Brąz Lekkoatletek I  LO!

Brąz Lekkoatletek I LO!


We wtorek 22.09.2020 roku na Stadionie Miejskim w Oleśnicy odbyły się pierwsze w tym roku Finały Dolnośląskie Licealiady. W rzucie jesiennym Ligii LA znakomicie zaprezentowały się nasze dziewczęta, które wywalczyły w rywalizacji drużynowej brązowy medal.
W zawodach brały udział reprezentacje składające się z minimum 8, a maksymalnie z 10 zawodniczek. Zawodniczki mogły  brać udział w jednej konkurencji i sztafecie. Zespół musiał wystawić co najmniej po dwie zawodniczki w bloku:
– biegi krótkie
– biegi średnie
– skoki
– rzuty
oraz sztafeta 4×100.

Osiągnięte w bezpośredniej rywalizacji wyniki przeliczone zostały na  punkty wg tabel punktowych. Na wynik drużyny złożyło się 8 wyników indywidualnych oraz wynik w sztafecie. Na podium indywidualnie stanęły:
Izabela Kalenik z klasy 3a, która wygrała konkurs skoku wzwyż, Karolina Zawada z klasy 1a, zajmując II miejsce w biegu na 800 metrów oraz 3 miejsce sztafeta 4×100 m (Izabela Kalenik, Karolina Guzowska, Natalia Niezgoda, Małgorzata Olszowa).

Szkołę reprezentowały: Karolina Zawada- 800 m, Karolina Guzowska 400 m, Julita Jośko- pchniecie kulą, Natalia Niezgoda- skok w dal, Małgorzata Olszowa- 400 m, Żaneta Woźniak- 800m , Izabela Kalenik- skok wzwyż i Wiktoria Tomczyk- pchnięcie kulą.
Opiekunem drużyny była pani Barbara Sobczyszyn

Serdecznie gratulujemy!


Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Historyczna wycieczka po angielsku

Historyczna wycieczka po angielsku

25 maja zakończyliśmy kolejny interdyscyplinarny projekt w języku angielskim w ramach cyklu "Cudze chwalicie, swego nie znacie", organizowanego od lat przez p. Leszka Idzikowskiego. Interdyscyplinarny projekt łączy w sobie komunikację w języku angielskim oraz treści związane z historią, kulturą...

Igor Szerszunowicz w finale Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka

Igor Szerszunowicz w finale Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka

Po raz kolejny Igor Szerszunowicz, uczeń klasy III a ponownie może pochwalić się ogromnym sukcesem. Został zakwalifikowany do etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym. Igor znalazł się w gronie 38 uczestników z całej Polski, reprezentując nie tylko nasze...

Ludzie, miejsca, zwyczaje i smaki – wspomnienia Erasmusa z Włoch

Ludzie, miejsca, zwyczaje i smaki - wspomnienia Erasmusa z Włoch

Ostatni tydzień kwietnia nasza grupa Erasmus+ "Past roads, future ways" spędziła we Włoszech, gdzie odbyło się finalne spotkanie, kończące ponad dwuletni projekt. Oto refleksje na temat pobytu w słonecznej Italii jej uczestników.