Rok szkolny 2019/20 przechodzi do historii

Rok szkolny 2019/20 przechodzi do historii

Kończymy rok szkolny 2019-2020, rok pełen wyzwań, niespodzianek, nowych doświadczeń, obaw i lęków, o to, co najważniejsze – ludzkie zdrowie. Ostatnie miesiące były dla nas wszystkich szczególne – rozłąka, konieczność nauki i kontaktów na odległość, rezygnacja z przyzwyczajeń, zmiana organizacji życia i pracy. Dla każdego oznaczało to coś innego, a dla szkolnej codzienności – nową rzeczywistość, do której przeniosły się lekcje, spotkania, wzajemne relacje. Ale wspólnie daliśmy radę!

I tak rok szkolny 2019/2020 kończymy wciąż zdalnie, ale z wieloma sukcesami, nie tylko naukowymi, ale także życiowymi, ucząc się i zdobywając nowe umiejętności, pokonując własne uprzedzenia i przeciwności losu. To wszystko jest wartością dodaną, choć zgodnie przyznajemy, że czekamy na edukację w szkolnych warunkach i do takiej chcemy we wrześniu powrócić.

Podsumowując miniony rok możemy się pochwalić, że 390 uczniów wszystkich klas pierwszych i drugich wypracowało średnią ocen szkoły 4,26. Największe gratulacje należą się zespołom klasowym I Ag i I Cp ze średnią ocen 4,53 oraz I Eg – 4,52. Wśród klas drugich na pochwałę zasługują klasy II A i II C, ze średnią 4,4.

Aż stu czworo uczniów i uczennic otrzyma świadectwo z wyróżnieniem, a najwyższą średnią indywidualną w 3-letnim liceum osiągnął Szymon Biegała z kl. II C – 5,78, zaś w 4-letnim cyklu nauczania wyróżnić należy Karolinę Guzowską z kl. I Ap ze średnią 5,40. Szymon i Karolina są tym samym kandydatami do Stypendium Prezesa Rady Ministrów.

Za wyniki w tym roku szkolnym wyróżnić należy uczniów klas I i II, którzy osiągnęli średnią 4,75 i powyżej oraz tych, którzy mogą pochwalić się 100% frekwencji. Gratulujemy!

Dziękujemy wszystkim za to, że wspólnie udało nam się stawić czoła nowym wyzwaniom – Uczniom i Rodzicom, Gronu Pedagogicznemu, pracownikom administracji i obsługi szkoły. Szczególne podziękowania kierujemy do Wychowawców klas, którzy w zdalnej rzeczywistości starali się być ciągle blisko uczniów.

Mamy nadzieję, że we wrześniu spotkamy się w murach szkolnych, ale z pewnością doświadczenia ostatnich miesięcy wzbogacą nas nie tylko o refleksję nad wartością bezpośrednich kontaktów międzyludzkich, ale także nowe, ciekawe formy i sposoby pracy.

Wszystkim życzymy bezpiecznych i radosnych wakacji.

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Wirtualna podróż historyczna

Wirtualna podróż historyczna

W piątek, 24 listopada mieliśmy okazję wziąć udział w nietypowej lekcji historii, a to za sprawą projektu  "Innowacyjna historia - nowe technologie w służbie edukacji". W sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 4, która w ten dzień zamieniła się w przestrzeń do "podróży w czasie", mogliśmy za...

Dzień Otwarty dla Rodziców – 16 listopada

Dzień Otwarty dla Rodziców - 16 listopada

Szanowni Państwo, zgodnie z terminarzem na rok szkolny 2023-24 - 16 listopada od godz. 17.00 - zapraszamy na spotkania z nauczycielami oraz wychowawcami. Poniżej miejsca, w których czekać na Państwa będą nauczyciele. Dzień Otwarty listopad 2023  

I miejsce drużyny szachistów!

I miejsce drużyny szachistów!

13 listopada odbyły się Mistrzostwa Powiatu w szachach drużynowych. W zawodach wzięły udział cztery szkoły ponadpodstawowe, ale to  nasza okazała się najlepsza i będzie reprezentowała powiat bolesławiecki na szczeblu dolnośląskim. Naszą zwycięską drużynę stanowili: Mikołaj Olek, Milan Junak...