Rok szkolny 2019/20 przechodzi do historii

Rok szkolny 2019/20 przechodzi do historii

Kończymy rok szkolny 2019-2020, rok pełen wyzwań, niespodzianek, nowych doświadczeń, obaw i lęków, o to, co najważniejsze – ludzkie zdrowie. Ostatnie miesiące były dla nas wszystkich szczególne – rozłąka, konieczność nauki i kontaktów na odległość, rezygnacja z przyzwyczajeń, zmiana organizacji życia i pracy. Dla każdego oznaczało to coś innego, a dla szkolnej codzienności – nową rzeczywistość, do której przeniosły się lekcje, spotkania, wzajemne relacje. Ale wspólnie daliśmy radę!

I tak rok szkolny 2019/2020 kończymy wciąż zdalnie, ale z wieloma sukcesami, nie tylko naukowymi, ale także życiowymi, ucząc się i zdobywając nowe umiejętności, pokonując własne uprzedzenia i przeciwności losu. To wszystko jest wartością dodaną, choć zgodnie przyznajemy, że czekamy na edukację w szkolnych warunkach i do takiej chcemy we wrześniu powrócić.

Podsumowując miniony rok możemy się pochwalić, że 390 uczniów wszystkich klas pierwszych i drugich wypracowało średnią ocen szkoły 4,26. Największe gratulacje należą się zespołom klasowym I Ag i I Cp ze średnią ocen 4,53 oraz I Eg – 4,52. Wśród klas drugich na pochwałę zasługują klasy II A i II C, ze średnią 4,4.

Aż stu czworo uczniów i uczennic otrzyma świadectwo z wyróżnieniem, a najwyższą średnią indywidualną w 3-letnim liceum osiągnął Szymon Biegała z kl. II C – 5,78, zaś w 4-letnim cyklu nauczania wyróżnić należy Karolinę Guzowską z kl. I Ap ze średnią 5,40. Szymon i Karolina są tym samym kandydatami do Stypendium Prezesa Rady Ministrów.

Za wyniki w tym roku szkolnym wyróżnić należy uczniów klas I i II, którzy osiągnęli średnią 4,75 i powyżej oraz tych, którzy mogą pochwalić się 100% frekwencji. Gratulujemy!

Dziękujemy wszystkim za to, że wspólnie udało nam się stawić czoła nowym wyzwaniom – Uczniom i Rodzicom, Gronu Pedagogicznemu, pracownikom administracji i obsługi szkoły. Szczególne podziękowania kierujemy do Wychowawców klas, którzy w zdalnej rzeczywistości starali się być ciągle blisko uczniów.

Mamy nadzieję, że we wrześniu spotkamy się w murach szkolnych, ale z pewnością doświadczenia ostatnich miesięcy wzbogacą nas nie tylko o refleksję nad wartością bezpośrednich kontaktów międzyludzkich, ale także nowe, ciekawe formy i sposoby pracy.

Wszystkim życzymy bezpiecznych i radosnych wakacji.

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Oferta dla Kandydatek i Kandydatów do I LO

Oferta dla Kandydatek i Kandydatów do I LO

Serdecznie zapraszamy na Dzień Otwarty, który odbędzie się 28 maja w godz. 9.00 - 13.30. Będzie to okazja do zapoznania się ze szkołą, ofertą na rok 2024/25 oraz uczestniczenia w spotkaniach z młodzieżą licealną i nauczycielami.  Uczestnictwo w Dniu Otwartym należy zgłosić do swojej...

Dar od Absolwentów rocznika 1972

Dar od Absolwentów rocznika 1972

Z ogromnym wzruszeniem otrzymaliśmy tę niezwykle sympatyczną wiadomość od rocznika absolwentów 1972, który kolejny raz postanowił nie tylko się spotkać, ale także wesprzeć finansowo fundusz stypendialny. Pięknie dziękujemy za pamięć o szkole oraz dbałość o jej dalszy rozwój. Oto jej...

Pola i Pola w Ogólnopolskim Finale Konkursu Recytatorskiego

Pola i Pola w Ogólnopolskim Finale Konkursu Recytatorskiego

W sobotę, 11 maja, w Pieszycach k/Dzierżoniowa odbyły się eliminacje wojewódzkie 69. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. To zdecydowanie był dzień obu naszych licealistek, Apolonii Pohl i Poli Pełki. Ich występy zachwyciły jurorów i dały im kwalifikację do finału ogólnopolskiego. W...