Nagrodzeni za promocję miasta

Nagrodzeni za promocję miasta

Miło nam poinformować, że podobnie jak w ubiegłych latach, także i w tym (choć w innych okolicznościach) – Nagrody za promocję miasta w 2019 r. trafiły do naszej społeczności szkolnej. I choć Gala wręczenia odbyła się w miniony piątek (22 maja) zdalnie, to bardzo cieszymy się, że aż tak wielu osobom możemy pogratulować.

Gratulujemy serdecznie Pani Bognie Łasicy (nagroda w kategorii Nauka), która jest inicjatorką i zarazem koordynatorką międzynarodowego projektu Erasmus+, w ramach którego popularyzuje i promuje nasze miasto.

W gronie nagrodzonych znalazł się absolwent szkoły Pan Dariusz Gołębiewski, którego doceniono za szeroką popularyzację historii miasta (nagroda w kategorii Kultura).

Nasze trzecioklasistki – Patrycja Pawlus i Oliwia Gorczyca otrzymały wyróżnienie ze swoje osiągnięcia na polu naukowym w Olimpiadzie Wiedzy o Rodzinie, doceniono także ich aktywność na polu kultury, ponieważ są członkiniami nagrodzonego Zespołu Pieśni i Tańca „Mały Bolesławiec”, który działa w Młodzieżowym Domu Kultury.

Wyróżnienie otrzymał także nasz Przewodniczący Samorządu – Adam Goleński, którego działalność pozaszkolna jest wszystkim znana, szczególnie na polu realizacji projektów młodzieżowych projektów społecznych.

Nagrodę w kategorii sport otrzymał także nasz „Mistrz” – Gracjan Kozak, którego zasług w rywalizacji sportowej nie musimy przedstawiać, bo od lat kibicujemy Jego karierze.

W tej kategorii nagrodę otrzymała także nasza absolwentka, Klaudia Petters, medalistka w duathlonie.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy. Cieszymy się, że różnorodne działania naszych nauczycieli oraz uczniów i absolwentów zostały docenione po raz kolejny.

Więcej o wydarzeniu oraz nagrodzonych na stronie Urzędu Miasta Bolesławiec

fot. UM Bolesławiec

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Historyczna wycieczka po angielsku

Historyczna wycieczka po angielsku

25 maja zakończyliśmy kolejny interdyscyplinarny projekt w języku angielskim w ramach cyklu "Cudze chwalicie, swego nie znacie", organizowanego od lat przez p. Leszka Idzikowskiego. Interdyscyplinarny projekt łączy w sobie komunikację w języku angielskim oraz treści związane z historią, kulturą...

Igor Szerszunowicz w finale Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka

Igor Szerszunowicz w finale Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka

Po raz kolejny Igor Szerszunowicz, uczeń klasy III a ponownie może pochwalić się ogromnym sukcesem. Został zakwalifikowany do etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym. Igor znalazł się w gronie 38 uczestników z całej Polski, reprezentując nie tylko nasze...

Ludzie, miejsca, zwyczaje i smaki – wspomnienia Erasmusa z Włoch

Ludzie, miejsca, zwyczaje i smaki - wspomnienia Erasmusa z Włoch

Ostatni tydzień kwietnia nasza grupa Erasmus+ "Past roads, future ways" spędziła we Włoszech, gdzie odbyło się finalne spotkanie, kończące ponad dwuletni projekt. Oto refleksje na temat pobytu w słonecznej Italii jej uczestników.