I A zwycięzcą Grammy :)

I A zwycięzcą Grammy :)

Dnia 24 września 2021 r., po rocznej przerwie spowodowanej wzmożonym reżimem sanitarnym z powodu pandemii, odbyły się długo wyczekiwane obchody Dnia Pierwszaka. Tegoroczne powitanie przygotowała i brawurowo poprowadziła klasa 3Eg, która dwa lata temu została laureatem swojej szkolnej imprezy powitalnej. Zwycięstwo odniosła klasa I A, której patronowała muzyka country z gwiazdą Dolly Parton, w którą wcieliła się wychowawczyni, pani Katarzyna Cieślak-Ostrowska.

Wydarzenie swym motywem nawiązywało do jednej z najgłośniejszych gal muzycznych, Grammy. Nad pierwszoklasistami i wyznaczonymi dla nich sektorami miała pieczę kadra ochroniarzy (w te role wcielały się Hanna Dienstbier, Monika Dymarska, Karolina Makowska, Martyna Markusz i Kornelia Pyrkosz). Zaś w jury konkursu, jak i w jej asyście, zasiadły głównie światowej sławy gwiazdy: amerykańska ikona kabaretu, Marilyn Monroe (odgrywana przez Polę Burczyk); polska królowa popu i kontrowersji, Doda (odgrywana przez Natalię Deberny); nie tylko piosenkarka, ale również projektantka mody i właścicielka branży kosmetycznej, Rihanna (odgrywana przez Idę Paluszczyszn); ikona popu, walcząca o swoją niezależność i głos Britney Spears (odgrywana przez Malwinę Szafran); jedna z twarzy dzisiejszej muzyki, idolka wielu, która nie raz udowodniła, że dla niej nie ma granic w świecie muzyki, Beyonce (odgrywana przez Amelię Jackowską); Prowadzącymi imprezę byli: jedna z bardziej rozpoznawalnych par celebrytów, Camila Cabello i Shawn Mendes (w te role wcielili się Jasmina Skorupka i Miłosz Drużga). Asystę jury stanowiły także dwie młode wokalistki, wielbione przez wielu nastolatków: Taylor Swift (odegrana przez Magdalenę Tkaczyk) i Ariana Grande (odegrana przez Klaudię Pyrz)

Uczniowie tego dnia zmierzyli się w siedmiu konkurencjach, w których liczyła się głównie współpraca klas i ich zaangażowanie. Każdy punkt liczył się, gdyż te podsumowane pod koniec obchodów miały zadecydować, która z klas wygra wyjątkowy prezent- bon zwalniający z odpowiedzi ustnej oraz z niezapowiedzianej kartkówki. Przegrana klasa zaś, jak w zwyczaju tego dnia, została skazana na posprzątanie całej auli po ogłoszeniu wyników.

Miejsca wyglądały następująco:

-miejsce czwarte (216 pkt.) – klasa 1C, reprezentująca w kropkowanych spódnicach, białych podkoszulkach i dżinsach klasycznego Rock&Rolla (wychowawczyni- Małgorzata Wołoszyn)

-miejsce trzecie (217 pkt.) – klasa 1D, z pomalowanymi w flagę rasty policzkami i włosami splecionymi w drobne warkoczyki, przedstawiająca Reggae (wychowawca- Tomasz Hoszowski)

-miejsce drugie (261 pkt.) – klasa 1B, naśladująca kulturę Hip-Hopu w luźnych spodniach dresowych, przydużych t-shirtach, w wyjątkowym towarzystwie Slim Shadiego (za którego przebrała się pani wychowawczyni- Bogna Łasica)

-miejsce pierwsze (272 pkt.) – klasa 1A, w koszulach w kratkę, podbitych cholewkach i kowbojskich kapeluszach obrazująca gatunek Country, z Dolly Parton na czele (za którą przebrała się pani wychowawczyni- Katarzyna Cieślak-Ostrowska)

Wśród konkurencji wymyślonych przez organizatorów Gali znalazły się m.in.:

-ikona oraz prezent – obchody tegorocznego Dnia Pierwszaka otworzyło to co dla jury najlepsze – czyli prezenty. Każda z klas dla kadry oceniających przygotowała mały poczęstunek, wręczony przez ikonę – wychowawcę klasy. W tej konkurencji oceniane było przebranie nauczyciela oraz prezentacja i jakość prezentu. Jury otrzymało między innymi ciasteczka w kształcie gitar, złotą płytę i boom box, czy sztabki złota oraz gadżety do zdjęć.

-show – najistotniejsza konkurencja tego dnia, gdyż przyznawane za nią punkty były wymnażane razy dwa. Każda z klas miała za zadanie ułożenie układu do teledysku w rytmie muzyki przydzielonego im gatunku. Wszyscy popisali się wspaniałymi układami, w których widać było zaangażowanie całej klasy. Faworytami jury zostały między innymi uzdolnione dziewczyny z Hip-Hopu, dobrze prowadzący taniec z partnerką chłopacy z Reggae, czy kręcąca kloszowaną spódnicą pani Wołoszyn.

-rysunek – w tej konkurencji w czasie 15 minut klasa miała za zadanie stworzyć logo swojej klasy, inspirowane ich gatunkiem muzycznym. Techniki plastyczne były przeróżne, od flamastrów, po farby. Najmocniejszymi kandydatami tej konkurencji zostały klasy 1B i 1D, które świetnie przedstawiły koncept i barwnie ozdobiły wręczony im szary papier.

-quiz – każda z klas otrzymała pięć różnych pytań związanych z gatunkiem muzycznym. Nikt nie dał się nabrać na podchwytliwe pytanie o szczepionkę zafundowaną przez Dolly Parton, lub z czego składała się dieta Davida Bowiego w latach 70. Jednak jednoznacznym zwycięzcą tej konkurencji została klasa 1A, która ani razu nie popełniła błędu.

Klasie 1A gratulujemy zwycięstwa oraz czekamy na to, co przygotują dla przyszłych kolegów jako organizatorzy Dnia Pierwszaka za trzy lata. Zaś wszystkim uczestnikom życzymy szczęścia, sukcesów w nauce i miło spędzonego czasu w naszej placówce.

Kilkugodzinna zabawa upłynęła w świetnej atmosferze, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

Duże podziękowania należą się organizatorom Dnia Pierwszoklasisty – klasie 3Eg i wychowawcy, panu Damianowi Dziedziulowi.

Op. A. Rydza z kl. III eg

Fot. M.Ciechanowicz z kl. III ag

Więcej zdjęć na stronie: https://drive.google.com/drive/folders/11pSczx4BeF8VgPdX2wn4XDU-Q5rTM67-?usp=sharing

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Historyczna wycieczka po angielsku

Historyczna wycieczka po angielsku

25 maja zakończyliśmy kolejny interdyscyplinarny projekt w języku angielskim w ramach cyklu "Cudze chwalicie, swego nie znacie", organizowanego od lat przez p. Leszka Idzikowskiego. Interdyscyplinarny projekt łączy w sobie komunikację w języku angielskim oraz treści związane z historią, kulturą...

Igor Szerszunowicz w finale Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka

Igor Szerszunowicz w finale Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka

Po raz kolejny Igor Szerszunowicz, uczeń klasy III a ponownie może pochwalić się ogromnym sukcesem. Został zakwalifikowany do etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym. Igor znalazł się w gronie 38 uczestników z całej Polski, reprezentując nie tylko nasze...

Ludzie, miejsca, zwyczaje i smaki – wspomnienia Erasmusa z Włoch

Ludzie, miejsca, zwyczaje i smaki - wspomnienia Erasmusa z Włoch

Ostatni tydzień kwietnia nasza grupa Erasmus+ "Past roads, future ways" spędziła we Włoszech, gdzie odbyło się finalne spotkanie, kończące ponad dwuletni projekt. Oto refleksje na temat pobytu w słonecznej Italii jej uczestników.