Brąz Lekkoatletek I  LO!

Brąz Lekkoatletek I LO!


We wtorek 22.09.2020 roku na Stadionie Miejskim w Oleśnicy odbyły się pierwsze w tym roku Finały Dolnośląskie Licealiady. W rzucie jesiennym Ligii LA znakomicie zaprezentowały się nasze dziewczęta, które wywalczyły w rywalizacji drużynowej brązowy medal.
W zawodach brały udział reprezentacje składające się z minimum 8, a maksymalnie z 10 zawodniczek. Zawodniczki mogły  brać udział w jednej konkurencji i sztafecie. Zespół musiał wystawić co najmniej po dwie zawodniczki w bloku:
– biegi krótkie
– biegi średnie
– skoki
– rzuty
oraz sztafeta 4×100.

Osiągnięte w bezpośredniej rywalizacji wyniki przeliczone zostały na  punkty wg tabel punktowych. Na wynik drużyny złożyło się 8 wyników indywidualnych oraz wynik w sztafecie. Na podium indywidualnie stanęły:
Izabela Kalenik z klasy 3a, która wygrała konkurs skoku wzwyż, Karolina Zawada z klasy 1a, zajmując II miejsce w biegu na 800 metrów oraz 3 miejsce sztafeta 4×100 m (Izabela Kalenik, Karolina Guzowska, Natalia Niezgoda, Małgorzata Olszowa).

Szkołę reprezentowały: Karolina Zawada- 800 m, Karolina Guzowska 400 m, Julita Jośko- pchniecie kulą, Natalia Niezgoda- skok w dal, Małgorzata Olszowa- 400 m, Żaneta Woźniak- 800m , Izabela Kalenik- skok wzwyż i Wiktoria Tomczyk- pchnięcie kulą.
Opiekunem drużyny była pani Barbara Sobczyszyn

Serdecznie gratulujemy!


Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Oferta dla Kandydatek i Kandydatów do I LO

Oferta dla Kandydatek i Kandydatów do I LO

Serdecznie zapraszamy na Dzień Otwarty, który odbędzie się 28 maja w godz. 9.00 - 13.30. Będzie to okazja do zapoznania się ze szkołą, ofertą na rok 2024/25 oraz uczestniczenia w spotkaniach z młodzieżą licealną i nauczycielami.  Uczestnictwo w Dniu Otwartym należy zgłosić do swojej...

Dar od Absolwentów rocznika 1972

Dar od Absolwentów rocznika 1972

Z ogromnym wzruszeniem otrzymaliśmy tę niezwykle sympatyczną wiadomość od rocznika absolwentów 1972, który kolejny raz postanowił nie tylko się spotkać, ale także wesprzeć finansowo fundusz stypendialny. Pięknie dziękujemy za pamięć o szkole oraz dbałość o jej dalszy rozwój. Oto jej...

Pola i Pola w Ogólnopolskim Finale Konkursu Recytatorskiego

Pola i Pola w Ogólnopolskim Finale Konkursu Recytatorskiego

W sobotę, 11 maja, w Pieszycach k/Dzierżoniowa odbyły się eliminacje wojewódzkie 69. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. To zdecydowanie był dzień obu naszych licealistek, Apolonii Pohl i Poli Pełki. Ich występy zachwyciły jurorów i dały im kwalifikację do finału ogólnopolskiego. W...