Dzień Pierwszoklasisty na filmowo

Dzień Pierwszoklasisty na filmowo

27 września 2019 roku  odbył się kolejny w historii szkoły Dzień Pierwszoklasisty. Tradycyjnie już w oficjalnej części odbyło się ślubowanie reprezentantów klas pierwszych, a kilka ciepłych i pokrzepiających słów do dziewięciu klas wygłosił Dyrektor Cezary Czernatowicz.

W części artystyczno-zabawowej było iście filmowo, dlatego „starsza” część szkoły  musiała być niezwykle zszokowana i zdezorientowana, gdy zobaczyła stwory z innej planety albo superbohaterów z komiksów swobodnie przechadzających się po szkolnych korytarzach. Dla osób z pierwszych klas natomiast nie było to nic dziwnego – przecież już od 2 tygodni skrupulatnie pracowali, żeby uzyskać taki oszałamiający efekt. W końcu przebranie było jednym z ocenianych elementów na Dzień Pierwszoklasisty, którego motywem przewodnim były wytwórnie filmowe.

Zatem uczniowie poświęcili strojom dużo dokładności i staranności, lecz nie tylko oni wzięli udział w zabawie – także wychowawcy klas poprzebierali się nie do poznania. Tego dnia nie było już pani Sobczyszyn  tylko Fiona ze „Shreka”, a zamiast pana Florkowa można było spotkać niebieskogłowego Yondu ze „Strażników Galaktyki”.

Ogólnie rzecz biorąc, cały dzień w zamyśle miał być urozmaiceniem szkolnego życia i źródłem przyjemności, radości, a organizatorem całej tej rozrywki była klasa IIIA przebrana za gwiazdy z czerwonego dywanu oraz ochroniarzy, którzy złe zachowanie karali strzałem z pistoletu na wodę. Szczególnie pełna emocji była konkurencja polegająca na krótkim zaprezentowaniu wylosowanej przez klasę wytwórni. Podczas tych małych widowisk człowiek był świadkiem przeróżnych dziwności –  najazdu kosmitów na szkołę, postaci z bajek tańczących wesoło do muzyki czy też zakazu przez prezydenta oglądania serialów Netflixa.

Oprócz tego uczniowie mogli się zmierzyć z innymi rozmaitymi wyzwaniami, chociażby takimi jak quiz o wytwórniach, kalambury, rebus matematyczny, rysowanie loga czy też zabawa w krzesełka. Każde z nich było oceniane przez szacowne i czarowne jury, które przydzielało punkty od 1 do 10. Na koniec punkty zostały zsumowane przez niezawodnych matematyków i odbyło się uroczyste wręczenie Oskarów wygranym, którymi były klasy EG oraz CP. Zostali oni zaszczyceni powinnością organizowania dnia pierwszaka kolejno za 3 i 4 lata.

Natomiast na ostatnich miejscach znalazły się na przekór losowi dwie klasy matematyczno-fizyczne – AG i AP, których „nagrodą” za takie wysokie osiągnięcia było sprzątanie sali.

Dziękujemy klasie III A wraz z wychowawczynią, panią Katarzyną Cieślak-Ostrowską za przygotowanie tego dnia, a wszystkim pierwszoklasistom i wychowawcom za wspaniałą zabawę.

Relacja – Maja Ziółkowska (z kl. III a)

Fotorelacja – Bartek Muszyński (z kl. III a)

więcej zdjęć na Facebooku szkoły

 

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Badali historię „Solidarności”

Badali historię "Solidarności"

W bieżącym roku szkolnym sześciu naszych licealistów: Izabela Kalenik, Katarzyna Marusiak, Kaja Szylar, Magdalena Wilk, Szymon Biegała i Kacper Gajda pod opieką pani Jolanty Kawuli, a także dwoje absolwentów: Iza Biryłko i Jan Krzywdziński  biorą udział w ogólnopolskim projekcie...

Historia po angielsku

Historia po angielsku

Kolejny projekt anglojęzyczny w ramach cyklu "Cudze chwalicie..." przygotowywany pod opieką pana Leszka Idzikowskiego - powoli zbliża się do finału. Tym razem uczniowie z klasy II a: Julia Długosz, Eryk Marcichowski, Jakub Ordyński i Natalia Wieczorek postanowili zbadać ciemne strony historii...

Srebrna Tarcza dla I LO

Srebrna Tarcza dla I LO

W opublikowanym przez "Perspektywy" w dniu 9 stycznia corocznym Rankingu Liceów uplasowaliśmy się na 317 pozycji w kraju, tym samym otrzymując symboliczną "Srebrną Tarczę". Wynik ten szczególnie nas cieszy, bo wskazuje na znaczący awans w porównaniu do roku ubiegłego (403 pozycja) i 2018...