Koncert Walentynkowy, czyli jak Miłość rośnie w nas…

Koncert Walentynkowy, czyli jak Miłość rośnie w nas…

Za nami XI Koncert Walentynkowy. Było to prawdziwie walentynkowe, szkolne święto muzyki i sztuki, podczas którego udowodniliśmy, jak miłość rośnie w siłę przy śpiewie, tańcu i dobrej zabawie. Dzięki temu pokazaliśmy też, że mamy tę moc, aby dzielić się  miłością i dobrem z tymi, którzy potrzebują naszego wsparcia i pomocy. Koncert tradycyjnie był dedykowany rodzicom i przyjaciołom szkoły, ale miał on także wymiar charytatywny. „Bohaterką” wydarzenia była Zosia Bojanowskacóreczka absolwentki naszej szkoły, która zmaga się między innymi z wrodzoną wadą serca.

XI Koncert Walentynkowy był – jak co roku – niezwykłym przeżyciem artystycznym, przygotowanym przez Społeczność naszej Szkoły przy nieocenionej pomocy pani profesor Irminy Nowak. 14 lutego piękna sala Teatru Starego w Bolesławcu wypełniła się po brzegi wspaniałą publicznością. Na scenie swój talent pokazało ponad 30 osób – uczniów i nauczycieli naszej Liceum. W gronie występujących znalazły się też osoby z zaprzyjaźnionych szkół. Podczas Koncertu znalazło się miejsce przede wszystkim dla muzyki, śpiewu i tańca. Należy też wspomnieć o prowadzących, którzy doskonale zabawiali publiczność błyskotliwymi zapowiedziami.

Naród bez historii, tradycji, języka i piosenki nie istnieje, dlatego wokaliści uczcili Niepodległą, wykonując utwory o miłości tylko w języku polskim. Wszyscy artyści przygotowali tak wspaniałe i profesjonale występy, że brawom i zachwytom nie było końca.

W przerwie wszyscy przybyli goście mieli okazję skosztować pysznych wypieków, przygotowanych przez naszych uczniów, rodziców i nauczycieli. Licytacja, która miała miejsce w drugiej części Koncertu, była bardzo emocjonująca i z tego miejsca chcemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy wzięli w niej udział. W sposób szczególny dziękujemy uczniom, nauczycielom i rodzicom, a także przyjaciołom naszego Liceum – za dary przekazane na licytację.

XI Koncert Walentynkowy okazał się nie tylko sukcesem artystycznym, ale też finansowym. Już tego wieczoru suma, którą udało się zebrać tylko w czasie licytacji, przekroczyła nasze najśmielsze oczekiwania. Po dokładnym przeliczeniu pieniędzy zebranych w czasie całego wydarzenia, miło nam poinformować, że dzięki wszystkim ludziom dobrego serca, którzy wzięli udział w wydarzeniu, udało nam się zebrać rekordową w historii szkoły kwotę 8 tysięcy złotych! Wszystkie środki zostały już przekazane na pomoc dla Zosi Bojanowskiej.

Finałowe piosenki: „Miłość rośnie wokół nas” i „Mam tę moc!” to doskonały dowód, że kolejny raz w naszej szkole triumfowała muzyka i miłość, w imię której razem możemy zrobić dla innych bardzo dużo.

Składamy serdeczne podziękowania dla:

 • Młodzieżowego Domu Kultury i pracowników Teatru za pomoc w organizacji Koncertu w bolesławieckim Teatrze Starym;
 • Muzeum Ceramiki w Bolesławcu za wsparcie w organizacji imprezy
 • Artystów, występujących podczas Koncertu: Adam Stypczyc, Daria Konefał, Denise Laudani, Eliza Sondaj, Ewelina Wołoszyn, Filip Lickiewicz, Jakub Dziuba, Jakub Ordyński, Julia Gołębiowska, Julia Kalinowska, Karolina Cybulska. Katarzyna Mrozik, Kinga Jasińska, Laura Rogala, Magdalena Cichorzewska, Marcel Sas, Marika Zdunek, Natalia Bartkowiak, Natalia Biegacz, Natalia Sikorzyńska, Nicola Barycka, Nicole Brands, Oliwia Gorczyca, Oliwia Rajczakowska, Patrycja Pawlus, Paulina Rusak, Paweł Marczak, p.Sławomir Zimniak, Tomasz Celmer, Weronika Zdunek, Wiktoria Szczepańska, Zofia Juda;
 • Osób, które przekazały dary na licytację: pani Jolanty Koźmin, pana Leszka Idzikowskiego, pani Moniki Maciaszek-Zdunek, pani Agnieszki Muchy, pani Marii Idzik, pani Beaty Rembacz-Bonk, pani Katarzyny Żak, pani Karoliny Jarząbek, pani Małgorzaty Piotrów, pani Barbary Opar, księdza Artura Kapronia, Karoliny Zdunek, Emilii Nebesnej, Gracjana Kozaka oraz chóru Synkopa2;
 • Osób, które wzięły udział w licytacjach;
 • Radosława Kalamarza, Pawła Patreuchy i Eweliny Wołoszyn za profesjonalne przeprowadzenie licytacji;
 • Daniela Gila, Karoliny Zdunek oraz Magdaleny Mikołajczuk za obsługę graficzną i techniczną;
 • Rady Samorządu Uczniowskiego i Uczniowskiej Agencji Turystycznej pod opieką pani Irminy Nowak oraz pani Anny Tarnachowicz;
 • Zespołowi Pieśni i Tańca Mały Bolesławiec za użyczenie pięknych ludowych strojów;
 • Portalom informacyjnym: Bolec.info, Telewizja Bolesławiec oraz Telewizja Łużyce.info za patronat medialny nad wydarzeniem;
 • Wszystkich ludzi dobrego serca, którzy przybyli na Koncert i wsparli nasz cel.

https://www.bolec.info/index.php?op=informacje&news=21628 – relacja Bolec.info

https://www.boleslawiec.tv/wiadomosci/254,charytatywny-koncert-walentynkowy – materiał Telewizji Bolesławiec

http://luzyce.info/2019/02/13/koncert-walentynkowy/ – materiał Telewizji Łużyce.info

relację opracował Przewodniczący Rady Samorządu – Kacper Gajda z kl. II B

Pięknie dziękujemy

fot. Bartek Muszyński (kl. II a)

 

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Warsztaty ze stempelkami

Warsztaty ze stempelkami

Klasy pierwsze mają niecodzienną okazję do poznania nie tylko ceramicznej tradycji Bolesławca, ale także samodzielnego zdobienia naczyń. Dzięki zajęciom w nowo otwartym Muzeum  Dawnych Technik Garncarskich, które powstało przy Muzeum Ceramiki w Bolesławcu licealistki i licealiści mogli poznać...

Wirtualna podróż historyczna

Wirtualna podróż historyczna

W piątek, 24 listopada mieliśmy okazję wziąć udział w nietypowej lekcji historii, a to za sprawą projektu  "Innowacyjna historia - nowe technologie w służbie edukacji". W sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 4, która w ten dzień zamieniła się w przestrzeń do "podróży w czasie", mogliśmy za...

Dzień Otwarty dla Rodziców – 16 listopada

Dzień Otwarty dla Rodziców - 16 listopada

Szanowni Państwo, zgodnie z terminarzem na rok szkolny 2023-24 - 16 listopada od godz. 17.00 - zapraszamy na spotkania z nauczycielami oraz wychowawcami. Poniżej miejsca, w których czekać na Państwa będą nauczyciele. Dzień Otwarty listopad 2023