Nagrodzeni za promocję miasta

Nagrodzeni za promocję miasta

Miło nam poinformować, że podobnie jak w ubiegłych latach, także i w tym (choć w innych okolicznościach) – Nagrody za promocję miasta w 2019 r. trafiły do naszej społeczności szkolnej. I choć Gala wręczenia odbyła się w miniony piątek (22 maja) zdalnie, to bardzo cieszymy się, że aż tak wielu osobom możemy pogratulować.

Gratulujemy serdecznie Pani Bognie Łasicy (nagroda w kategorii Nauka), która jest inicjatorką i zarazem koordynatorką międzynarodowego projektu Erasmus+, w ramach którego popularyzuje i promuje nasze miasto.

W gronie nagrodzonych znalazł się absolwent szkoły Pan Dariusz Gołębiewski, którego doceniono za szeroką popularyzację historii miasta (nagroda w kategorii Kultura).

Nasze trzecioklasistki – Patrycja Pawlus i Oliwia Gorczyca otrzymały wyróżnienie ze swoje osiągnięcia na polu naukowym w Olimpiadzie Wiedzy o Rodzinie, doceniono także ich aktywność na polu kultury, ponieważ są członkiniami nagrodzonego Zespołu Pieśni i Tańca „Mały Bolesławiec”, który działa w Młodzieżowym Domu Kultury.

Wyróżnienie otrzymał także nasz Przewodniczący Samorządu – Adam Goleński, którego działalność pozaszkolna jest wszystkim znana, szczególnie na polu realizacji projektów młodzieżowych projektów społecznych.

Nagrodę w kategorii sport otrzymał także nasz „Mistrz” – Gracjan Kozak, którego zasług w rywalizacji sportowej nie musimy przedstawiać, bo od lat kibicujemy Jego karierze.

W tej kategorii nagrodę otrzymała także nasza absolwentka, Klaudia Petters, medalistka w duathlonie.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy. Cieszymy się, że różnorodne działania naszych nauczycieli oraz uczniów i absolwentów zostały docenione po raz kolejny.

Więcej o wydarzeniu oraz nagrodzonych na stronie Urzędu Miasta Bolesławiec

fot. UM Bolesławiec

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Jan Kozioł i Dominik Lech – Mistrzami tenisa!

Jan Kozioł i Dominik Lech - Mistrzami tenisa!

Z znów mamy powód do dumy. Niedawno świętowaliśmy zwycięstwo naszych dziewcząt w tenisie stołowym, a tu kolejny sukces... tym razem Mistrzami zostali Jan Kozioł z kl. II d oraz Dominik Lech z kl. I c. 26 lutego w sali II LO odbyły się Mistrzostwa Powiatu w tenisie stołowym chłopców. Nasi...

Ważny temat – depresja!

Ważny temat - depresja!

W piątek, 23 lutego 2024 r. na zaproszenie Wojewódzkiego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych młodzież z naszego liceum pod opieką pani pedagog Moniki Filipiak brała udział w obchodach Ogólnopolskiego Dnia Walki z Depresją. To kolejny raz kiedy mogliśmy wziąć udział w tym ważnym...

Zuzanna Miśta i Marcelina Sikorzyńska Mistrzyniami Powiatu

Zuzanna Miśta i Marcelina Sikorzyńska Mistrzyniami Powiatu

W poniedziałek, 19 marca na auli II LO  rozegrane zostały Mistrzostwa Powiatu w tenisie stołowym. Nasze dziewczęta  Zuzanna Miśta (z kl. II d)  i Marcelina Sikorzyńska ( z II c)  pewnie wygrały swoje mecze, zdobywając tytuł Mistrzyń Powiatu Bolesławieckiego. Nasze Mistrzynie będę...