Dzień Pierwszoklasisty na filmowo

Dzień Pierwszoklasisty na filmowo

27 września 2019 roku  odbył się kolejny w historii szkoły Dzień Pierwszoklasisty. Tradycyjnie już w oficjalnej części odbyło się ślubowanie reprezentantów klas pierwszych, a kilka ciepłych i pokrzepiających słów do dziewięciu klas wygłosił Dyrektor Cezary Czernatowicz.

W części artystyczno-zabawowej było iście filmowo, dlatego „starsza” część szkoły  musiała być niezwykle zszokowana i zdezorientowana, gdy zobaczyła stwory z innej planety albo superbohaterów z komiksów swobodnie przechadzających się po szkolnych korytarzach. Dla osób z pierwszych klas natomiast nie było to nic dziwnego – przecież już od 2 tygodni skrupulatnie pracowali, żeby uzyskać taki oszałamiający efekt. W końcu przebranie było jednym z ocenianych elementów na Dzień Pierwszoklasisty, którego motywem przewodnim były wytwórnie filmowe.

Zatem uczniowie poświęcili strojom dużo dokładności i staranności, lecz nie tylko oni wzięli udział w zabawie – także wychowawcy klas poprzebierali się nie do poznania. Tego dnia nie było już pani Sobczyszyn  tylko Fiona ze „Shreka”, a zamiast pana Florkowa można było spotkać niebieskogłowego Yondu ze „Strażników Galaktyki”.

Ogólnie rzecz biorąc, cały dzień w zamyśle miał być urozmaiceniem szkolnego życia i źródłem przyjemności, radości, a organizatorem całej tej rozrywki była klasa IIIA przebrana za gwiazdy z czerwonego dywanu oraz ochroniarzy, którzy złe zachowanie karali strzałem z pistoletu na wodę. Szczególnie pełna emocji była konkurencja polegająca na krótkim zaprezentowaniu wylosowanej przez klasę wytwórni. Podczas tych małych widowisk człowiek był świadkiem przeróżnych dziwności –  najazdu kosmitów na szkołę, postaci z bajek tańczących wesoło do muzyki czy też zakazu przez prezydenta oglądania serialów Netflixa.

Oprócz tego uczniowie mogli się zmierzyć z innymi rozmaitymi wyzwaniami, chociażby takimi jak quiz o wytwórniach, kalambury, rebus matematyczny, rysowanie loga czy też zabawa w krzesełka. Każde z nich było oceniane przez szacowne i czarowne jury, które przydzielało punkty od 1 do 10. Na koniec punkty zostały zsumowane przez niezawodnych matematyków i odbyło się uroczyste wręczenie Oskarów wygranym, którymi były klasy EG oraz CP. Zostali oni zaszczyceni powinnością organizowania dnia pierwszaka kolejno za 3 i 4 lata.

Natomiast na ostatnich miejscach znalazły się na przekór losowi dwie klasy matematyczno-fizyczne – AG i AP, których „nagrodą” za takie wysokie osiągnięcia było sprzątanie sali.

Dziękujemy klasie III A wraz z wychowawczynią, panią Katarzyną Cieślak-Ostrowską za przygotowanie tego dnia, a wszystkim pierwszoklasistom i wychowawcom za wspaniałą zabawę.

Relacja – Maja Ziółkowska (z kl. III a)

Fotorelacja – Bartek Muszyński (z kl. III a)

więcej zdjęć na Facebooku szkoły

 

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Sukcesy w lekkiej atletyce

Sukcesy w lekkiej atletyce

26 września w Oleśnicy odbył się Finał Dolnośląski Licealiady Młodzieży w Lekkiej Atletyce. W zawodach wzięły udział obie reprezentacje naszej szkoły. Bardzo duża liczba szkół, która zgłosiła się do zawodów (25 ekip żeńskich i 27 męskich) podniosła poziom rywalizacji, ale również spowodowała...

Klasy IV a i IV c na Dolnośląskim Festiwalu Nauki

Klasy IV a i IV c na Dolnośląskim Festiwalu Nauki

We Wrocławiu rozpoczął się XXVI Dolnośląski Festiwal Nauki. Tegorocznym hasłem przewodnim jest "Nauka porusza". I choć nasza, regionalna edycja dopiero za miesiąc, to tradycyjnie wybraliśmy się do stolicy Dolnego Śląska po potężny łyk wiedzy. 18 września klasa IV a wraz z wychowawczynią...

O wodzie, która jest źródłem życia

O wodzie, która jest źródłem życia

Woda, źródło życia, czy zastanawiamy się, skąd się bierze, kiedy odkręcamy kran, czy myślimy, że jest nigdy nam jej nie zabraknie, czy wiemy, jak ją użytkować, żeby wystarczyła dla przyszłych pokoleń? 15 września klasa IIc wraz z paniami: Karoliną Jarząbek i Barbarą Jusypenko miała kilkugodzinne...