiego

Ze smutkiem przekazujemy wiadomość o śmierci Pana Czesława Maślickiego, nauczyciela wychowania fizycznego i przysposobienia obronnego w naszym liceum w latach 1964-1986. Był nie tylko niestrudzonym propagatorem sportu szkolnego, ale także autorem sukcesów reprezentacji liceum w siatkówce...