Muzycznie i metaforycznie

Muzycznie i metaforycznie

Nowy rok szkolny powitaliśmy w wyjątkowo artystycznej formie, dzięki pięknym i wzruszającym utworom przywołującym wojenną rzeczywistość, które wykonał szkolny chór „Synkopa 2”. Po raz kolejny uświadomiliśmy sobie, jaką wartością jest wolność i jak wiele poświęciły poprzednie pokolenia – by ją wywalczyć. Występom na scenie towarzyszyły fragmenty znanych filmów, takich jak „Kamienie na szaniec” czy „Miasto 44”.

W auli szkolnej wyjątkowo zasiedli tylko uczennice i uczniowie nowo powstałych klas. Gościem uroczystości był p. Mariusz Mendocha, zastępca naczelnika Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu w Starostwie Powiatowym.

O szkole, życiu, przemijaniu mówili także prowadzący program uczniowie klasy II d – Małgosia i Mateusz. Pojawił się symbol podróży, w której wsiadamy i wysiadamy z pociągu, a to, jak minie nam podróż zależy nie tylko od nas, ale także od współpasażerów. Witając zgromadzone w auli klasy I, podkreślili, że dla nich nowa podróż właśnie się zaczyna.

Dyrektor Cezary Czernatowicz w swoim przemówieniu podkreślał rolę edukacji w szkole, w której każdy znajdzie swoje miejsce i przestrzeń do rozwoju. Życzył wszystkim dobrego i spokojnego roku.

„Pierwszoklasistki i pierwszoklasistów” przywitała także Justyna Grudzień z Samorządu Szkolnego, zachęcając do włączenia się w życie szkolne.

Na zakończenie pierwszej w tym roku szkolnym akademii niemal cała sala przyłączyła się do Justyny Pankowskiej i pana Sławomira Zimniaka i ich interpretacji piosenki ” Wsiąść do pociągu…”.

Zgodnie z jej tekstem wychowawcy klas pierwszych otrzymali od Samorządu „zielone kamyki” na szczęście.

Dziękujemy klasie II d, chórowi „Synkopa2” wraz z paniami Małgorzatą Piotrów i Irminą Nowak – za wprowadzenie nas w nowy rok szkolny.

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Dzień Francuski – czyli „Chapeaux bas”

Dzień Francuski - czyli "Chapeaux bas"

Czapki z głów dla organizatorów tegorocznego Dnia francuskiego, czyli dla naszego I Liceum Ogólnokształcącego im. Wł. Broniewskiego i Powiatowego Centrum Edukacji i Kształcenia Kadr w Bolesławcu. Przedstawicielki dwu zaprzyjaźnionych placówek oświatowych przygotowały z tej okazji w naszej szkole...

Jakub Korzeniewicz w międzynarodowym etapie Olimpiady Lingwistyki Matematycznej!

Jakub Korzeniewicz w międzynarodowym etapie Olimpiady Lingwistyki Matematycznej!

Ogromnym sukcesem może pochwalić się  Jakub Korzeniewicz z klasy IVa, który został laureatem VII miejsca w XXII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Lingwistyki Matematycznej we Wrocławiu, tym samym zakwalifikował się do etapu międzynarodowego i będzie reprezentował Polskę, tym razem w stolicy Brazylii...

Książki za „Złotówkę”

Książki za "Złotówkę"

W dniach 07.04 - 19.04. w I LO odbywa się kiermasz książek używanych, pochodzących ze zbiorów szkolnej biblioteki. Prawie siedem tysięcy egzemplarzy czeka na nowe życie. Zapraszamy wszystkich, którzy za symboliczną złotówkę pragną kupić książkę popularnonaukową lub dzieło literatury pięknej, tym...