Projekt „Tradycyjny Sad”

Projekt „Tradycyjny Sad”

Uczennice klasy 1eg pod opieką pani Barbary Opar od lutego biorą udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym pod nazwą ,,Tradycyjny Sad’’, którego organizatorem jest Fundacja Banku Ochrony Środowiska Wszystkie działania mają na celu zachowanie różnorodności biologicznej Polski i tym samym propagowanie zdrowia wśród społeczeństwa.

Projekt polega na poznaniu sadowniczego dziedzictwa polskich ziem i restytucji starych odmian drzew w formie szkolnego mini sadu składającego się z co najmniej 5 drzew sadzonych swobodnie na ogólnodostępnym terenie. Sad może zostać założony przy szkole, co z pewnością będzie dużą atrakcją, ale też wyzwaniem dla uczniów. Prowadzenie sadu powinno się odbywać w sposób naturalny tj. z doborem odpornych odmian dostosowanych do polskich warunków oraz zastosowaniem ekologicznego sposobu ochrony roślin, który nie szkodzi środowisku. 

Wśród wielu zaplanowanych działań projektowych było m.in przeprowadzenie apelu o tej tematyce wśród uczniów, ale z uwagi na obecną sytuację – nie jest to możliwe. Za to uczestniczki projektu wykonały prezentację oraz Księgę Sadu.

Zespół projektowy stanowią:

Ida Paluszczyszyn-szef zespołu; Śliwka

Pola Burczyk-aktorka oraz plastyk zespołu; Czereśnia

Monika Dymarska-plastyk zespołu; Jabłko

Kornelia Pyrkosz-informatyk zespołu; Porzeczka

Malwina Szafran-informatyk zespołu; Wiśnia

Nadia Miłkowska-pisarz zespołu; Morela Karolina Fila-pisarz zespołu; Gruszka

Nad projektem czuwa pani Barbara Opar

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Zdalna nauka – poradnik MEN

Zdalna nauka - poradnik MEN

Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice i Uczniowie, zachęcamy do zapoznania się z poradnikiem dla szkół - przygotowanym przez Ministerstwo Edukacji.

Nauczyciele rekomendują i polecają

Nauczyciele rekomendują i polecają

Uwaga uczniowie, poniżej zamieszczane będą dla Was informacje od nauczycieli. Będą aktualizowane z nazwiskiem nauczyciela, datą oraz wskazaniem, których klas to dotyczy. Prosimy o zapoznawanie się z nimi. Chętni uczniowie mogą z nich skorzystać. P. Beata Majewska - informacja z 18...

Szkoła zamknięta

Szkoła zamknięta

Szanowni Państwo, informujemy, że w dniach od 16.03.20 do 25.03.2020 r. - w związku z zagrożeniem koronawirusem - szkoła będzie zamknięta ! Dlatego wszystkie sprawy  załatwiane będą tylko  i wyłącznie drogą elektroniczną adres email: lo@lo.boleslawiec.pl