Nagrodzeni za promocję miasta

Nagrodzeni za promocję miasta

Miło nam poinformować, że podobnie jak w ubiegłych latach, także i w tym (choć w innych okolicznościach) – Nagrody za promocję miasta w 2019 r. trafiły do naszej społeczności szkolnej. I choć Gala wręczenia odbyła się w miniony piątek (22 maja) zdalnie, to bardzo cieszymy się, że aż tak wielu osobom możemy pogratulować.

Gratulujemy serdecznie Pani Bognie Łasicy (nagroda w kategorii Nauka), która jest inicjatorką i zarazem koordynatorką międzynarodowego projektu Erasmus+, w ramach którego popularyzuje i promuje nasze miasto.

W gronie nagrodzonych znalazł się absolwent szkoły Pan Dariusz Gołębiewski, którego doceniono za szeroką popularyzację historii miasta (nagroda w kategorii Kultura).

Nasze trzecioklasistki – Patrycja Pawlus i Oliwia Gorczyca otrzymały wyróżnienie ze swoje osiągnięcia na polu naukowym w Olimpiadzie Wiedzy o Rodzinie, doceniono także ich aktywność na polu kultury, ponieważ są członkiniami nagrodzonego Zespołu Pieśni i Tańca „Mały Bolesławiec”, który działa w Młodzieżowym Domu Kultury.

Wyróżnienie otrzymał także nasz Przewodniczący Samorządu – Adam Goleński, którego działalność pozaszkolna jest wszystkim znana, szczególnie na polu realizacji projektów młodzieżowych projektów społecznych.

Nagrodę w kategorii sport otrzymał także nasz „Mistrz” – Gracjan Kozak, którego zasług w rywalizacji sportowej nie musimy przedstawiać, bo od lat kibicujemy Jego karierze.

W tej kategorii nagrodę otrzymała także nasza absolwentka, Klaudia Petters, medalistka w duathlonie.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy. Cieszymy się, że różnorodne działania naszych nauczycieli oraz uczniów i absolwentów zostały docenione po raz kolejny.

Więcej o wydarzeniu oraz nagrodzonych na stronie Urzędu Miasta Bolesławiec

fot. UM Bolesławiec

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Rekrutacja 2020

Ósmoklasistko, Ósmoklasisto, jeśli wybrałaś/wybrałeś I Liceum Ogólnokształcące - Pamiętaj, że do 10 lipca (do piątku - godz. 15.00) Musisz dostarczyć do naszej szkoły kopię świadectwa ukończenia szkoły podstawowej. Przypominamy, że ma to być kopia, nie oryginał. Na ich podstawie...

  • podreczniki.jpg

Podręczniki 2020/2021

Podręczniki dla klas I I A rozszerzona matematyka i fizyka oraz trzeci przedmiot w zależności od wyboru: język angielski, język niemiecki, informatyka I B rozszerzony język polski, drugi przedmiot w zależności od wyboru: historia, wos, chemia, biologia, geografia oraz trzeci...

A na dobry koniec…

A na dobry koniec...

Samorząd Uczniowski wraz z przyjaciółmi z klas: I Dp, II A i II E przygotował filmowe podsumowanie tego roku szkolnego. Wielkie podziękowania dla Piotra Nowaka z kl. II B, który stanął za kamerą i zmontował materiały.